Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez az ország, miért ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez az ország, miért ilyen antifeminista, ha a társkeresésről van szó?

Figyelt kérdés
Ezekre a férfi a vadász és a nő a préda ősi gondolkozásra gondolok. Miért kell annyira ragaszkodni ahhoz, hogy a férfi kezdeményezze a beszélgetést? Egyrészt ez nagyon elavult felfogás másrészt ez egyfajta játszmázás és nem minden embernek van erre energiája. Nem azt mondom, hogy a nők vegyék át a kezdeményezés, mert az is ugyanolyan rossz lenne, hanem ne legyen központi téma az, hogy ki kezdeményezzen. Persze lehet jönni az evolúciós bullshitekkel, de nem lehet mindent az evolúcióból levezetni.
2017. szept. 13. 09:08
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
75%
Ezt én se értem. Miért ne az kezdeményezzen, akinek tetszik a másik?
2017. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled, de szerintem nem volt jó ötlet belevenni a feminizmust, mert most majd nézheted a 90 fröcsögő választ.


Amúgy ez csak a klasszikus nemi szerepekre való egyoldalú és önző támaszkodás. Szerintem is hülyeség, nemtől függetlenül legyen annyira értelmes és érett az ember, hogy ne passzívan várjon meg taktikázzon, hanem fejezze ki, hogy mit érez és mit akar.

2017. szept. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Ez pláne akkor rossz, ha egy férfi nehezen ismerkedik és egy nőnek meg nagyon tetszik egy pali, de még nem kezdeményezett. Végeredmény? Mindketten szenvednek. Jó ez? Hát nem, elsősorban én pont emiatt vagyok feminista gondolkodású és erre az országra ráférne ez a szellemiség. Szerintem nem kéne senkinek se feladatokat osztani csak azért, mert férfi vagy nő.
2017. szept. 13. 09:21
 4/40 A kérdező kommentje:
#2 Nos én a normális feminizmust értettem és nem a férfi gyűlölő feminácizmust magyarán gendert, na ezt én is elutasítom. Amúgy teljesen egyet értek veled, tényleg egyoldalú és önző ez a maradi szellemiség.
2017. szept. 13. 09:24
 5/40 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem feminizmus kérdése hanem evolúciós. A férfi poligám, a nő monogám. A férfinak ebből kifolyólag része a 'vadász' érzés, ahogy a nőnek a 'préda'. Egyszerűbben, a férfi udvarolni akar, a nő pedig fogadni akarja a férfiak udvarlásait. Ha a nő kezdeményez, akkor sejthető, hogy ez az egész folyamat felborul aminek egyenes következménye, hogy mindkét nem frusztráltá válik. Nem vicc, van erre a pszichológiában kifejezés, ami ezt a jelenséget írja le. Persze, felszínes szinten jelezhet a nő a férfi felé, hogy tetszik (rá írhat) és én is tök örülnék ennek férfiként, de mélyebb szinten, akár egy kapcsolat hosszában nézve, az egomat azért eléggé sértené ez.
2017. szept. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
74%

"A férfi poligám, a nő monogám"


Ha-ha-ha-hahhahaha!

Ezen jót mulattam.

2017. szept. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
#5 Azért nem kell így általánosítani, mindkettő nemből ugyanúgy vannak monogámok és poligámok. Nem azt mondom, hogy nem létezik evolúció, de mindent nem lehet abból levezetni. Amikor még ősemberek voltunk és az volt a legnagyobb gondunk, hogy nem vadásztuk le a heti mamutot akkor még okés volt ez, de már egy olyan világban ahol nem kell félni a kardfogó tigrisektől és, ha valamit enni szeretnénk akkor ott a közelben levő közért, na meg a nőknek ugyanannyi joguk van, mint a férfiaknak már elég gáz ez a vadász préda felfogás. Úgy érzem vagyunk annyira civilizáltak, hogy ne foglalkozzunk ilyen hülyeségekkel, hanem emberségesebben kezdjünk el gondolkozni.
2017. szept. 13. 10:04
 8/40 anonim ***** válasza:

Erősen kevered a fogalmakat. De sebaj.

A kérdésre válaszolva: soha sem olyan hangsúlyos a nőiesség/férfiasság, mint amikor két ember ismerkedik és kialakul a vonzalom.

2017. szept. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

#5: ennek van alapja, persze, de az, hogy ezek a dolgok vannak "belekódolva" az ősemberagyunkba, nem jelenti azt, hogy ez így a lehető legjobb, vagy akár csak simán jó. Mint emberek, képesek vagyunk megérteni az ösztöneinket és felülemelkedni rajtuk. Szóval lehet, hogy az evolúció ezt diktálja, de mivel nem állatok vagyunk, van lehetőségünk eltérni ettől.


#4: te és én képesek vagyunk különbséget tenni feminizmus és feminácizmus között, de az átlag fórumozó nem :D. Úgyhogy jobb az ilyesmit kerülőúton megfogalmazni.

2017. szept. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 Diavolino44 ***** válasza:

Te mirol beszelsz? A vilagon nagyjabol mindenhol igy mukodik, nem csak Magyarorszagon. Skandinav orszagokban azt mondjak maskeppen megy, el is mentem megnezni, mert kivancsi voltam, de ott se ugy mokodik, hogy a nok kineznek egy pasit aztan odamennek, gyere velem a susnyasba.


Ha a vilag forditva mukodne, akkor az itteniek meg kevesebb eselye lenne a csajoknal.

Amugy ez nem evolucio, hanem kereslet-kinalat torvenye, aki irant nem erdeklodnek annak kell tobb munkat belefektetni a tarskeresesbe, ennyi.

Egyszer volt egy beszelgetesem, egyik noi baratommal, top kategoria, (szep arc, hatalmas mellek, jo humorerzek,) mondta, hogy egyedul van, s felvetodott ez a tema, ki kezdemenyezzen. Erre mondta minek neki kezdemenyezni, mindig van 4-5 srac aki folyamatosan "nyalja a ...-et" neki a kisujjat se kell mozditani, max bolintani arra aki egy kicsit is szimpatikus. De persze eroskodtem, mert erdekelt a tema PUA szempontbol, mondtam probaljuk ki, csak poenbol mi a reakcio, ha o megy oda sracokhoz. Beszelgettunk tovabb, par ora alatt 3 srac volt akihez odament, de azok a sracok ilyen Ryan Gosling szuper ferfiak voltak kulsore. Mindharommal lebeszeltek a randit problema nelkul. Kerdeztem milyen volt, erre azt mondta, hogy jobban izgul sulis kiseloadaskor mint mikor oda kellett menni randit lebeszelni.

2017. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!