Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy ha nem találko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, hogy ha nem találkozom a férjemmel jobb életem lenne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párommal 14 éve vagyunk együtt, van egy 15 hónapos gyerkőcünk.Óriási szerelem volt, most is szeretem...de valami mégis rossz.Az a problémám, hogy így együtt rossz páros vagyunk, nagyon szerencsétlenek vagyunk az élet minden területén.Bármibe kezdünk, nekünk soha nem sikerül semmi és hiába szeretem, úgy érzem, ha más férfi mellett kötök ki, jobb életem lenne, boldogabb lennék.A kedvem is sokszor nagyon rossz, és mindig irigykedve beszélek olyan rokonokról, barátokról, ismerősökről akiknek valami sikerült pl. lakásvásárlás, könnyü, problémamentes terhesség, gondmentes esküvő stb.Amikor valakinek a sikeréröl értesülök, szinte meghalni támad kedvem, hogy neki sikerült nekünk meg miért nem.Szeretnék a hozzáállásomon változtatni, hogy ne legyek ennyire pesszimista és irigy de nem megy.Úgy érzem semmit nem tudunk elérni az életben amit szeretnénk, másoknak mindig könnyebb vagy legalább is annak tűnik.Sokszor bántom ezzel a férjemet, pedig nem érdemli meg, nagyon sokat dolgozik mindent megtesz értünk.Annyira rossz embernek érzem magam, mégsem tudok változtatni a hozzáállásomon.Gyakran arra gondolok, hogy ez a sok probléma az életünkben egy jel arra vonatkozóan, hogy nem kellene együtt lennünk.Vagy valaki elátkozott minket, mert már nem tudok másra gondolni....Hogyan lehetnénk szerencsésebbek az életben?


Gondolkodtam már pszichologuson is, de eddig még nem tettem errefelé lépést.Kérlek csak normális válaszokat írjatok, így is magam alatt vagyok.



2017. aug. 11. 16:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
A pszichológus nagyon jó ötlet. Ő okosabbakat is tudna mondani, mint pár vadidegen az interneten.
2017. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%
A pszichológus tényleg rád fér. A férjed egy rendes, normális ember, aki a sok hülyeséged ellenére is melletted áll. A helyedben gyorsan csinálnék valamit, mert gondolom az ő türelme is véges.
2017. aug. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
1-es köszönöm a választ!2-es köszi, hogy ennyi leírásból a férjemet felmagasztalod engem meg...azt sem tudod miken mentem keresztül na de hagyjuk.Igen tudom, hogy véges a tütelme, azért szeretnék változtatni.Ezzel nem segitettél.
2017. aug. 11. 16:38
 4/19 anonim ***** válasza:
47%
Annyira tipikus... A titok nyitja a felelősség nevű szó. Te vajon mit teszel ezekért a sikerekért, amik hiányát kizárólag a férjeden kéred számon? Vajon hány órát töltesz napi szinten marhaságokkal (fb, ehhez hasonló oldalak) ahelyett, hogy a közös szekeret tolnád te is? És jegyezz meg valamit: a szerencséért is meg kell dolgozni.
2017. aug. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Sejtem milyen lehet... Olyanok lehettek mindketten mint az exfeleségem. Tudod mindenki megunja ám ha a párja egy csődtömeg. Bár a te esetedben nem jogos ha te is az vagy...

Én ugyanezt tesóméknál láttam, egyiküknek sem sikerült abban az időben semmi, végül külön mentek. Excsaja alkesz azóta, tesóm elég magas pozícióba küzdötte fel magát azóta, és viszonylag jó életet él. Szóval bármi lehet, az is hogy együtt maradtok és jobbra fordulnak a dolgok....

2017. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ja és a 4es szavait is fogadd meg, az utolsó mondatával is nagyon egyetértek!

Sok sok munka és veríték plussz néha egy kis szerencse is kell! Komfortzónából kilépni! Röviden tömören ennyi!

