Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfi-női barátságról pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfi-női barátságról pár gondolat. Lányok, ti mit gondoltok mindezekről?

Figyelt kérdés

40 éves családos férfi vagyok. Nincs sok barátom, de akik vannak azok nagyon jók és. Nagyon válogatós vagyok e téren, nem azért mert olyan különleges lennék, csak inkább kevesebb, de nagyon jó barátokra van szükségem. Mindegy hogy férfi, nő, fiú, lány, 20 vagy 40 éves.

Tapasztalatom az, hogy lányok szivesen barátkoznak velem, férfiként természetesen én is (mármint nem magammal, hanem lányokkal), nem volt még ebből sosem gondom. Pesrze most jöhetnek a sztereotipiák, hogy fiú-lány barátság nincs, mert az egyik úgyis többet akar majd. Igen, van ilyen, de az már nem barát. De ha az ember elhatározza hogy az illető csak barát és tartja magát hozzá, akkor nem lesz félreérthető szitu. Vannak olyan nő barátaim, akik tényleg tök jó nők, tetszenek és tudom, hogy én is tetszem nekik. Na és, legalább még van ami jobban összeköt, családunk van mindannyiónknak, férfi-nő között az ilyen dolgokat nem lehet kiiktatni. Legalább nyiltan tudunk beszélni akár családi vagy intimebb problémákról is, bizalom kérdése.

Namár most, egy ilyen férfi mint én, hogyan juthat még barátokhoz? Férfi barátoknál ez nem téma, ha jó arc valaki és van egy közös téma, akkor haverok vagyunk, jöhet a sör. Lányoknál ez bonyolultabb az érzelmi részek miatt.

Ha egy lánnyal munkahelyen, baráti társaságban, stb. kialalul egy kölcsönös szimpátia és mindig van miről beszélgetni, akkor el is készült a barátság. Ha csak el nem rontja valamelyik egy kis érzelmi töltettel.

Mi van akkor, ha ez a kölcsönös szimpátia ismeretlenül adódik? Pl. ha mondjuk heti rendszerességgel látják egymást, kiszúrják egymást hogy jaj de szimpi. Az is látható, hogy a férfinek családja van. Mit gondolnak olyankor a nők? Hogy ez a kis fasztarisznya mit sasol engem mikor felesége van, dugja őt, ne rólam fantáziálgasson? Vagy ó de kár hogy nem egyedülálló? Hogy tud egy magam fajta férfi nő barátot szerezni úgy, hogy ne legyenek sztereotípiák, hogy biztos dugni akarok? Van kivel szexelnem, a feleségemmel, amikor és ahányszor csak akarom...szerencsére, nem dugópajti kell. Él egyáltalán ez az opció?

Persze jöhet a jogos kérdés, hogy minek nekem annyi barát, nem elég aki van? Pedig biztos vagyok benne, hogy mindenki örülne, ha új barátra, társaságra lelne. El tudná képzelni a nők között bárki is azt, ha egy férfi kiszúrja magának, hogy de jó lenne megismerni, haverkodni, anélkül, hogy eszébe jutna az, hogy a férfi biztos csak kefélni akar?

Nem akartam itt be skatulyázni senkit, csak improvizatív példákat hoztam, direkt szélsőségeket, hogy legyen miből kiindulni a válasznál. Tehátínem konkrét szitációról van szó, hanem általános problémáról. Ezért vagyok kíváncsi, elsősorban a nők véleményére ezzel kapcsolatban.



2017. szept. 16. 11:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Bár én csak 22 vagyok, azért remélem valamit mégis számít a véleményem. 4 évig voltam együtt az előző párommal. Szerintem én elég nyitott vagyok ilyen kérdésben, bár az átlagnál már az is elfogadóbbnak számít, akinek nem probléma ha a párja kettesben találkozik egy ellenkező neművel. Nekem azzal sem volt problémám, hogy az exe feljött a közös lakásunkba mikor én nem voltam otthon, szóval ilyesmi, megbíztam benne és utólag is azt állítom nem csalt meg soha, csak baráti viszonya volt pár lánnyal. Nem tudom mit jelent számodra a barátság, milyen programokat, hol vannak a határok stb.

