Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan, hogy ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják sokan, hogy ne ítélj a külső alapján, ha?

Figyelt kérdés

Ha valaki eleve el akarja kerülni a sztereotípiákat, akkor nem fog úgy öltözni, hogy rá lehessen húzni egyet.

Pl azokról a férfiakról, akik drága luxusautóval járnak, vagyont érő ruhákban, és jobban adnak a külsejükre, mint némelyik nő, senki nem fogja azt gondolni, hogy nyilván egy szerény jófiúról van szó, akinek nem a plasztik cicák tetszenek.

Ugyanígy egy márkajelzésekbe öltözött, minden pontján szilikonoztatott, viaszbaba szerűre sminkelt lányról sem fogjuk azt gondolni, hogy valami szerény, délutánonként otthon szépirodalmat olvasgató, introvertált, visszahúzódó nő lehet, és nem egy nagyvilági bulizós.


Ha 10-ből 9-szer ami úgy néz ki, az az is, az ember már automatikusan ítél, ameddig az illetőről a megnyilvánulásai alapján be nem bizonyosodik az ellenkezője.


A kérdést az ihlette, hogy nem egyszer fordult elő, hogy szürke átlag nő létemre nem egyszer szólított meg a fenti férfi kategória, és nem, nem tudtam elképzelni, hogy komolyan érdeklem, nem dugni akar és én voltam a legközelebb/nem poénból csinálja/nem fogadásból csinálja


2017. okt. 5. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Te már egyszer kiírtad, hogy van barátod, de rádnyomult egy nagyon jó pasi, aki téged állítólag nem érdekel, mégis egész nap róla írsz ki kérdéseket.


Valóban igaz, hogy az embereket öltözékük alapján nagyon könnyű kategorizálni. Az öltözködés a személyiség kifejezésének egy módja. Nyilván egy csendes, szűzies lány nem fog miniszoknyában, tűsarkúban feszíteni minden péntek este egy buliban, stb.


A srácról pedig annyit, hogy lehet pont az egyszerűséged tetszik neki, de amilyen negatívan látod magad, szerintem hamar el fogod taszítani magadtól.

2017. okt. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az ott kapott válaszok ihlették ezt a kérdést, mint írtam is, nem ugyanazt írtam ki másodszor is.

Illetve most általánosságban kérdem, mindkét nemre vonatkozóan.

2017. okt. 5. 15:28
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Ez így van. Hiába mondják, a külső a legtöbb esetben tükrözi a belsőt is. Ha valaki folyton divatosan öltözködik, az általában felszínesebb.
2017. okt. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy öltözöm, hogy ne lehessen belekötni, de ne is legyen feltűnő. (Bár ennek ellenére is szeretnek bűnözőnek nézni a biztonságiak, egyszer pedig elszaladt előlem valaki mikor este sétáltam).
2017. okt. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
#3 ez nem feltétlen igaz. Én pl adok a csinos, ápolt megjelenésemre, de nem felszínes vagyok, csak igényes. Ez a 2 dolog nem keverendő...ha látok egy jólöltözött férfit, nem arra gondolok, hogy felszínes, hanem arra, hogy igényes. A felszínességet inkább azután lehet csak leszűrni, hogy megszólal az illető, ha buta és öntelt, akkor általában tényleg felszínes is :D
2017. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert felszínes és nagy hiba arányú gondolkodás. Meglátsz valakin egy inget meg egy elegánsabb órát és már is fuckboy vagy mi? Látod te is olvasott, szürke egérnek tűnsz, közbe meg ostoba vagy, mint a föld bá$tya.
2017. okt. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
fuckboy?trendi gyk-s szó?
2017. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én pl márkás ruhákat hordó nő vagyok, nem úgy, hogy virít rólam a Moschino és Armani felirat minden felületen :D, de látszik, hogy nem kínaiból öltözködöm, sminkelek is, ettől függetlenül itthon olvasok szépirodalmat, nem vagyok nagyvilági bulizós, de ha pár közelebbi haverról van szó, akkor velük szívesen kapcsolódom ki akár zenés, táncos helyen is néha és inkább ambivertáltnak mondanám magamat, mert jól kijövök idegenekkel is de nem érzem szükségesnek, hogy több tucat főből álló baráti köröm legyen, jobban szeretem ha van X számú, de minőségi ember akikkel lehet jókat beszélgetni.

Igazából ez egy jó szűrő is, mert ha valaki annyira sekélyes, hogy a külsőm alapján rögtön valami buta, felszínes pitsának ítél, akkor olyan embertől nem is akarok semmit, mert ez ha még nem is konkrétan nőgyűlölet, de komplexusokra utalhat. Nyilván mindenkinek vannak előítéletei külső alapján, de szerintem az a biztos, ha legalább várunk néhány mondatot, hogy egy alapot kapjunk a másikról és utána alkotunk ítéletet.

2017. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7%

Hát, pedig elárulom, hogy nagyon rosszul gondolod.

Az ilyen "márkás" embereket általában tévesen olyan tulajdonságokkal ruházzák fel, mintha valami érzéstelen pszichopata gépek lennének, pedig ez nagy tévedés!!!

A valóságban az ilyen feltűnősködő figurák érzékeny, önbizalom és szeretethiányos emberek, akik úgy kompenzálnak, hogy elhitetik a körülöttük lévőkkel, hogy ők mekkora királyok. Ha egy ilyen ember szólít le téged, sokkal nagyobb a valószínűsége, h tényleg komolyan is gondolja.

Sokszor a legbunkóbbnak látszó emberekről derül ki, hogy valójában ők a legjószívűbbek. Míg a szerénynek és jóságosnak tűnő szürke kisegerek között gyakran kifejezetten aljasok lapulnak. Hidd el, tapasztalat.

Ismerek olyan férfit, aki első látásra olyan, mintha egy öntelt milliárdos lenne, közben legbelül csak egy érzékeny kisfiú, aki szeretetre vágyik. Meg olyan srácot is, aki jóság mintaképe volt gimnáziumba, papnak készült, aztán valahogy mégsem az lett, kiderült, hogy egy hatalmas hazug, aki abban leli örömét, ha másokat egymásnak ugraszthat, a barátnőjével nagyon szemét módon bánt és több nővel megcsalta miközben a szemébe hazudott. Ismerek olyan szolid, betűrt nadrágú, szemüveges "jókislányt", akit a fél város megdugott már. Meg olyan szőke, szilikonos plázacicát, aki valójában még szűz és az igazira vár.


Fiatal vagy még, így érthetőek a kétségeid. Idővel azonban rájössz, hogy nem minden az, aminek látszik, pontosabban semmi sem az.

2017. okt. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Abból indultam ki, hogy akinek saját magán ennyire fontos a jó megjelenés, az anyagi helyzet, és annak hangsúlyozása, annak a párjával szemben is fontos szempont lesz ugyanez

Illetve ha valakinek van választási lehetősége, hogy minden társadalami osztályban nézelődjön, az miért pont a saját szintjénél lejjebb keresgélne szándékosan?


De elismerem, hogy tévedhetek, ezért érdekel más véleménye is

2017. okt. 5. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!