Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes döntés?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a helyes döntés? Maradni, vagy felkeresni a volt szerelmet?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok. 5 éve párkapcsolatban élek, júniusban kérték meg a kezem. Nem mondom, hogy a kapcsolatom zökkenőmentes, vannak viták, kissé különböző személyiségek is vagyunk. Viszont a párom szeret, a jövőben el tudnám képzelni vele a családalapítást.

Ha megkérdeznétek, szeretem, de szerelmes nem vagyok.


Viszont van egy exem, akit a szakításunk óta nem tudok elfelejteni. Vele a mostani párom előtt szakítottunk előtte pár hónappal.


Az az egész kapcsolat teljesen más volt, mint a mostani. Igaz, fél évig tartott csupán, de intenzív volt, mély érzelmekkel. Az részelmről és részéről is szerelem volt. Nekem, ha pár napra különváltunk, szó szerint fájt. Sosem akartam elengedni, imádtam őt.

A szakítás amiatt történt, mert a családja előtt nem vállalt fel fév év alatt, én pedig megelégeltem. Viszont később megtudtam,hogy elég komoly családi zűrök voltak náluk akkor.

Ő 1 évvel a szakításunk után próbálta velem felvenni a kapcsolatot. Bejelölt facebookon, több alkalommal is, annak ellnére, hogy mindig visszautasítottam a felkéréseit. Tavaly pedig hívott több alkalommal is.

Én a második ilyen alkalomnál írtam neki, hogy ez most mit jelent? Utána beszélgetni kezdtünk, úgy mintha az eltelt idő nem is lett volna közben. Bevallom elgondolkodtam, hogy mi lenne, ha ismét találkoznék vele. Pár napra rá, ismét megkeresett, itt már órák hosszát beszélgettünk. Találkozni akart, de én megijedtem, visszavonulót fújtam.


Mostanában ismét ő jár a fejemben, hogy mi lett volna, ha akkor találkozunk?

Legszivesebben írnék neki, találkoznék vele, átbeszélném vele a régi dolgokat.

De ez nem lenne korrekt a mostani párommal.


Szerintetek mi lenne a helyes? Maradni a biztosban, leélni így egy életet szerelem nélkül, vagy beleugrani az ismeretlenbe, de őrült szerelembe?


Köszönöm,ha elolvastátok.


2017. aug. 25. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire benned van, egy beszélgetésbe még nincs semmi. ( Gondolom nem megcsalásra készülsz, csak hogy valahogy helyre tedd magadban, vagy megkönnyítse a találkozás eldönteni égre,mit is szeretnél).


A szenvedélyes szerelem meg az évek alatt elmúlik azt mondják. Szóval egy szeretetteljes, kötődésre és barátságra épülő kapcsolat, ahol jól működtök is ér annyit. A szerelem csak egy állapot szokott lenni, hol előjön, hol meg nincs. Ez minden kapcsolatban így lesz.


Viszont a te élted, így nem fogsz másoktól választ kapni. Sőt előre mondom mi lesz, ugyanis ide ilyenkor 2 féle válaszok szoktak érkezni:

az egyik tábor a szerelemben hisz és azt érdemes választani, a másik tábor meg a szerelem múlandósága miatt inkább a jó társas kapcsolatban, ami nem baj, ha szerelem nélküli és inkább szereteten alapszik.


Viszont ha nem olyan jó a kapcsolatod, mint szeretnéd, vagy mást képzelsz el magad mellé, akkor érdemes szembenézned vele...

2017. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Langyos f0sban semmiképp se maradj benne. Akkor már inkább egyedül. Nekem kapcsolatfuggonek tűnsz.


Beszélj az exeddel és a többit meg meglátod.

2017. aug. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hülyítsd tovább a jelenlegi párodat.
2017. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kegyetlen nehéz helyzet, hasonlóban vagyok, jól megvagyok most elvagyunk, soha nincsenek nagy gondok, simán el tudom képzelni a jövőt de egyszerűen ég a szerelem valaki más iránt. Én csak magam ostorozom és magamat emésztem, nem akarok mást bántani.
2017. aug. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát te NEM szereted a vőlegényedet, különben nem az exeden pörögnél.


Szakíts még most, hadd találjon szerencsétlen egy olyan lányt, aki érte él-hal, és nem a volt kapcsolatán siránkozik évek múltán is.

2017. aug. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!