Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfi-női barátságról pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfi-női barátságról pár gondolat. Lányok, ti mit gondoltok mindezekről?

Figyelt kérdés

40 éves családos férfi vagyok. Nincs sok barátom, de akik vannak azok nagyon jók és. Nagyon válogatós vagyok e téren, nem azért mert olyan különleges lennék, csak inkább kevesebb, de nagyon jó barátokra van szükségem. Mindegy hogy férfi, nő, fiú, lány, 20 vagy 40 éves.

Tapasztalatom az, hogy lányok szivesen barátkoznak velem, férfiként természetesen én is (mármint nem magammal, hanem lányokkal), nem volt még ebből sosem gondom. Pesrze most jöhetnek a sztereotipiák, hogy fiú-lány barátság nincs, mert az egyik úgyis többet akar majd. Igen, van ilyen, de az már nem barát. De ha az ember elhatározza hogy az illető csak barát és tartja magát hozzá, akkor nem lesz félreérthető szitu. Vannak olyan nő barátaim, akik tényleg tök jó nők, tetszenek és tudom, hogy én is tetszem nekik. Na és, legalább még van ami jobban összeköt, családunk van mindannyiónknak, férfi-nő között az ilyen dolgokat nem lehet kiiktatni. Legalább nyiltan tudunk beszélni akár családi vagy intimebb problémákról is, bizalom kérdése.

Namár most, egy ilyen férfi mint én, hogyan juthat még barátokhoz? Férfi barátoknál ez nem téma, ha jó arc valaki és van egy közös téma, akkor haverok vagyunk, jöhet a sör. Lányoknál ez bonyolultabb az érzelmi részek miatt.

Ha egy lánnyal munkahelyen, baráti társaságban, stb. kialalul egy kölcsönös szimpátia és mindig van miről beszélgetni, akkor el is készült a barátság. Ha csak el nem rontja valamelyik egy kis érzelmi töltettel.

Mi van akkor, ha ez a kölcsönös szimpátia ismeretlenül adódik? Pl. ha mondjuk heti rendszerességgel látják egymást, kiszúrják egymást hogy jaj de szimpi. Az is látható, hogy a férfinek családja van. Mit gondolnak olyankor a nők? Hogy ez a kis fasztarisznya mit sasol engem mikor felesége van, dugja őt, ne rólam fantáziálgasson? Vagy ó de kár hogy nem egyedülálló? Hogy tud egy magam fajta férfi nő barátot szerezni úgy, hogy ne legyenek sztereotípiák, hogy biztos dugni akarok? Van kivel szexelnem, a feleségemmel, amikor és ahányszor csak akarom...szerencsére, nem dugópajti kell. Él egyáltalán ez az opció?

Persze jöhet a jogos kérdés, hogy minek nekem annyi barát, nem elég aki van? Pedig biztos vagyok benne, hogy mindenki örülne, ha új barátra, társaságra lelne. El tudná képzelni a nők között bárki is azt, ha egy férfi kiszúrja magának, hogy de jó lenne megismerni, haverkodni, anélkül, hogy eszébe jutna az, hogy a férfi biztos csak kefélni akar?

Nem akartam itt be skatulyázni senkit, csak improvizatív példákat hoztam, direkt szélsőségeket, hogy legyen miből kiindulni a válasznál. Tehátínem konkrét szitációról van szó, hanem általános problémáról. Ezért vagyok kíváncsi, elsősorban a nők véleményére ezzel kapcsolatban.



2017. szept. 16. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Csak a fo kerdesre valaszolok:

Tobb fiu baratom is volt.

Volt. Ezzel szerintem mindent elmondtam.

2017. szept. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Elég hosszan kifejtetted, amit röviden is lehetett volna.


Ha töltünk el időt kettesben/többesben, és hallja a véleményemet, gondolataimat, oké, megismerhet, barátkozhatunk. De csak "kiszúrni" messziről, hogy az a csaj szimpi?

2017. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem te nagyon nem jól értelmezed ezt a dolgot.

Egyrészt: a barátság csak úgy jön, nem szoktam keresni. Főleg nem direkt ellenkező neműt.

