Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az őrület szélén, avagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az őrület szélén, avagy hogyan ne bolonduljak bele egy csalódásba?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú ideje kínoz már egy számomra fájdalmas emlék. Megismerkedtem egy férfival, aki már az első alkalommal mély benyomást tett rám. Mivel párkapcsolatban élt, ezért megtartottuk a két lépés távolságot, de mindeközben -ha fogalmazhatunk így- szoros baráti viszonyt alakítottunk ki egymás között. Sosem én kerestem, mindig ő volt a kezdeményező: már kora reggel írt, naphosszat beszéltünk, ha nem értem haza időben akkor felhívott, hogy minden rendben van-e, és a munkahelyemen is gyakran összefutottunk lopott 10 percekre. Ilyenkor volt, hogy csak öleltük egymást, ezt a határt jó ideig nem is léptük át. Aztán egy másikkal sajnos igen, és történt jó pár olyan dolog, ami egy férfi-női barátságba nem fér bele.

A barátnőjét egyébiránt még ekkor sem hagyta el, de elismerősen sosem szólt róla, az egész "kapcsolatunk" alatt úgy tűnt, hamarosan szakítani fognak.

Időt kért, hogy meg tudja mondani, mit szeretne tőlem. Én adtam neki. Aztán egyszer csak, egy pálfordulást követően -jóllehet tényleg semmit nem tettem-, valahányszor felhoztam ezt a témát, hárítani kezdett. Naivan azt hittem azért, mert ő maga sem tudja eldönteni, mit szeretne. Végül feladtam a harcot, és épp mikor elmondtam volna a véleményem közölte, hogy feleségül veszi a párját.

Mivel félig-meddig munkatársak is vagyunk, ezért kértem, hogy arra ne legyen hatással ez a dolog, de sajnos máig képtelen ezt elfogadni.

A párjának mindent bevallott, aki kérte, hogy szakítson meg velem minden kapcsolatot. Ezt természetesen megtette, hiszen nem voltam sokáig jelen az életében/nem számítottam, ámbár azóta is állítja, hogy ő nem haragszik rám, mégis minden cselekedetével belém mar, és lényegében az egész történetért engem hibáztat.


Nyilván sosem szeretnék vele többé közösködni, és persze mérhetetlenül mar a lelkiismeret a lány miatt. De nem értem, miért nem tudok túllépni rajta. A büszkeség? Hiszen máskor (és azóta is) történt már ilyen, és könnyedén ment. Vagy azért, mert egyszerűen csak eldobott, mindenféle magyarázat nélkül? Én bocsánatot kértem tőle, sőt még a lánytól is. Ő viszont erre képtelen, és kizárólag engem okol mindenért.


Mégis hogyan lehet ezen túllépni? Talán már pszichológushoz kellene fordulnom? Beszélni nem lehet vele, nem hagyja, és ennyi idő után már csak bolondot csinálnék magamból.



2017. aug. 10. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha gyakran tortenik veled ilyen akkor lehet nem artana pszichologushoz fordulni. Azert nem tudsz tullepni rajta mert a vegen teged is "megcsalt", es ahoz vagy szokva hogy veled csalnak meg masokat.
2017. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Egyebkent nem jutott meg eszedbe olyannal randizni akinek nincs baratnoje?
2017. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
A sajat velemenyem nem fejtem ki nem is igazábòl azért mert van egy frusztráltsàgom az elhagyatottsàg miatt ami nyilvàn 50%ban az èn hibàm a lényeg hagyd a francba pszichologus lehet hogy jot tenne de én àllítom hogy egy jó kockulàs ugyanannyit ér
2017. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
League of legends pl
2017. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem ez baromira nem a te hibád. igazából ő volt az, aki annak ellenére, hogy párkapcsolatban élt, elkezdett közeledni nagyon egy másik nőhöz. Egész végig megfelelt neki a dolog, soha nem állított le Téged, ehhez képest maradjunk annyiban, hogy sajátos megoldás az, hogy most Téged okol mindenért. Azt gondolom, hogy az, hogy ezért az egészért egyáltalán nem tartozol bocsánatkéréssel, azt megértem, hogy rosszul érzed magad most emiatt az egész miatt, de azt nem, hogy azért, mert lelkiismeret furdalásod van...Ne legyen!

Ő annak ellenére, hogy párkapcsolatban él, szórakozott egy másik nő életével, lelki világával, érzéseivel... tehát ha valaki, akkor ő tartozna egy nagy bocsánatkéréssel!

u.i.: nagyon kíváncsi leszek, hogy mire jut ez a házasság téma a barátnőjével, ha lesz, akkor meddig tart, de van egy olyan érzésem, hogy vagy semmi nem lesz belőle, vagy nagyon rövid úton véget fog érni... de ez már persze más kérdés.

2017. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"mindenféle magyarázat nélkül"

Nem elég ok, hogy VOLT/VAN PÁRJA? Mit kell ezen magyarázni?

Nézd, én megértem, hogy rossz érzés, de könyörgöm, mire számítottál?

Ezért kell lekoptatni az első pillanatban olyan embert, aki foglalt, és akár egy hangyányit is vonzónak látod... akkor még nem rossz, később, ha meg már belehabarodtál, akkor ez lesz...

2017. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért kértél a pasastól bocsánatot?
2017. aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szép is lenne, ha mindenféle előítélet és bírálat nélkül tudnánk válaszolni egymásnak. Ti és én.


Lássuk!


Első/Második: ez az első alkalom, hogy ennyire szenvedek. És ez az első alkalom, hogy én lettem a harmadik fél. Sosem voltam szerető, és sosem csaltam még meg senkit.


Harmadik/Negyedik: Köszi, lefoglalom magam, és kiléptem a saját komfortzónámból, de valamiért nem akaródzik a továbblépés.


Ötödik: Ez is egy nézőpont, néha én is így érzem. Valójában mindenki engem hibáztat a lány miatt, ami teljesen érthető. De valójában én és ő voltunk benne az adott szituációban. Néha úgy érzem, hogy csak én képzeltem bele a dologba túl sokat (nyilván a testi közeledés ebbe nem tartozik bele), és valóban csak barátként közeledett felém. A lány miatt kértem bocsánatot, és, hogy túlerőltettem azt, hogy beszéljük meg mi van, vagy mi volt kettőnk között. Valójában hallgat. Akkor is, most is. Sosem tudom majd meg, mi és miért történt.


Hatodik/hetedik: Vannak helyzetek, amik elsodorják az embert. Nincs mentségem arra, hogy belegázoltam annak a lánynak az érzéseibe, ostorozom magam miatta azóta is. De az én oldalamat is látni kell.

2017. aug. 10. 19:43
 9/9 anonim ***** válasza:
A biztosat nem hagyta a bizonytalanért. Ennyi történt kérdező, ne szenvedj tovább miatta. Lépj tovább!
2017. aug. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!