Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják, hogy a szép...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják, hogy a szép lányok buták és/vagy kitartottak?

Figyelt kérdés

Alapvetően szép lánynak tartom magam, ilyen visszajelzéseket kapok mind az életben, mind közösségi médiában, akkor is, ha nem hagyományos értelemben.

Ha új közösségbe kerülök, mégis észreveszem, hogy nem néznek ki belőlem túl sokat. Több barátnőm és nő ismerősöm is panaszkodott már erre, pedig tényleg többnyire nagyon klassz és okos nőkkel vagyok kapcsolatban.

Szerencsére egy elég nyitott szakmában dolgozom, így ilyen tekintetben nem ért hátrány, de pl. ha telefont vagy elektronikát vásárolnék, rendszeresen teljesen hülyének néznek. (Apple supportról írhatnék egy kisregényt. Mikor én telefonáltam sóhajtozás, folyamatos "Érti?" kérdészápor, mikor a barátom átvette, el lett inténzve percek alatt.)

20L



2017. nov. 22. 20:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%

Az emberek alapból nem feltételezik a másikról, hogy értelmes. Veled miért tennének kivételt, csak mert -- elvileg -- szép vagy?

A másik meg, hogy az Apple support telefonon biztosan nem látott téged...

2017. nov. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igaz, a supportos inkább csak mókás, hogy a női hangnak meg se próbálnak magyarázni, hanem vontatottan kell kihúzni a szavakat.
2017. nov. 22. 20:57
 3/20 anonim ***** válasza:
27%

Mert adnak a sztereotípiára.

Valahonnan ez jött, és az emberek erre hajlamosabbak.

Másik: gondolom irigyek.- Aki szép, jól néz ki, az akkor "legyen má buta dikk".

mert a csúnya emberke valahogy azt hiszik magukról hogy ők mennyivel műveltebbek/okosabbak/intelligensebbek..közbe csak van idejük a sok hülyeségükön morfondírozni, és ettől már azt hiszik milyen gondolkodó típusúak.

2017. nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Az a legrosszabb, hogy minden egyes ember, saját magát hiszi inteligensnek, kifinomultnak, tanultnak, tapasztaltnak, és még sorolhatnám. A negatívum ebben az, hogy háttér nélkül bizik a “tudásában” és leoltja azokat, akik nincsenek egy véleményel vele. Ennek az egyel rosszabb változata az, amikor valakit külső alapján ítél/nek meg, ez már egy szintben van az általánosítás is. A cigány lop, a néger éces.....a szép nő meg biztos elvan tartva, élősködik az “ura” pénzén, és biztos, hogy atomhülye.

Hogykérek-e ebből...ohh...kösz nem. ;) :)

Én ezért sz/\rok mindenki véleményére, őszíntén élek, őszínte nyers beszéddel, ha valakinek nem tetszik...szívja a ki a gec...et.

Ha valaki lehülyéz, lebunkóz, stb...leszarom, hát hol érdekel engem mások véleménye?

Te is tégy így kérdező....igen....HÁNYD TELIBE MÁSOK VÉLEMÉNYÉT. :)

2017. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
18%
Sajnos ennek valóban van valóság alapja valószínűleg te a kivételek közé tartozol, de az én környezetem is ezt a sztereotípiát támasztja alá. Nagyon sok szép és egyben buta nővel vagyok körülvéve, kivéve 1 embert, ő LEHETNE okos, mert elég értelmes ahhoz, de sajnos nem szereti túlzottan használni az agyát.
2017. nov. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
27%
Ha minden szép ember a kivételek közé tartozik akkor honnan a sztereotípia? ;)
2017. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%

Mert a szép lányok általában a külső adottságaikat használják az érvényesüléshez, ha már van mit. Az apple supporton nem látták hogy nézel ki, na meg az apple amúgy sem a túl okos emberek márkája (hanem a divatosaké), így ott talán alap a hülyének nézés.


Én egy elég szép lánnyal kavartam az utóbbi hónapokban (sajnos), aki nagyon okosnak hiszi magát, és elég beképzelt, de néha fájdalmas amiket mond, vagy röhögök, és remélem nem mondja komolyan.

2017. nov. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%

Azért, mert ez az igazság. Tudom, hogy a szép lányok mindent megtesznek annak érdekében, hogy ezt cáfolják, de ettől még tény marad: a szép lányok lexikális tudása nem túl magas.


Vagy talán láttál már olyan női fizikust vagy evolúcióbiológust, aki egy bombázó volt? Na ugye...


Annyi igazság mégis van abban, amit mondasz, hogy a szép nőknek elég jó a nyelvérzéke, és értenek a pszichológiához, bár ez utóbbi született képességük, mert a női agy másként alakult az evolúció során.


Ennyi...

2017. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
Mert irigyek. Engem legutoljára gokartozás közben kezelt le az ott dolgozó csóka, csak azért mert nő vagyok! :) Csak nézett, amikor én lettem az első..
2017. nov. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
6%
Még valami: kivételek mindig lehetnek, tehát ne pár lányból induljatok ki, ha valaki esetleg cáfolni akarja azt, amit fentebb írtam.
2017. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!