Másrészt: a férfi barátaim többsége nem jó pasi, egyáltalán nem vonz szexuálisan, illetve tabu. Bottal se. És ez az érzés kölcsönös. :D

Többek között ezért is vagyunk barátok.

A bizalomnak ehhez semmi köze.

Intim téma pont azért nem kerül szóba, hogy ne értsük egymást félre. Ilyet legfeljebb a legjobb barátnőmmel beszélek meg, de vele se osztok meg minden részletet, mert csak két emberre tartozik.

2017. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy lanyt kulso alapjan szursz ki, hogy szimpi, az nem oszinte baratkozas, hanem mellette akarsz lenni, mert vonzo, de nem dugtok mert feleseged van.

A baratkozas az, amikor tok mindegy, valaki hogy nez ki, mert a szemelyiseg alapjan dontitek el, hogy haverkodtok, azt meg nem lehet messzirol kiszurni...

Hozzam is jottek mar oda vasarlas kozben, hogy latott nemreg es meg akar ismerni... majd mikor mondtam, hogy baratom van, jott a vedekezes, hogy dehat o csak baratkozni akar XDDD

2017. szept. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Na igen. Barátot nem "keresünk", az csak úgy jön. Elkezdek valakivel beszélgetni, aztán rájövök, hogy amúgy tök szimpi meg jófej.

Nőként is rengeteg férfi barátom van, soha nem volt belőle konfliktus, féltékenység, vagy olyan, hogy valaki nyíltan többet akart volna. Mindenkiben megvolt a kellő tisztelet a kapcsolatom iránt. Párom barátaival is mindig jóban voltam, ebből sem volt soha probléma. El tudok beszélgetni velük ugyan úgy bármiről, mint a csajokkal. Tehát ha mondjuk lenne egy kollégám, aki szimpatikus, sokat beszélünk, de családja van attól ugyan úgy barátként tekintenék rá, eszembe sem jutna, hogy félre akar kefélni vagy bármi. Ez utcán természetesen máshogy működik, akár férfi akár nő az illető, ha csak úgy elkezd bámulni az utcán meg odajön ismerkedni, akkor nem az lenne az első gondolatom, hogy biztos barátkozni akar.

2017. szept. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A barátokat nem kiszúrod,hanem valahol megismerkedsz valakivel,és kialakul a barátság.Ez egy folyamat szerintem,nem első blikkre szúrod ki,hogy na,neki kedves az arca,ő lesz a csajhaverom.Amúgy én csak azt a kapcsolatot nevezném barátságnak,ahol nincs kémia.Hiszen ha bármelyik félben is felmerül,hogy hú,ez tök jó csaj/pasi,ott azért fel fog bukkanni idővel a kísértés is.Aztán olyankor megy az egyik jobbra,a másik balra jó esetben.Rosszabb esetben meg úgyis dugnak a végén.
2017. szept. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kapcsolatban lévő felek elméjétől függ minden.
2017. szept. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeteiket, hasznos dolgokat írtatok és olyat is, amire én nem is gondoltam.

Egyébként azért is merült fel bennen ez a dolog ilyen szinten, mert munkahelyemen van 4 olyan nő barátom/kollégám, akik nem közvetlen kollégák, csak szimpik voltak és elkezdtem velük beszélgetni. Közülük 2 igazán jó barátom lett, mindenféle hátsó gondolatok nélkül. Olyanok, akikkel még az intim témákat is meg lehet beszélni...és azt nem én kezdtem.

Persze munkahelyen könnyebb, mert adott a lehetőség, csak kiváncsi voltam, más szituációkban ez hogy működik.

2017. szept. 17. 00:32
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Inkább kiolvastam a Háború és Békét még egyszer. :)
2017. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Simán van barátság férfi-nő között, nekem a legjobb barátom fiú. Jobban meg tudok benne bízni, mint némely barátnőmben.

Barátokat úgy nem találsz, hogy lemész pl. kondizni stírölsz egy csajt, vagy leszólítod, mert akkor egyből arra gondol, hogy rámozdultál.

Próbálj inkább párokkal barátkozni. Ott lesz a pasi, akivel megbeszélheted a pasis dolgokat, a felesége meg ott lesz minden más témára. És így senkinek nem jön le az, hogy rámentél.

2017. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!