2017. aug. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Úgy érzem én is megtettem/megteszek mindent de semmi látszatja nincsen.Úgy érzem hogy mindketten bénák vagyunk, de főleg együtt.Terhesség előtt végig dolgoztam, minden jó volt, szép kis gyedet kapok, itt nem igazán a pénzzel van gond.Azt gondolom azóta lettem ilyen mióta majdnem meghaltam a szülőszobán és több mint egy hónapot voltunk kórházban.Előtte ha nem sikerült valami na bumm, megpróbáljuk másképp, vagy másba fogunk de most mindent a szívemre veszek, lehet, hogy szülés utáni depresszió..de hát már a szülesnek is több mint egy éve.Fb, net ilyesmi csak akkor van ha a párom itthon van és a gyerkőccel játszik, vagy esetleg a gyerkőc alszik...egyébként nem lógok egész nap rajtuk.
2017. aug. 11. 17:53
 8/19 A kérdező kommentje:

És az a legdurvább, hogy már mások is megjegyezték, hogy milyen szerencsétlenek vagyunk az életben.Nem akartam konkrét példakat írni, de mivel itt sokan azt hiszik, hogy a pénz miatt nyüstölöm a férjem..tévednek.


Ami miatt azt érzem, hogy szerencsétlenek vagyunk együtt:

- Az esküvő előtt 5 nappal nagyon beteg lettem 40 fokos lázzal, a szám és az orrom tele herpesszel az esküvő napjára, a menyasszonyi ruha a nagy napon a fotózás előtt elszakad, anyósom balhézott a lagzin most hirtelen ennyi a nagy napunkról


-terhesség: többszöri vérzés, szextilalom, magas vérnyomás, hellp szindróma, koraszülés, életmentőcsászár, több mint egy hónap kórház


- gyerkőcöt műteni kellett, elkapta a hörgőgyulladást télen 1 hónap volt mire felépült


-februárban foglalóztunk egy telket és még mindig nem tudtuk megvenni, mert állt az ügy a földhivatalban, majd a közlekedési felügyelőségnél, most mminden papír rendben van, de eltünt az ügyvéd lassan 3 hete nem lehet elérni


-nem vállalhatunk újabb gyereket egyelőre, mert 3 hónapja rossz lett a véreredményem (antifoszfolipid elleni antitestet találtak benne) most voltam kontrollon, 2 hónap mire eredmény lesz aztán ki tudja, hogy mi lesz a végkifejlet


-miután megszületett a babám, a munkahelyemen lecserélték a vezetőséget és akikkel dolgoztam szinte mindenkit kirúgtak, valószínű rám is ez vár amint visszamegyek, emiatt is ideges vagyok.


-párom bármibe fog általában nem jár sikerrel (átverik, kihasználják) emiatt sajnálom is mivel nagyon jószívű és hiszékeny és haragszom is rá


És ezek csak a nagyobb dolgok, amik valóban nagyon bántanak és fájnak.

2017. aug. 11. 18:08
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A leirásod alapján egy olyan nőnek a képe ugrik be, aki minden kis problémát óriásinak fog fel, majd ezek miatt sajnáltatja és azthiszi magáról, hogy mekkora nagy szerencsétlen, ez is csak vele történhet meg stb. Majd az ilyen negativ gondolatok miatt még annyira sem tud előre nézni és javitani a helyzetén, mert hát ő már csak ilyen, vagy jelen esetben biztosan a párod miatt vagy szerencsétlen.

Lemerem fogadni, hogy percekig nézegeted és görgeted az ismerőseidet facebookon, majd látod a sok szép nyaralós képet, az álomesküvőket, a nagy házaikat és még sorolhatnám. Ezekkel csak az a baj, hogy ezek csak a látszat. Mindenki a legjobbat osztja meg magáról, jól esik megmutatni, ha sikerül valami, mint ahogy te is világgá kürtölnéd, mikor valami jó történik. Ám olyat sose látunk szétkürtölve, hogy egy pár mennyire összetörik, mikor az ezredik próbálkozás után se jön össze a gyerek, mikor a boldog szingli a tengerpartról posztolgat, hogy milyen boldog és a lelke mélyén meg ő a legmagányosabb, mikor beteg van a családban és mennyire nehéz az élet. Ezekből a sorsokból csak pillanatokat láthatsz, amikor épp valami jó történik velük, és rögtön azt hiszed, hogy nekik mennyire könnyü, nekik nincsenek ilyen nagy problémái, nekik összejött, a Betti biztosan a férje miatt szerencsés, és felhőtlen az élete.

