Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hatalmas bajban vagyok, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hatalmas bajban vagyok, mit csináljak hogy ne derüljön ki?

Figyelt kérdés
Múlt hétvégén elmentünk egy kertipartira a barátaimmal, meg pár csajjal, és ahogy ez ilyenkor lenni szokott, alaposan be találtunk szürcsölni. Én már elég régen ittam, és nem gondoltam hogy ennyire meg fog ütni, de fél liter vodka után gyakorlatilag eszméletlen voltam. A többiek sem voltak túlságosan tiszta tudatállapotban (mint ezt később megtudtam) És az a remek ötletük támadt hogy lehúzzák a gatyámat, a segglukamat bekenik pörköltszafttal, és lenyalatják a kutyával. Utána meg alkoholos filccel ráírkálták a seggemre a nevüket, meg h szeretlek:buksi, és az egészet lefotózták, videózták. Másnap reggel mikor megtudtam először én is röhögtem rajta, de aztán az egyik srác akit nem ismertem annyira továbbította a videót olyanoknak akiknek nagyon nem kellett volna. Hogyan magyarázzam meg ha egyáltalán szükséges?
2010. máj. 31. 22:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Sztár lehetsz a napiszaron! Szal fel a fejjel!
2010. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha behatárolható egy ,,szűk keresztnetszet'' (bottleneck), szóval néhány személy, akik szükségszerűen rosszhiszeműen jártak el, akkor megelőzésképp kiküldhetsz nekik egy ügyvédi felszólítást (persze igazi ügyvéddel, nem szabad önállóan, mert az fordítva sülhet el).


Jogalap lesz, mert a Te ráutaló magatartásod valószínűleg nem értelmezhető kiterjesztően.


Pont ilyen ügyet nem találtam, de találtam egy távolról hasonlót, ott is azon bukta be a visszaélő személy, hogy nem minden helyzetben lehet kiterjesztően értelmezni a képtulajdonos hozzájárulását.


[link]


[link]


(Főleg az utóbbi link indoklása)


Más:


A videód elészülte pillanatbában a videóhoz fűződő szerzői jogok is megilletnek, ugyanis a jogvédettség ténye Magyaroszágon (és az USA-ban) automatikusan keletkezik, bejegyeztetés nélkül, ,,upon creation''


[link]


az ügyvéd majd felméri, mire érdemes hivatkozni.


SNem ismerem a részleteket, de ha jól behatárolhatók azok a személyek, akik a ,,bottleneck''-et (szűk keresztmetszetet) jelentik, akkor bejöhet. Ha tényleg a barátaiknak küldték szét (nem az ellenségeiknek), és ha objektív feleősségük van (ezt nem tudom, de valószínű), akkor elvileg a visszaélő személyek barátai körének sem lesz érdeke visszaélni a videóddal (mert akor asaját barátjukkal szúrnának ki.)


Szerintem ne engedd át nekik a kezdeményezést, lépj Te elsőként. Utólag nehéz orvosolni a bajt.

2010. jún. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Előző: Na ez aztán a korrekt válasz...


De kár, hogy nem te voltál a válóperes ügyvédem!


Bar egy jó ügyvéd sosem árt...telszám?

2010. jún. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, csak egyszerű Wikipédia-szerkesztő. Mindenesetre a Wikipédia-szerkesztőket elég hamar megismertetik az adminisztrátorok a szerzői jogi törvényekkel (és a minden országban érvényes nemzetközi szerzői jogi szabályozással).


A neten ,,szabadon'' keringő képek többsége jogvédettnek számít (beleértve az iwiw, myvip képeit is, és a kiskamaszok blogjait is), ugyanis a berni konvenciót aláíró országokban ez az alapértelmezés, egy automatizmus. (Ezért van az is, hogy a a Wikipédián 7 nap alatt törlik az adminok az igazoltan szabad licenc nélkül feltöltött képeket. Ez nem a Wikimedia Alapítvány önkénye, hanem a pereket zárják ki ezzel.)


A dolog személyiségi jogi részét pedig a Fővárosi Bíróság tisztázta (a fenti linkekben).

2010. jún. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!