Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez az ország, miért ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez az ország, miért ilyen antifeminista, ha a társkeresésről van szó?

Figyelt kérdés
Ezekre a férfi a vadász és a nő a préda ősi gondolkozásra gondolok. Miért kell annyira ragaszkodni ahhoz, hogy a férfi kezdeményezze a beszélgetést? Egyrészt ez nagyon elavult felfogás másrészt ez egyfajta játszmázás és nem minden embernek van erre energiája. Nem azt mondom, hogy a nők vegyék át a kezdeményezés, mert az is ugyanolyan rossz lenne, hanem ne legyen központi téma az, hogy ki kezdeményezzen. Persze lehet jönni az evolúciós bullshitekkel, de nem lehet mindent az evolúcióból levezetni.
2017. szept. 13. 09:08
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

#18


Nagyobb baj az amikor tudod, hogy senkinek sem fogsz bejönni...

2017. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

#20: ok-okozat. Én nem mondtam, hogy ez normális. Sőt. De minden kapcsolatnak ugyanaz a mechanizmusa, akár tetszik akár nem. Nem véletlenül születnek szakmai/pongyola könyvek a témában mert leírható szinte minden kapcsolat menete (sőt, ebből kifolyólag jósolható is, hogy kik maradnak együtt és kik nem -> van ebben is bőven olvasnivaló).


Én abban hiszek, hogy két ember kapcsolata olyan mint két hullám: hol az egyik van fent, hol a másik, hol mindkettő! A szülés környékénél számolnia kell mindkét félnek, hogy nehéz időszakról van szó. A nőnek odaadóbbnak kell lennie, ahogy a férfinak meg türelmesebbnek. Ennyi...

2017. szept. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
17! Nem a megcsalás a téma kis okoska mielőtt beszólsz valakinek.
2017. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem sok nő visszaél pl. az egyenlőség fogalmával, illetve csak akkor szereti ezt alkalmazni, amikor ő jár jól vele (tehát amíg pl. ismerkedtek, addig a férfi "kötelessége" a kezdeményezés, a randi megszervezése, rosszabb esetben a nő udvari bolondként történő szórakoztatása, sőt nem csak hogy "kötelesség", hanem állítólag ettől is lesz férfi egy férfi, és ez a nemi szerep része; aztán amikor már együtt vagytok, akkor hirtelen eltűnnek a nemi szerepek, és már attól leszel férfi, ha átvállalod a női feladatok egy részét). Ez a legkönnyebb hozzáállás, hiszen így a nőknek semmi felelősségük, semmi kötelességük sincs, a férfinak ezerszer többet kell tennie egy kapcsolat kialakításáért, mint egy nőnek, ezért nagyon sok nőnek halványlila fingja sincs arról, hogy mennyi különbség van a két nem energia- és pénzbefektetése között. (Ja és erre szokott jönni a flegma női válasz, hogy hát akkor nem kell ismerkedni. Na igen, megint a belátás hiánya és az, hogy a nőknek szinte sosem kell a másik oldalon állniuk, pedig szerintem nem ártana, ha néha nekik is bele kellene kóstolniuk ebbe is). Másrészt nekem az a véleményem, hogy ha a nemek közötti egyenlőségről van szó, akkor az ne csak a fizetésekre meg a szavazati jogra terjedjen ki, hanem mindenre, többek között olyan helyzetekre is, amikor bizony a nőknek kell tenniük valamit (pl. kezdeményezni). És ha a párkapcsolati dolgokra térünk ki, akkor ilyen téren se legyen már az, hogy amikor akarom, van egyenlőség, amikor meg nem akarom, akkor nincs, mert ha pl. az ismerkedésnél, kezdeményezésnél nincs egyenlőség, akkor milyen jogon legyen egy már működő kapcsolatban? Ha párkapcsolat, akkor az elejétől fogva legyen egyenlőség mindenben, a kezdeményezésben is, hiszen ez is hozzátartozik egy párkapcsolathoz, annak kialakításához. Szeretném, ha a nők nagy része (tisztelet a kivételnek) ne tudna elbújni mondjuk ismerkedéskor, kezdeményezéskor "a férfi kötelességei", "a férfi szerephez tartozó feladatok" címszavak mögé, és ha azt elavultnak tekintik, hogy a férfi nem veszi át a női feladatok egy részét, akkor azt is tekintsék elavultnak, hogy mindig a férfi kötelessége a kezdeményezés.
2017. szept. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire odáig vagytok a szerepek felcseréléséért akkor szüljön a férfi gyereket!
2017. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

#25


Vagy inkább senki.

2017. szept. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
#25: Nem tudom, hogy állna a nők szája, ha a férfiak azt mondanák, hogy nem segítenek be a házimunkában és a gyereknevelésben. Akkor ezt nyilván elmaradottságként, bunkóságként értékelnék. Viszont ha meg kezdeményezni kell, akkor nem elmaradottság, ha a férfira hárítható ez a feladat. Ezt nevezik kettős mércének. Amikor a nők számára valami könnyebbséget jelent, akkor haladni kell a korral, és a férfi váljon félig nővé, amikor viszont pl. kezdeményezni kellene, akkor meg nehogy már fel merjük cserélni a szerepeket, mert felfordul az egész világ. Szerintem szégyen, ahogyan a legtöbb nő csűri-csavarja ezeket a fogalmakat, és ahogyan megpróbálnak trükközni azzal, hogy mikor és hol (ne) legyen egyenlőség, mire (ne) lehessen alkalmazni ezt a fogalmat, csak annyi a lényeg, hogy ők járjanak jól, nekik legyen kevesebb feladatuk és felelősségük.
2017. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
27! Hát kövezz meg, de sose támogattam a feminizmust. Bizonyos részét, hogy szavazni tudjunk, dolgozni stb igen. De a többi részét nem. Csak hogy tisztázzuk...
2017. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
#28: Értem, szóval akkor ami jó, az minden járjon nektek, de ami munkával, áldozattal jár, abból már nem akartok részesedni. Egyébként én sem vagyok a feminizmus híve, na de ha az egyik dologban egyenlőek akartok lenni a férfiakkal, akkor a másikban miért nem? Ezt még egyetlen nő sem tudta érthetően megmagyarázni.
2017. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Figyelj a mi párkapcsolatunkban én vagyok a nő. Én viszem a háztartást, én gondoskodok az itthoni dolgokról. És igen ( ezért is fogok kapni tőletek), de én végzek minden házimunkát. Nem várja el tőlem a párom és nem is így neveltek. Én egyszerűen szeretem csinálni. Isten mentsen hogy a párom mossom főzzön stb. Nem ert hozzá. Egyedül megcsinálta. A férfias dolgokat, mint a szerelés stb ő.

Bocsánat ha eltértem a tárgytól. De nekem imponáló volt a kezdeményezése.

Ha egy olyan nő lennék aki szeret irányítani, kontroll alatt tartani mindent akkor igen, én kezdeményeznèk, kezdeményeztem volna a pasiknál. De mivel nem vagyok olyan, nem szeretek, szerettem volna udvarolni.

2017. szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!