Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális a sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális a sok különprogram párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire egészséges a sok különprogram egy párkapcsolatban?


Elsősorban 25 év felettiek válaszira lennék kíváncsi.


Nem általánosságra gondolok,nem sportolásra,bevásárlásra és hasonlókra...


Inkább bulizásra,régi ismerősökkel való találkozásokra,és ilyen okokból való nem otthon alvásra.


Ti szoktatok több napos különprogramot csinálni?


Már nem tudom eldönteni,hogy mi miatt szóljak,és mi a normális.


Nem szeretném őt kisajátítani,csak rosszul esik,hogy gyakorlatilag meg sem kérdezi,hogy nem lenne-e e kedvem vele tartani,hanem szinte kész tények elé vagyok állítva 1-2 nappal az események előtt,hogy megy és pont.


2017. okt. 6. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a kulonalvas nem normalis, legalabbis ha egyutt elunk akkor az az alap, hogy otthon alszunk. Persze lehet kivetel, parom lement nyaron nelkulem a Velencei tohoz par haverral ket ejszakara, mert nekem semmi kedvem nem volt hozza, de nem zavart, hogy o ment. Neha beleferhet ilyesmi, de rendszeresen nem. Es itt is nyilvan azert voltam enyhe, mert engem is magaval akart volna rancigalni :D Az ilyesmi, hogy tenyek ele allit, hogy o marpedig most ide most meg epp oda megy, nekem meg odaloki hogy have fun otthon, majd jovok, nos ez a viselkedes eleg hamar szakitashoz vezetne.
2017. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom te vagy a lány a kapcsolatban.


Tapasztalatom szerint akkor fordul elő ilyesmi gyakran ha már évek óta együtt van két ember és az egyik fél egyre kevésbé kiváncsi a másikra.


Az sem kizárt hogy a bulik alkalmával egyre jobban érdeklődik a női nem többi képviselője felé.


Lehet ártatlan a dolog, de az is lehet hogy nem.


Tegyél fel neki pár részletkérdést.

Ha felbosszantod vele lehet hogy sáros az ember, ha elkezd összevissza beszélni meg magyarázkodni akkor is vaj lehet a füle mögött.

A testbeszéd sokat elárul ha kérdőre vonod.


30/F

2017. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen én vagyok a nő.


Kb egy éve vagyunk együtt. Tudom,hogy kell neki a szabadság,alapvetően ilyen beállítottságú ember.


Nyáron volt egy nagyon csúnya vitánk.

Mondta,hogy szerveznek egy fesztiválra egy összejövetelt (ami minden évben van) régi haverokkal. Nincs is ezzel semmi gond,de amikor a Facebook-on megjelölték egy bejegyzésben,és láttam,hogy majdnem mindenkinek ott volt a felesége/barátnője is akkor mondanom sem kell,hogy nagyon kiakadtam.


Most egy gyerekkori ismerőséhez megy,akinek a pasija üzleti ügyekben otthon van,és náluk is fog aludni. Más kérdés,hogy az egyik közeli városba megy egy vizsgálatra,tehát a kettőt összeköti.... Sosem találkoztam még se a nővel,se a férfivel.

2017. okt. 6. 15:11
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egészséges dolog, de a kivitelezése a ti esetetekben elég gáz a párod részéről.


Nekünk rengeteg közös programunk van, de van sok külön is. Mindketten koncertre járós emberek vagyunk, de a zenei ízlésünk csak egészen kicsit fedi egymást, szóval 90%-ban külön járunk. Szoktunk elmenni kollégákkal munka után, vagy a saját barátainkkal találkozni - igaz legtöbbször elhívjuk egymást, ha olyan a program, de sokszor egyikünk nem ér rá/nem érdekli a dolog.


Évente legalább egy zenei fesztivál van mindkettőnknél, amire csak egyikünk megy, mert a másikunkat nem érdekli, ilyenkor minimum 5-7 napot töltünk külön. Szoktunk külön utazni is, évente egyszer saját baráti társasággal egy hosszú hétvégére, vagy például barátokat látogatni pár napra (évi 2-3 hétvége általában). Együtt is szoktunk természetesen, az éves szabadság nagyobb részét együtt vesszük ki, de nem az összeset.


Mondjuk mi nem állítjuk kész tények elé a másikat, meg szoktuk beszélni, amikor ilyesmi hosszabb külön program gondolata felmerül, hogy a másiknak bármilyen gondot jelent-e a dolog. Nem kérünk egymástól engedélyt természetesen, de megbeszéljük a dolgot, nem csak úgy odavágjuk a másiknak, hogy "hé, mentem haverozni, holnapután jövök". Ez nagyfokú tiszteletlenségre vall.


A kérdésedre válaszolva - mi a normális? Az, amit a párkapcsolatban lévő két fél annak gondol. Ebben a formában, ahogy leírtad, nagyon nem fair veled szemben a barátod.

2017. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez sok mindentől függ. Én pl a párom városába költöztem, 3-4 óra az utazás ide az én szülővárosomból, már ha egyáltalán jár busz (az utolsó fél 5-kor jön délután)

Szóval ha én szeretnék találkozni a családommal, barátaimmal, akkor az ottalvós 2 napos program, még az is, ha egy kávét akarok meginni a barátnőmmel, előtte meg váltani pár szót a nagymamámmal.

