Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítéled, ha egy nő a párja/fé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítéled, ha egy nő a párja/férje miatt kerül jobb anyagi helyzetbe?

Figyelt kérdés

Természetesen nem milliomos családba házasodásra gondolok, hanem olyasmire, hogy a nő szegény családból származik, szakmunkás szülők, nulla perspektíva, anyagi gondok.

Nem mélyszegénység, és mennyiségi éhezés nincs, minőségi azonban van, problémák a fűtés/meleg víz (és egyáltalán víz) terén, megfelelő ruhák hiánya (pl télen).

A férfi ezzel szemben jó anyagi hátterű családból származik, diplomás szülők, belvárosi lakás, mindennapi anyagi gondok hiánya, szóval olyan középosztály.

A jobb anyagi helyzetbe kerülés pedig abban nyilvánul meg, hogy a férfi 3-4szer többet keres, mint a nő, évi 1-2 nyaralás, támogatja a terveiben (legyen szó szakmai továbképzésről vagy akárcsak hobbi művészeti képzéskről), ünnepekre nagyobb értékű ajándékok.

Illetve apróbb dolgok a mindennapokban (pl nem csak a legolcsóbb élelmiszer jöhet szóba, néha étterem/rendelés...).

A nő ezeket természetesen egyedül nem tudná elérni, egyedül a fizetése maximum arra lenne elég, hogy ne haljon éhen hó végéig. De lehet, arra se.


2017. nov. 17. 11:49
 1/8 Sunshinedoll ***** válasza:
Nem.
2017. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ha ez befolyásolja a párválasztásban, az nem helyes, mert inkább becsületesen küzdeni kellene egyről a kettőre, még ha az ezerszer nehezebb is.

Viszont, ha ez egy működő, hosszú távra tervezett szerelmen alapuló párkapcsolat, akkor így természetes. Viszont ekkor is becsületesen kell küzdeni egyről a kettőre, csak nyilván így sokkal könnyebb ezt megtenni.

2017. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Ebben az esetben nem feltétlenül. Dolgozol, megpróbálod a legtöbbet kihozni a helyzetedből. Persze azért jó lenne arra törekedni, hogy változzon a helyzeted. Nyilván nem a pénze miatt vagy vele gondolom. Igazából alapvető dolog, hogy ha a párom megszorul, akkor támogatom anyagilag is. Nálunk is volt egy-két ilyen időszak mindkettőnk részéről.

Viszont én úgy vagyok ezzel, hogy amit nem engedhetnék meg magamnak, oda nem megyek. Például nyaralás, étterem stb ha éppen nem állok úgy anyagilag akkor kilőve. A páromnak pedig megmondanám, hogy az ajándékot felejtse el, nem kell drága cucc. Én rosszul érezném magam miatta. Persze, ha nem tudok kaját venni, vagy nincs pénzem a rezsire akkor abban segítsen, hiszen ezek létszükségletek. De ne fizessen nekem "luxus" dolgokat. Szerintem mindenképpen törekedj arra, hogy valami olyan melót szerezz, ami többet fizet. A családi háttér nem kifogás. Attól, hogy szegény családból származol nem kell ezen a szinten megrekedni.

2017. nov. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Hát amit nem önerőből ér el az ember, arra azért nehéz büszkének lenni.
2017. nov. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, mivel hasonló anyagi helyzetben vagyok, mint az általad leírt úriember (sőt talán még jobban is), szóval mellettem a legtöbb nő jobb anyagi helyzetbe kerülne.

Nem fogom a társkeresési esélyeimet durván korlátozni, úgyhogy nem fogom a nők 80%-át elítélni pusztán azért, mert nekem gazdagok a szüleim.

2017. nov. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, csak azért ne felejtse el közben azt sem, hogy honnan jött és ne szálljon el magától a nagy semmire.
2017. nov. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, én nagyon jól kerestem mindig is, a a barátnőm viszont szó szerint egyik-napról a másikra élt, mert a diplomával megkeresett 100 ezer nem volt elég csak megélnie.


De nekem természetes, hogy segítettem és segítem most is (külföld, neki még csak alkalmi munkái vannak) és nem kérem számon rajta sohasem.

Szeretem, örülök, hogy végre boldog és nem látom az arcán a félelmet, a szégyent, a fájdalmat, mint míg otthon élt.

2017. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem bántom
2017. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!