Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akadnak ki egyes nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akadnak ki egyes nők azon, hogy néha főzni kellene?

Figyelt kérdés
Pontosítom, és inkább nőtársaimhoz szólok. A nagy feminizmusban páran elfelejtették, hogy ételt rakni az asztalra az elé, akit szeretünk, igenis kellemes érzés. (Férfi számára is kellemes, fordított esetben.) Nem értem azokat a nőket, akik ki vannak akadva, hogy a férfi elvárja a főzést. Szerintem azt kéne megérteni, hogy nem a főzést várja el, hanem a törődést, hogy akarj gondoskodni róla, kedveskedni neki. Ez tényleg akkora dolog, megtanulni egy-két alapreceptet? Attól még nem törik le senkinek a körme. Vagy az "utálok főzni" hozzáállás. Elfogadom, biztos gyerekkori traumára vezethető vissza, de... nem származik előnyöd ebből a hozzáállásból, az is tuti. Egyesek büszkék is rá. Fájna kicsit tenni a változás érdekében és kevésbé egóskodni? Ismerek olyat, aki utál főzni, és egyszerűen nem értem.

2017. nov. 20. 13:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
10%
Azok nem nők, csak galárd módon körbenőtték a puncit, hogy fenn tudjanak maradni. Az igazi nő ( szerencsére sok ilyen van), valóban örül, ha a párjának pl egy finom vacsival örömet tud szerezni. Illik is viszonozni...
2017. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem csak azok háborognak ezen, akik cserébe nem kapnak kedvességet a párjuktól.

Én speciel szívesen főzök a barátomnak, mert jó érzés, hogy látom, mennyire örül, mikor tök későn hazaesik és meleg kaja várja. De mondjuk cserébe beugrik a boltba, ha kell valami, vagy néha ő is meglep valami ebéddel, ha éppen én nem érek rá.

Viszont ha csak elvárná, hogy főzzek, mossak, takarítsak, csak azért, mert én vagyok a nő, cserébe meg a kisujját sem mozdítaná, az nekem se tetszene.

2017. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
98%

Engem nem az zavar, ha egy férfi szeretné a kapcsolatban, hogy főzzek neki. Az zavar, ha elvárja úgy, hogy ő nem tud és esze ágában sincs megtanulni - úgy, hogy mindketten dolgozunk. Ha oda-vissza működik ez, és nem parancsszinten, akkor nincs vele bajom, sőt én is szeretej gondoskodni a páromról. A baj akkor van, ha ezt egyoldalúan tőlem várják el és csak azért, mert nem kuki van a lábam között.


Plusz van olyan ember is, aki egyszerűen nem szeret főzni, béna hozzá. Az nem azt jelenti, hogy nem gondoskodik a másikról, hanem azt, hogy másképpen.

2017. nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
98%

Miért csak a nő tudjon ès akarjon főzni?

Bàr én szeretek és tudok is (nem csak 1-2 alaprrceptet), abszurdnak tartom, hogy a hàzimunka a nőé, főzzön, mosson, takarítson "a zurára", mellette járjon még napi 8-10 óràban dolgozni.

A hàzimunka megosztàsát támogatom. A főzését is.

2017. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
14%

Egy felnott ertelmes notol sem hallok emiatt nyafogast. A tinik es fiatal erettlen kislanyok koreben gyakrabban. Na de ne keverjuk a szezont a fazonnal. Minden lany egyszer felno, anyava es felesegge valnak nagy szazalekban. Jobb esetbeb beno a fejuk lagya. Ennyi.

(Mondom ezt ugy hogy 15 eves fejjel enis igy rinyaltam de 30 evesen mar csak mosolygok ezen. ) ;)

2017. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
49%
Férfiként tudok és szeretek is főzni (bár vega kaját szoktam, mert az vagyok), de bármit meg tudok csinálni. Nem értem, sokaknak miért mumus a főzés.
2017. nov. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak akkor működik, ha kölcsönös. Az nem, ha a nej főz, a pasi meg ül a gép előtt vagy haverozik, már bocsi.
2017. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
97%

Csatlakozom a 3-as hozzászólóhoz. A kölcsönösség mindennek az alapja.

Viszont ismerek olyanokat, akik nem szeretnek főzni, de nem várják el párjuktól sem, hanem inkább rendelnek. Szerintem ezzel sincs baj, ha valaki megengedheti magának, miért ne tehetné? Azt az időt inkább másra fordítja, meg tudom érteni, bár én alapvetően szívesen főzök. Lényeg: minden megegyezés kérdése, és a páron múlik, rájuk tartozik.

Ha pedig másképp nem képes a nő törődni a párjával a főzése kívül, az picit szomorú.

2017. nov. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
76%
Azért meg KELL. Meg ELVÁRJA. Ne kelljen, ne várjon el semmit. Én se várok el semmit. Ha ez annyira fontos neki, akkor keressen ez alapján párt. Amúgy meg én is szeretem ha főznek nekem. Törődni nem csak úgy lehet az emberrel, hogy megcsinálsz helyette mindent. Ő id törődhet velem akkor, és vezesse a háztartást, ha ilyenben mérjük a törődést és a szeretetet.
2017. nov. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
10%

Kérdésedből ítélve, nő vagy.

Jársz ezen az oldalon, tudnod kell, az itteni vélemények, hozzá szólások, koránt sem az átlagot, valóságot mutatják.

Nekem, elég széles az ismeretségi köröm. Takarító nőtől, a mérnökig, de nagy többségük, rendszeresen főz a családnak.

Ösztönösen tudják, saját főzés, családi ebéd, vacsora, egy nagy összetartó erő a családban. Ezen nőkön, látni, örömmel néznek végig családjukon, igen, ez az én családom, szeretteim.

2017. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!