Mi ebből nem csinálunk ügyet, 2-3 havonta van ilyen, akkor ő vagy elvan itthon, vagy átmegy egyik haverjához.

Az nekem fura lenne, hogy nem több idő hazajönni, mégis másnál alszik... azért költöztünk össze, hogy nyomós ok nélkül együtt töltsük az estéket... szoktunk együtt barátoknál aludni, de nekem ez azért fura lenne.

Nyilván attól függ, milyen gyakori.

2017. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy más mit tart normálisnak. Neked rossz így. Szólj a barátodnak. Ne veszekedj vele, ne várj addig, amíg egy nagy hiszti formájában törnek elő a rossz érzéseid. Mondd el a barátodnak, hogy több programra szeretnél vele tartani. Esetleg amikor bejelenti, hogy megy valahova, mondd, hogy Te is mész. Ha nem lehet vele ezt megbeszélni, nem akarja, hogy vele menj, akkor hadd menjen egyedül. De mire hazaér, ne találjon otthon.
2017. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

Osztálytalálkozón nem alszom itthon max. Ennyi. 30/N.

Páromnak céges karácsony, évi egy csapatépítő, illetve ősszel-tavasszal két-két hétvége van, mikor túrázós program miatt elmegy és nem alszik itthon egy hétvégét. Ha akarnék mehetnék, de nem mindig akarok.

Néha, egy évben kétszer elmegyünk délutáni barát-barátnő programra, és ennyi.

Tehát évi 1 nekem nőként, amit nem alszok itthon kb. neki évi 6 éjjel kb.

Engem amúgy nem zavar ez a szám, tőlem mehetne még mondjuk évi 1-2X,n ekem belefér.

Én viszont nem vágyom bulizni.

2017. okt. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Normális, de azzal, ahogy a párod előadja, szerintem is van gond.


Mi 28/29 évesek vagyunk, házasok, 2 éves gyerekkel. Van a férjemnek külön programja, zenél, ezért hetente próbálni jár, ilyenkor utána marad sörözni sokszor. Ez engem nem zavar, gyerek úgyis alszik már, én pihenek, sorozatozok, hobbizok, akármi. Ottalvós ritkán van, de azt mindig tudom előre, nincs bajom vele. Régen legtöbbször mentem vele (kivéve ha nem volt kedvem, vagy volt más programom, vagy csak fiúk mentek), de most ugye valakinek otthon kell lenni a gyerekkel.

Én kevesebbet járok el, 2 havonta egyszer, kb. a lányunk másfél éves kora óta, de az olyan, hogy akkor nem alszom otthon, mert a barátnőimmel találkozom, más városban, esti/éjjeli program, egyszerűbb ha ott alszom, és reggel jövök haza. Taxi idáig egy vagyon, éjjeli busz nincs, vezetni nem akarok, mert megiszunk 1-2 italt. Férjemet nem szoktam hívni, egyrészt, mert ő van ilyenkor a gyerekkel, másrészt ha anyukámnál aludna a lányom, akkor se hívnám, mert ez csajos buli, senki pasija/férje nincs ott. Nem kell semmi rosszra gondolni, iszogatunk és beszélgetünk. Ritkán találkozunk, a fiúk csak zavarnák a traccspartit.


Szóval én azt gondolom, hogy nem feltétlenül gond az ilyesmi, de normálisan meg kéne beszélni. Nálatok olyan mintha úgy érezné, hogy nem tud melletted felszabadult lenni, ezért inkább azt akarja, hogy ne menj. Vagy valami tuti van, ami miatt zavarja a jelenléted. De nem biztos, hogy durva, lehet csak nagyon felöntenek a garatra ilyenkor, és nem akarja, hogy úgy lásd.

2017. okt. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Normálisak a különprogramok, de nem ilyen formában és mértékben. Mi párommal szinte mindig együtt jártunk bulizni stb, mert ő is jóban volt az én barátaimmal, én is az ő barátaival. Nálunk alap dolog mindig, hogy legalább megkérdezzük a másikat, hogy lenne-e kedve. Akkor is ha tudom, hogy őt nem vonzza az a program, és úgy sem fog jönni. Én például nem tudnék elmenni valami különleges helyre, vagy kirándulni nélküle. Ha barátokkal megyünk valahova hosszabb időre, akkor is együtt megyünk. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem ülünk be egy sörre vagy kávéra csak a haverokkal, természetesen nem vagyunk összenőve, vannak külön programok. 1 év után meg pláne nem normális amit csinál szerintem. Mi lesz így később, vagy ha gyerek lesz?
2017. okt. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Mi sem vagyunk már gyerekek,én 27 ő 38.

Voltunk egy volt tankörtársáéknál vendégségeben 3 napig. Csináltunk programokat,nekik vannak gyerekeik is,nagyon szuper volt,és láthatta ő is,hogy mennyire jól sikerült.

Ezek után nem tudom miért zavarná a jelenlétem...

Igazából az volt az első gondolatom,hogy nem akar felvállalni. Ez a dolog nagyon szomorúvá tesz.

Amikor felhoztam ezt a nyári fesztiválozós esetet,rögtön jött a támadás,hogy ne akarjam bezárni.

A mostani ottalvásra nem mondtam még neki semmit,de láthatta,hogy nem tetszik. Még annak ellenére sem,hogy ott lesz az ismerőse pasija is.

2017. okt. 6. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!