Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Pár tanácsra lenne szükségem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pár tanácsra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Belezúgtam a legjobb barátomba. Nem olyan régen (voltam akkora hülye), el is mondtam neki. Igen,tudom,hogy a friendzone egyik írott szabálya,hogy nem áruljuk el nyíltan az érzéseinket. És igen,tudom,hogy ezzel végleg teljesen elszúrtam minden kis esélyt.

Ő ugyanúgy barát akar maradni,beszélget velem stb.

De én nem tudok csak a bafátja maradni. Megőrülök,ha belegondolol,hogy barátnője lesz és majd nekem meséli vidáman.

Szóval szeretném lezárni ezt az egészet.

Mivel nagyon nagyon szeretem és tkp. az egyetlen barátom,akinek mindent elmondok,nem tudom mit tegyek.:(

Hogyan kezdjek hozzá az elengedéshez? Ha nincs senki,akivel meg tudnám beszélni az egészet.

Hogyan csináljam?

19L



2017. okt. 1. 21:17
 1/8 Heart of Darkness ***** válasza:
Sajnos erre nincs jó mód. Fájni fog, rossz lesz, szomorú leszel tőle de arra gondolj majd, hogy idővel jobb lesz. Tudom milyen érzés.. de erre tényleg nincs jó módszer.
2017. okt. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megszakítasz vele minden kapcsolatot ha másképp nem bírod megemészteni a helyzetet.

De mindenképpen minimalizálod a kontaktot és ismerkedsz másokkal.

2017. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon bátor dolog volt, hogy el merted neki mondani az érzéseidet. Ha végképp úgy látod, hogy a barátság nem elég, akkor mondd meg neki, hogy számodra jobb, ha megszakítotok minden kapcsolatot. Nyilván úgy még nehezebb, ha ő (volt) az egyetlen barátod, de ha azt érzed, hogy neked fájna az ő boldogsága, akkor jobb kilépni ebből a kapcsolatból. Vagy max. megkéred, hogy ha lesz valakije, akkor ne neked dicsekedjen. Próbálj esetleg más barátokat keresni, elfoglaltságot találni, bár kétségtelenül nehéz lesz ezek után talpra állnod, de bármilyen közhelyesen hangzik is, idővel könnyebb lesz majd.
2017. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell megszakítanod vele minden kapcsolatot, egyszerűen engedd el. Kérd meg esetleg, hogy pár hónapig, amíg túl nem teszed magad rajta, ne csajozzon, vagy legalábbis ne számoljon be róla. Aztán ha az ilyen irányú érzéseid elmúltak, simán maradhatok legjobb barátok, nem kell, hogy egy ilyen miatt egy jó barátságnak vége legyen.
2017. okt. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben voltam. Beleszerettem egy nagyon jó barátomba, akinél úgy láttam, hogy én sem vagyok közönbös neki. Én mondjuk nem voltam olyan bátor, hogy elmondjam. 3 évig szenvedtem...összejött egy lánnyal, aminek hatására akkorát változott rossz irányba, hogy a 3.év vége felé szépen lassan kiábrándultam belőle. Most is barátok vagyunk, emberileg nagyon szeretem. De akkor sem jönnék már össze vele, ha az egyetlen pasi lenne a Földön.

Nekem így "könnyű" volt és neked is azt tudom tanácsolni, hogy ha nem akarod megszakítani vele a kapcsolatot, akkor szépen lassan, tudatosan építsd le magadban ezt az érzést. Sokáig fájni fog, de el fog múlni.

2017. okt. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

19 éves létedre lehet kicsit gyerekesen gondolkozol.

Az hogy valaki ŐSZINTE az sosem hiba, sosem hülyeség! Az a jó hogy egyenes voltál és elmondtad neki!!

Ezzel nem rontottál el semmit! Biztos, hogy barát akar maradni? Csak azt mondtad el neki hogy belezúgtál vagy azt is hogy kapcsolatot is akarsz tőle? A 2 dolog nem egyértelmű és nem is ugyan az!

Sok olyan fiú lány barátság van ahol az egyik tudatja a másikkal hogy többet érez iránta de ettől függetlenül csak barátja akar lenni a másiknak hiába szerelmes belé. Ennek pont a félelem az oka, hogy túl fiatalnak érzik magukat komoly kapcsolatra vagy attól tartanak hogy majd ezáltal ha összejönnek és szakítanak elveszítik egymást.

Én a helyedben elmondanám határozottabban és bátrabban, hogy te kapcsolatot szeretnél vele elsődlegesen. És majd erre mond valamit, vagy azt hogy oké próbáljátok meg vagy azt hogy kéri fogadd el hogy ő csak barátként tekint rád mert más az esete, más tipusú lányok jönnek be neki. Amit meg el kell fogadni. Mert az a más típusú lány az nem jobb nálad, csak MÁS! Azaz semmivel sem jobb, nem szebb, nem jobb csaj, nem jobb emberileg sem, és nem jobb társként sem, csak más. Más típusú lány. Ezt meg el kell fogadnod és tiszteletben kell tartanod, ha ezt mondja. De akkor is jobb tisztázni, egyenesen, tisztességesen, mint sem menekülni. Kimenekülni a helyzetből! Azt is el lehet fogadni hogy ha nem vagy az esete, és más típusú lány kell neki. Attól te nem leszel kevesebb, vagy rosszabb. És akkor sem kell menekülni szerintem! Akkor is maradhattok barátok! Ugyanúgy mint eddig!

A fiataloknak miért egyből az elengedem és gyáván kimenekülök a helyzetből az első gonolata a megoldás keresése helyett? Nem kell elengedni egyből!

Ha viszont mégis azt látod hogy el kéne engedned mert nem tudod (nem akarod) elfogadni hogy neki más az esete akkor büszkeségből és önzőségből elvesztesz egy értékes barátot, tehát az elengedéssel többet vesztesz mint nyersz!!

Amúgy én is voltam hasonló helyzetben csak én még 2010-ben, úgyhogy ha érdekel az én sztorim vagy az én tapasztalatom nyugodtan írj nekem privátban és mesélek mégtöbbet.

2017. okt. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"19 éves létedre lehet kicsit gyerekesen gondolkozol."

Nem kicsit. Annyira nem, hogy már a kategória is el van tévesztve.

Kérdező, ha neked kell valaki, azt nem elengedni kell, hanem megszerezni. Előnnyel indulsz más csajokkal szemben, hiszen a barátod, közel áll hozzád, tudod tehát, mi az, amit keres egy csajban. Csak annyi a dogod, hogy olyan irányba fejleszd magad. Szépen hangzó maszlag, hogy légy önmagad, és ne változz senki kedvéért. Valójában naponta változunk az új ingerek, új ismeretek hatására. Senki sem marad a kétéves önmaga. Tehát kezdj el szépen változni, fejlődni. Tanulni a pasikról, a gondolkodásukról, a lelkivilágukról. Mert ezek azok az ismeretek, amelyek segítségével meg tudsz fogni egy pasit. Óriási különbség van ugyanis a két nem között, és ha te női aggyal próbálsz megérteni egy férfit, eleve kudarcra vagy ítélve. Mint ahogy a pasi is, aki férfiaggyal próbál egy nőt megérteni.

2017. okt. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ne engedjem el? De lassan beleőrülök:(most az a tény,hogy sehogyan sem tudom elérni,hogy máshogy nézzen rám.
2017. okt. 3. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!