Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kezdenek el az itteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kezdenek el az itteni férfiak rögtön feminácizni, ha egy nő kiáll magáért?

Figyelt kérdés
2017. aug. 24. 11:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Mert ez egy leegyszerusitett csokkentett modu vilag.
2017. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Ez a végső érv. Utána már csak a személyeskedés, meg a fáj az igazság típusú dolgok jönnek :p.
2017. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ja, ez érvnek számít? Kb a "deakkoris"-sal van egy szinten érvelés szempontjából :D
2017. aug. 24. 11:26
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

Nem csak a férfiak. Kövezz meg, de én sem szeretem ezt a túlzásba vitt feminizmust. Természetesen azzal egyetértek, hogy a nőknek legyenek azonos jogai, mint a férfiaknak, és ugyanazért a munkáért ugyanaz a bér illesse meg a nőket, és a nemi erőszak esetében is eltűnjön az áldozathibáztatás.


Itt viszont nagyon-nagyon buta dolgokon szokott menni a vita. Például vannak olyan nők, akik kikérik maguknak, ha előreengedik őket az ajtóban, mert hogy az tárgyiasítás. Szerintem egyszerűen ez egy szép gesztus. Lehet, hogy én vagyok régimódi, de én pont azt tartom bunkónak, aki férfi létére mindenki elé tör pl. a busz ajtajában.


A másik az, amikor azon megy a vita, hogy a menyasszony hogy meri felvenni a leendő férje nevét. Na, ahogy a mélyen feminista nők elvárják, hogy mi fogadjuk el, hogy ők életük végéig a saját nevüket akarják csak viselni, nekik ugyanígy nincs beleszólásuk abba, ha én esetleg fel szeretném venni majd a jövőben a leendő férjem nevét. Lehet, hogy neki nem tetszik, hogy a vezetéknevemben majd az övé is szerepel, de ő akkor is egy idegen ember számomra, így ha ezért be mer nekem szólni, akkor egyáltalán nem jobb annál, ami ellen elvileg harcol.

Itt ugye azt szokták felhozni, hogy ez tulajdonjogot képvisel, de szerintem ez egyáltalán nem így van. Akkor mutatna tulajdonjogot, ha

1.) a nőnek nem lenne beleszólása abba, hogy milyet nevet visel az esküvője után

2.) a nőnek nem lenne lehetősége beadni a válókeresetet, ha nem lenne számára megfelelő a házasság


Nekem az nem tetszik ebben a 3. hullámbeli feminizmusban, hogy egyébként szép szokásokat, hagyományokat démonizálnak. Ez olyan, mint amikor valaki oda akar menni hozzád, hogy segítsen, miután elestél, de te azonnal rosszat feltételezel róla, és végül őt hozod ki bűnösként a dologból, mert rossz szándékot látsz a segítség mögé. Ez elképesztően negatív dolog.


Szerintem van különbség aközött, hogy te kiállsz magadért (pl. jelented a munkahelyi zaklatást vagy kilépsz egy olyan kapcsolatból, ahol a pasi rosszul bánik veled), és aközött, hogy olyan dolgokba látsz bele rosszat (és ezt terjeszted is), amelyekben egyáltalán nincs semmi rossz!


21/L

2017. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%

Juj, juj, juj. Van különbség normális feminista és a femináci között. A két dolog nem azonos.


[link]


A lényeg a szöveg, kis angoltudás szükséges.

2017. aug. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
4.: a névfelvevős kérdést én tettem fel :) háromszor is leírtam, hogy NEM azzal van a bajom, ha egy nő fölveszi a férje nevét, hanem azzal, hogy a férfiak sokszor még kötőjelesen sem akarják a feleségükét. Kérlek, mielőtt véleményt alkotsz egy kérdésről, rendesen olvasd azt el :)
2017. aug. 24. 12:16
 7/22 A kérdező kommentje:
5.: a probléma az, hogy a feminista csinos nőként van ábrázolva, a femináci pedig rondaként. Innentől ez komolytalan, mivel maga az alkotó felszínességét mutatja
2017. aug. 24. 12:18
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

#6


Hát én nem ezért nem venném fel, hanem mert alapból hosszú a vezetéknevem. Most egy példát írok csak, de képzeld mi lenne, ha felvenné egy hosszúnevű férfi kötőjelesen a felesége hosszú nevét.


Vízvezetékszerelőssy-Acélbetonváry Tivadar.


Amúgy én magam a névfelvevés ellen vagyok, máig elfog valami áporodottságérzet a sok "né"-től. Az öregek ugranak be róla.

2017. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert féltik a kiváltságokat, amik eleve nem léteznek már, de azt hiszik.
2017. aug. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
42%

#7


A képet nem kell nézni. Amúgy pedig tök mindegy milyen szép alapból egy femináci a viselkedése miatt rondának fogjuk látni. (Illetve szándékosan rondítja magát sok)


De mutatok jobb példát akkor:


[link]


A legnagyobb különbség az, hogy a feminácik férfigyűlölők, a feministák pedig különböző törvények és egyenjogi dolgokért, egyenlő fizetés stb küzdenek ami támogatandó. De a femináci számára ezek csak eszközök, a motivációja sokkal rosszabb.

2017. aug. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!