Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is furcsának találjátok az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is furcsának találjátok az autista lányokat?

Figyelt kérdés

Magasan funkcionáló autistára (nem asperger) gondolok.

Ránézésre nincsen rajtam semmi furcsa (legalábbis szerintem), mégis óvodás korom óta kerül mindenki, párkapcsolatom is most van először hosszútávú, végig egész középiskolában kb semmi.

Annyi, hogy zárkózottabb vagyok az átlagnál, nehezebben nyílok meg, és bizonyos hétköznapi dolgok nehézséget okoznak. Máshogy állok sok mindenhez, illetve kiskoromban abból volt gond, hogy hiányzott belőlem a veszélyérzet sokáig. Pontosabban, irreális dolgoktól féltem, a valós helyzetektől nem.

Illetve máig nagyon érzékeny vagyok a zajokra. De ezek nem olyan dolgok, ami (szerintem) látványosan megmutatkozna a mindennapokban.

Viszont akárhová megyek, mindenhol kerülnek az emberek.

Egyetemen olyan szinten, hogy a 120 személyes előadóteremben csak két üres hely marad, tőlem jobbra egy meg balra. Ha szemináriumunk van, akkor csak 15-en vagyunk, soha nem ül mellém senki, inkább hárman nyomorognak egy két személyes padban, holott mellettem lenne üres hely.

Külsőre állítólag nincs velem semmi baj. Ápolt is vagyok, adok magamra, kb mint bármely hétköznapi fiatal lány. Csúnya sem vagyok, elhízott sem, az egyetlen, amit mindig megkapok, hogy nagyon gyereknek nézek ki, senki sem hiszi el, 24 éves vagyok, 17-nek szoktak tippelni maximum, de ez sem egy ijesztő dolog.


De a páromtól is hallottam már vissza, hogy ismerősök furcsának szoktak nevezni a hátam mögött.

Nincs semmi beteg szokásom, és marhaságokat sem beszélek.


Nemtől függetlenül kerül mindenki, egyetemen is, volt, hogy a boltban álltam a sorban, és nem vettek tudomást rólam, a pénztáros (férfi), a mögöttem álló idegeneket elém vette, úgy kellett megmondanom, én is fizetnék.

Rengeteg ilyen kellemetlenség ér nap mint nap....


2017. nov. 10. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Egy autista kislányt nevelek. Ő még kicsi, nyolc éves lesz, de ő is ugyanezeket tapasztalja meg. A szívem szakad meg érte, de meg kell tanulnia kezelni ezeket a helyzeteket. Ha van párkapcsolatod, akkor az nagyon jó, vele meg is tudod ezt beszélni, hogy szerinte milyen vagy kívülről, ő mit tapasztal.
2017. nov. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem feltűnő ez a dolog, miért viselkednek veled másképp? Nem tűnik ez túl koherensnek.
2017. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Ja, nem feltűnő de feltűnik mindenkinek. Ez elég ellentmondásos.
2017. nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szintén autista kislányt nevelek, igaz még csak 3 éves, de már most sorozatos kudarcélménye van barátkozás terén.


Amik nála problémák:


Túl közel áll a gyerekekhez, nem tartja a személyes távolságot.


Néha kicsit erőszakosnak néz ki, mikor valamit szeretne, nem veszi észre, hogy a másik nem szeretné. Pl fogná valaki kezét, anélkül, hogy a másik nyújtaná. Vagy ha meg is fogják egymas kezét, egyből húzza magával játszani, a másik pedig nyilván nem fogja követni, mikor nem tudja, miről van szó.


Gyakran megijednek a gyerekek a lelkesedésétől, ha meglát egy másikat, egyből fülig ér a szája és látszik rajta az izgatottság, miközben egy átlagos gyerek felméri a másikat és lassabban épít ki bizalmat.


Látom, ahogy néznek egymásra és egyszerűen nincs kapcsolat, mert a másik gyerek nem a saját reakcióit látja viszont a lányomon. Nem érti, hogy ő miért nem tartózkodó és miért vigyorog, mikor nincs rá oka.


Egy kicsit az is furcsa, ahogy mozdul, habár a mozgásával nincs baj. Olyan hirtelenek és rövidek a mozdulatai.


Szerintem kérd meg a barátod, hogy világítson rá azokra a dolgokra, amik miatt furcsán nézhetnek rád. Már amennyiben valóban nem tudod, miket rontasz el. Ha tudod, és mégsem megy, akkor nincs ötletem.


Tudom béna hasonlat, de olyan lehet egy autistának egy a szocializációsdi, mint mikor a twilightban tanulta a kiscsaj, hogy játssza el, hogy él.


Odafigyelni külön a pislogásra, a görnyedésre, a levegővételre, amik nem jönnek magától az embernek minden mellett nagyon nehéz lehet.


Talán egy szimpátiamosoly, egy jól időzített szemkontaktus, meg ilyesmik hiányozhatnak nálad.


Ha majd nagyobb lesz a lányom, és megérti, amiket mondok, biztosan rengeteget fogjuk gyakorolni a fentiek időzítését társas helyzetekben.


Szerintem te sem vagy lekésve, gyakorold a helyesen véghezvitt helyzeteket a pároddal.

2017. nov. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és a nem feltűnő alatt azt értette szerintem, hogy nem mondanád meg fénykép alapján, meg ránézésre, nem nyáladzó, torz értelmileg sérült ember, aki 2percenként kattan egyet és rázza a kezét, meg nem kerüli feltűnően a szemkontaktust és nem is bámul meredten, hanem "csak egy kicsit furcsa" lány benyomását kelti.
2017. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%

Kerülnek az emberek? Nem vesznek figyelembe? Én speciel ölnék ezért....

Olyan jó lenne....ha nem vennének tudomást rólam, olyan jó lenne ha átnéznének rajtam....nem kellene hallgatnom a hülyéket, nem kötnének belém, az én szememben ez szerencsés dolog/helyzet.

De a te szemedben ez hátrány gondolom.

Hogy is van? Ami az egyik embernek szemét, az a másiknak kincs.

2017. nov. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egy autista srácot ismertem, de nem találtam furcsának.

Ugyanazon megyek keresztül, mint te, pedig én autista sem vagyok.


22/N

2017. nov. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!