Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom vajon miért nem tudja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom vajon miért nem tudja elfogadni, hogy nem akarok vele közös kasszán lenni?

Figyelt kérdés

Megpróbáltam beszélni vele erről, de csak folyton azt hajtja, hogy ha mi egy pár vagyunk, akkor mindenünk közös. A kapott fizetés, a lakás, a megtakarítás, a kiadások is.

Nem tudok vele mit kezdeni, megmondtam neki, hogy ha csak ezen tud rugózni, pontosabban az én fizetésemen, akkor jobb ha hanyagoljuk egymást. Egyébként ő a férfi és ő keres kevesebbet, arra is gondoltam, hogy sérti az egóját, hogy nem egy Spar pénztáros vagyok, de ezt tudta előre is.


2017. nov. 28. 04:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert egy párkapcsolatban sokak szerint (szerintem is) a közös kassza hosszabb távon a legjobb. Ha te keresel jobban, és félted a vagyonod, akkor kár egymás idejét húzni. Mint látható, rövid távon is kinyírja a kapcsolatot.
2017. nov. 28. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
0%
Ès tièd a lakás, a megtakarítás minden???
2017. nov. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

Mióta vagytok együtt? A házasságban természetes a közös kassza, párkapcsolatban megbeszélés, döntés kérdése. Én a helyedben azért elgondolkodnék azon, mi tart vissza ettől a döntéstől. Nem bízol benne? Nem lehet, hogy nem is annyira őt hanem téged zavar az hogy nem keres jobban, mint te? Mármint hogy attól tartasz hogy ha egy férfi kevesebbet keres akkor automatikusan le is akar nyúlni téged....

Amúgy nem, a saját lakásod, a saját megtakarításod stb nem közös. Ami azon felül van, azt be lehet dobni a közösbe. Ha lenne egy hiteled, annak is fizetni akarná mondjuk a felét?Hm.....

2017. nov. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
44%
#4-nél a pont, sajnálom.
2017. nov. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez a közös kassza furcsa dolog. Az egész egyetlen dolgon múlik a bizalmon kívül: ki hogy tud gazdálkodni a pénzzel. Ha a másik nem tud, akkor könnyen előfordulhat, hogy a közös kassza leürül. Ez pedig tragédia. Ha ilyen gond van egy kapcsolatban, akkor mindig annál kell lenni a döntésnek, aki tud a pénzzel bánni. Ez nem házasság kérdése. Ráadásul a közös kassza teljesen önkéntes. Ha valaki nem akarja azt nem lehet erőltetni.
2017. nov. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
59%

Ezért nem szerencsés jóval alacsonyabb keresetűvel összejönni. Nyilván nem ezzel kell kezdeni az ismerkedést, de amikor a munkáról van szó, nagyjából lehet következtetni. Szép mese, hogy az anyagiak nem számítanak, biztos vannak olyan kapcsolatok, ahol ez működik is, de többnyire nem szerencsés az ilyen. Neked van igazad, ha ő nem tudja elfogadni, akkor engedd el.


27/F

2017. nov. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
34%

>ha mi egy pár vagyunk, akkor mindenünk közös


Ez semmitmondó közhely. Ezt is, mint minden mást is, mindkettőtök igényei és szempontjai szerint meg kell bszélni és ki kell alakítani. Ehhez egyrészt nyitottnak kell lenni a kompromisszumokra, és még fontosabb, hogy a kommunikációra is. Az, hogy ő mereven ragaszkodik valamihez, ami ráadásul nem is értékelhető érv, nem elfogadható. Próbálj meg még hatni rá, megértani, hogy mit érez/gondol (nyugodtan kérdezz rá, hogy sérti-e az egóját a dolog, azért vagytok egy pár, hogy ebben is egymás támaszai legyetek), ha megy, akkor oké, de ha kommunikálni sem hajlandó, akkor nincs sok értelme.

2017. nov. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
40%

"ha mi egy pár vagyunk, akkor mindenünk közös"


Kèrdès, hogy meddig lesztek egy pár??

Nekem is dobálózott egy règi pasim ezzel a közös szrral, de èn tudtam, hogy nem lesz hosszúèlet7 a dolog, másban sem egyezett a vèlemènyünk. Saját lakást, megtakarïtást biztosan nem dobnèk be a közösbe ès házassàgban sem közõs ez! A csak járogatunk párkapcsolatba esetleg kisebb dolgokat vennèk közösbe (kaja, rezsi stb)

2017. nov. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

En is a többiekkel vagyok közös élet közös kassza....

Jol értem neked van egy két tolog a múltból amit nem szeretnél megosztani vele, ezért azert te dolgoztál meg, igaz?

2017. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
42%

..


Szerintem is félted a pénzed.


A lakást nem kell a nevére íratni, a megtakarításod is a sajátod, viszont közös kasszán lehetnétek, ha már együtt éltek és te közös jövőt tervezel vele.


Ha nem akarod megosztani vele a pénzed, akkor ne tervezz vele közös jövőt. Most hogy van ez nálatok?

Te akarsz menni nyaralni külföldre, neki csak wellnessre telne, ezért nem jártok külföldre?


Vagy te rendes éttetembe akarsz menni, ő meg gyorskajáldát engedhet meg, ezért 2 külön helyen esztek?


Én néha meghívnám rendes helyekre, ő meg néha meghívna gyorskajáldába. Én kipótolnám a nyaraláspénzét, hogy oda tudjunk menni, ahova én szeretnék.


Ha erre nem vagy képes, ezt már az elején közöld ismerkedésnél, mert nagyon kevesen gondolkoznak úgy, mint te. Szakíts a sráccal, nagyon megalázó lehet számára, hogy kuncsorognia kell a közös kasszáért, amire a közös jövő épül.


Ha csak az a bajod, hogy rosszul osztja be a pénzét, szólj neki róla. Ha nem változtat hagyd el. Nekem is volt exem, aki rajtam filléreskedett, a hobbijára bezzeg a fizetése harmadát költötte, és aztán alig maradt pénze közös programokra vagy kajára. Mikor szóltam erről, közölte, hogy ne osszam be a pénzét, neki ez így jó. Szakítás lett belőle.

2017. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!