Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mutassam be a párom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mutassam be a párom a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Meleg pár vagyunk, ez most azért fontos, mert mutattam már be barátomat a családnak.

Ő viszont más.

Mármint ő egy nagyon komoly, művelt és intelligens ember, igazából csak nekem engedte eddig, hogy lássam őt ellazulva és fesztelenül is.

Az első vicceimre azzal reagált, hogy elmondta, mi adja a humort a viccben, de nem nevetett rajtuk. :D

A másik probléma a családom felől áll fönn.

Szerintük ugyanis a munka kizárólag gyári, fizikai és aki nem ezt csinálja, az nem is dolgozik.

Ő meg nemrég doktorált elméleti fizikus. Ha ezt meghallják, már eleve rossz ponttal indul náluk.

Ha meg ezért beszólnak neki, természetesen nem várom el tőle, hogy szó nélkül tűrje, ha úgy érzi, szóljon vissza nyugodtan.

A szüleim viszont nagyon régimódi gondolkodású emberek, szóval náluk az számít a normálisnak, hogy a fiatalabb bármit el kell hogy tűrjön az idősebbtől. A kedvesem viszont ennek az ellenkezője. Tehát ha jogtalanul viselkednek vele udvariatlanul, akkor nagyon keményen és határozottan fellép, tekintet nélkül arra, hogy milyen következményei lesznek és ki is az illető.

Emiatt amúgy a kollégái, barátai között óriási tekintélye van. Hogy szükség esetén bárkivel szemben kiáll értük.

Tehát összességében olyan ember a párom, aki mindenkivel úriemberként bánik, egészen addig addig a pillanatig, míg neki is megadják a tiszteletet. Ha nem, akkor az illetőt apró cafatokra cincálja (persze nem fizikailag).

És ezért is szeretek vele lenni, mert nem támaszkodik rám és én sem rá. Képes felnőtt emberként cselekedni, megvédeni magát, szükség esetén pedig elismeri, ha valami nem megy neki és segítséget kér. Ez nagyon ritka erény.

Szóval a gond az, hogy ő nem fél belemenni a konfliktusba, és ha a szüleimmel kerül ez elő, akkor először megpróbálja szépen, de ha nem jön be, úgy fogja kivégezni őket, hogy csak úgy zuhognak (persze nem szó szerint).

Előjöhet az az érv, hogy nagyképű paraszt. :D

Abszolút nem, olyan szinten viseli a kritikát és kritizálja saját magát is, hogy az nagyon durva. Ha valaki jogos kritikát fogalmaz meg vele szemben, akkor azt abban a szent pillanatban elismeri és mindent megtesz, hogy helyrehozza.

Szóval életemben először érzem azt, hogy felnőtt emberrel vagyok együtt.

Tehát szerintetek hogyan kéne ezt a bemutatást megcsinálni?

Mert nem szégyellem sem a családomat, sem őt és joguk van ismerni egymást.


2017. júl. 18. 14:50
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja igen, az én munkámmal sincsenek megelégedve, én vegyész vagyok. Velem is állandóan küzdenek, hogy "Keress normális munkát!"

Pedig azt gondolom, hogy a takarítótól kezdve a politikusig minden munkát meg kell becsülni, értékelni kell, és senkit nem minősít az, hogy mi a munkája.

2017. júl. 18. 14:59
 2/4 anonim ***** válasza:

A szüleid viselkedéséért nem tudsz felelősséget vállalni. Ha be akarod mutatni, annyit tehetsz, hogy előtte beszélsz róla nekik és elmondod normálisan, de határozottan, hogy szeretnéd, ha kulturáltan viselkednének vele és nem szurkálódnának, mert te választottad párodul.

A barátodnak pedig elmondod, hogy milyenek tudnak lenni a szüleid, reméled, hogy jó hangulatban tudod bemutatni nekik, de ha nem érzi jól magát, nem kell többet jönnie.

Ennyit tehetsz.

Ha jól megy, hurrá, ha lejáratják magukat, legfeljebb nem viszed többet, csak aztán ne csodálkozzanak, ha szépen kizárod őket az életetekből.

2017. júl. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felmerült bennem a kérdés, hogy miért akarsz két ilyen különböző világnézetet és embertípust egymásnak feszíteni? Ebből csak kalamajka lesz úgy érzem, nem tudom elképzelni, hogy jól is elsülhet.
2017. júl. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát ez remekül ment. :D

A szüleimet sem láttam még így viselkedni. :D

Kezdjük azzal, hogy önözték(!!!), végtelenül kedvesek voltak vele. Mikor mondta, mivel foglalkozik, ahelyett, hogy "és mihez ért maga?!", rengeteget kérdeztek tőle, magáról az elméleti fizikáról is.

Apám még arra is rávette, hogy igyon vele egy pohár bort. :)

(A párom nem iszik.)

Édesanyám belénk tömött szerintem egy szakácskönyvre való kaját. :DDD

Mikor már nagyon megteltünk, és mondta a párom, hogy nem kér többet, a válasz nemes egyszerűséggel: "Nem nősz meg, egyél csak!" és hozta a következő fogást. :DDD (Tényleg nagyon pici, 152 centi és vasággyal 45 kiló)

Akkor már megvolt a kölcsönös tegeződés is. (Eddig mindig csendőrpertu volt.) :)

Aztán mikor négyszemközt voltam édesapámmal, elmondta, hogy eddig ő az első, akiről látják, hogy ember a talpán és nagyon örülnek nekünk. :)


Tehát remekül ment! :)

2017. júl. 29. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!