Nekem ami már nem fért bele:

- hogy ott aludjon csaj mikor én nem vagyok ott

- este sötétedés után kocsmában iszogassanak kettesben

Mert mind a kettő megesett, és ezek nálam már túlmentek egy határon, de a határok mindenkinél máshol vannak. Ezután mondtam, hogy nem szeretném, ha bővítené és lány barátai számát, és persze én is igyekszem cserében ugyan úgy, hogy ne kerüljön képbe újabb fiú barát. Szóval nagyon keskeny a mezsgye.

Nekem az nem férne bele, amit te mondasz, hogy a párom random nőket kiszúr és leszólít, mert ezt akkor csinálja az ember ha párkapcsolatot keres. Ahogy előttem is írták, barátságban a külső nem számít. Sőt én ha kapcsolatban vagyok azzal direkt nem barátkozom akit vonzónak tartok, csak azzal akit nem. Azt sem értem, hogy miért kifejezetten nőkkel akarsz barátkozni, barátságban mindegy a másik neme.

Kérdésedre válaszolva nehezen hinném, hogy egy pasi nem akar tőlem többet, ha úgy kezdtünk el ismerkedni, hogy leszólított ismeretlenül, tehát nem munkahelyen, ismerős által, tanfolyamon vagy ilyesmi. Igen, hasonló kérdések lennének bennem, mint amiket írtál. :D

Az oké, hogy a hűség döntés kérdése, de mi van ha lesz egy több hónapig tartó hullámvölgy a házasságotokban? Vagy bármi pl. betegség vagy fontos üzleti út amikor nem szexelhetsz vele "amikor és ahányszor csak akarod". Nem lesz nagy a kísértés? Izgalmas, hogy nem a megszokott lenne, hanem sokkal különlegesebb? Vagy netán írod, hogy a kor se számít, tehát a 20 éves valószínűleg hamvasabb csajjal mint a 40 éves feleségeddel aki már tizen éve ugyan az és már nem is olyan szép mint az elején volt, ami persze természetes és nem baj, de érted mire gondolok.

Mindenkinek más a határa amíg ellen tud állni a kísértésnek, de lehet hogy néha jobb elébe menni.

2017. szept. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szófosó.
2017. szept. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es! Köszönöm h így kifejtetted a véleményed és a tapasztalatod. Én sosem vittem barátnőt a házamba, csak egyszer, amikor a feleségem is otthon volt és bemutattam őket egymásnak. a feleségem is azt mondta, ha barátkozok, jó nőkkel barátkozzak, ne hozzak rá szégyent vmi csúnya nővel :-)

De végülis te is leírtad amit előtted a többiek, hogy az fura egy barátság kezdete lenne h leszólítok vkit mert megtetszik. Ezért is kezdtem el elmélkedni ezen és tetem fel a kérdést, h mi van ilyenkor.

Sztem egyébként az sem baj, ha a két ellenkező nemű barát tetszik egymásnak, ha tudják h meddig lehet elmenni. Azt viszont semmikép sem akarom, hogy ha kiszúrok valakit h hú de szimpi, észreveszi, és így ismeretlenül is rossz véleménye alakul ki, mert hogy családos ember mit akar. Ha meg netán ő is úgy gondolja h tök jó lenne megismerkedni, de csak ennyi, én meg az előző gondolatmenet miatt nem kezdeményezek, akkor meg azt gondolhatja, h még csak ismerkedni sem akarok, akkor mi van most? Ez így matt helyzet.

De igazad van, ezek után ez nem is barátságnak, hanem ismerkedésnek, kapcsolatnak indul, hisz elejétől fogva érzelmek vannak benne.

2017. szept. 21. 08:23
 14/14 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség.
2017. szept. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!