Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek mi a fontosabb egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek mi a fontosabb egy párkapcsolatban a kémia vagy az érzelmek?

Figyelt kérdés
2017. okt. 14. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Nalam egyik sincs a masik nelkul altalaban.
2017. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Mindkettő kell.
2017. okt. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Az #1-es jól mondja, ezek ideális esetben kéz a kézben járnak. Ha egy kapcsolatban az egyik eltűnik, magával rántja a másikat is, és mi marad? A nagy semmi, ami gyakran a szakítást hozza magával.
2017. okt. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Csatlakozom. Nem megyek bele egy párkapcsolatba, ha nincs meg mindkettő.
2017. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Egyértelmű, hogy a matematika.
2017. okt. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindketto, de leginkabb az egyuttmukodesi kepesseg. Egy kapcsolatban nem forog minden nap a vonzalom es a romantika korul, vannak “laposabb” napok, idoszakok, a legfontosabb, hogy olyankor is elvezd, hogy vele vagy.
2017. okt. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kooperációs képesség.
2017. okt. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs kémia,akkor nincsenek érzelmek sem.

Ne keverjük össze azt az "érzelmet",amit akár egy cuki kiskutya láttán is érezhetünk, hogy : jajj,de cuki.

Felnőtt párkapcsolatra levetítve : jajj,de jó fej,olyan kedves,aranyos,édes, megbízható, humoros,megért,szavak nélkül is értjük egymást,vele jól érzem magam,jókat beszélgetünk,stb....Tehát "szeretem".


A fenéket szereted.


Nem rossz egyedül? Nem vagy magányos? Nem unatkozol? Nem szeretnél családot? Hogy szexelsz ? Mit csinálsz, ha kiég a villanykörte ? - szól az egyedülállók fele a tipikus kérdésfolyam.


Ha jobban megvizsgálom ezeket a kérdéseket, mind egyetlen dologra vezethető vissza :

az „ Én” - re.

Nem rossz egyedül ? ( nekem), Nem vagy magányos ?

( Én ), Nem unatkozol ? ( Én), Nem szeretnél családot? ( Én, magamnak ), Hogy szexelsz ? ( Én, az én örömöm ), Mit csinálsz, ha kiég a villanykörte ? ( Én ).


Akkor hol van itt az „ Ő” ? Hol van a „Mi” ? Hol van itt az a személy, akit nem azért szeretek, mert megoldja helyettem az életemet és értelmet ad neki, hanem azért, mert ő „ Ő” ? Én úgy gondolom, hogy akkor szeretünk valakit igazán, ha nem tudjuk megfogalmazni, miért szeretjük. Ha már definiálni tudjuk, akkor már a szeretet oka is megvan határozva, ebből kifolyólag nem lehet „tiszta” és önzetlen, ebben az esetben pedig már eredendő lényege is elvész, ezért mérhetetlen mód irritálnak, mikor ezeket hallom :

„ Mellette boldog vagyok.” – Tehát nélküle életképtelen vagy ?

„ Mellette önmagam lehetek.” – Mégis hogy lehet „ nem önmagadnak” lenni ? Ha vagy, akkor mindig önmagad vagy, teljesen mindegy, épp melyik oldalad a szignifikánsabb.

„ Szeretem, MERT …” – No comment.

„ Szeretem, mert sok a közös bennünk.”– Köztem, meg a Töri tanárom közt is. És ?

„ Szeretem, mert olyan édes.” – A szomszéd kutyája is az.

„ Szeretem, mert remekül bánik a gyerekekkel.” – Megoldás : bébicsősz .

„ Szeretem, mert mindig megnevettet.” – Olvass Rejtő Jenőt!

„ Szeretem, mert sok pénze van.” – Na! Ezt már megértem!


Irónia kéretik.



Kémia nélkül nincs érzelem,mivel az érzelmek IS bonyolult kémiai folyamatok eredményei a testünkben. Ezek minősége és milyensége az,ami meghatározza,hogy párkapcsolatról,vagy szimplán barátságról van e szó.

Ahol érzelmek vannak,de nincs kémia,az nem elemi párkapcsolat.Az egy másfajta szövetség.


Ahol pedig van kémia,ott már érzelmek is vannak.



Tehát a feltett kérdés értelmetlen és paradoxon,amire nem lehet válaszolni.Legalábbis gondolkodó ember nem tud rá válaszolni.



N.

2017. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!