Hát ez korántsem igy van, elárulom, hogy a legtöbb embernek az élete során vannak problémái, sőt az átlag ember küzd azért, hogy lakást tudjon venni, hogy meglegyen a napi betevő, és ami rosszabb, az is megtörténik, hogy beteg gyerek születik, vagy meghalnak terhesség közben, vagy talán soha nem is lehet gyerekük, arról ne is beszéljünk, hogy hány embernek nem adatik meg hogy szerető társa, férje, családja legyen. Még igy is azt gondolod, hogy neked van a legszerencsétlenebb életed?

Miért nem próbálsz meg örülni annak, hogy van egy férjed, aki szeret téged, dolgozik miattatok, annak, hogy lehet gyereked attól, akit (elvileg) szeretsz, hogy van mit ennetek? Mi lenne, ha nem arra gondolnál, hogy a Bettike egy cégvezetőhöz ment feleségül, milyen jó már neki, biztosan felhőtlen az élete. Lehet, hogy akikről azt hiszed, milyen tök jó életük van, csak a látszat, és igazából teljesen üres.

Meg kellene tanulni értékelni azt ami van, és örülni neki, nem folyton a másik életét bámulni, irigykedni, mert igy a sajátod fog tönkre menni! És már kezdetét is vette.


Még csak arról sincs szó, hogy rossz férj és apa lenne melletted, ezért érzed ennyire szerencsétlennek magad, viszont csak annyi a gond, hogy elönt a sárga irigység, és azt várod, hogy egy már sikeres ember felkaroljon(aki nem mellesleg szintén problémákkal küzdött) aztán belecsöppenj egy kényelmes életbe, ahol más oldja meg helyetted a gondokat. Bocsi, csak utálom a felszinességet és azt, hogy az emberek nem tudják megbecsülni amijük van.

2017. aug. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami veletek történt, viszont ezeket nincs miért a férjedre fognod, és azt állitani, hogy másnak minden jobb.

Ha más férjed lett volna, ugyanúgy beteg lehettél volna az esküvő előtt, ugyanúgy szülésnél gondjaid akadtak volna, és a gyerek megbetegedhet, akárkié is, munkahelyről kirúghatnak akárkivel vagy.

A lakás probléma pedig, ha anyagilag jól vagytok, előbb utóbb megoldódik. Lehet, hogy egyszerre sok ez a rossz, de adj hálát az égnek, hogy nem lett rosszabb. Örülj, hogy meggyógyult a kicsid, örülj, hogy nem lett komolyabb baj a szülőszobában.

Hidd el, rengetegen vannak, akik nem örülhetnek ennyi mindennek. Nagynénémék pl egész életükben küzdöttek egy gyerekért, de nem jött össze, a férje pedig alkoholista. Gyerekkoromban halt meg apukám, anyum fiatal özvegy lett. Unokatestvérem három kicsi gyerekkel maradt egyedül,mert a férje kapott egy fiatal lánykát. Ám ha velük elkezdenél beszélgetni, vagy megnéznéd a facejüket, azt látnád, hogy itt egy boldog egyedülálló nő a nagy lányával, egy boldog idős párocska akik óriási házban laknak és egy nő három csodaszép gyerkőccel. Egyik sem osztja meg a gondjait a külvilággal, pedig nekik is kijutott ám... mielőtt arra gondolnál, hogy xy családnak mennyire jó, és más férjet kivánnál, gondolkozz egy kicsit.

2017. aug. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!