Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted ezt a közhelyet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted ezt a közhelyet sokan lehet csak bemesélik maguknak? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sok szingli szinte közhelyszerűen emlegeti azt, hogy "azért nincs barátja, mert aki vele akar lenni, azzal ő nem akar, akivel meg ő akarna, azzal nem lehet".

Szerintem olyan is van, hogy valakivel senki nem akar együtt lenni, tehát néhány kedves érdeklődő emberről bemeséli, hogy mennyire nyomulnak rá. Pl. ha valakit rondának tartanak, akkor elkezdenek ilyen jajveszékelést, hogy attól félnek, hogy majd rányomul, miközben alaptalan a félelmük.


Pl. Velem is volt, hogy egy antipatikus emberről panaszkodtam, hogy mennyire nyomul, mert szólt néhány kedves szót, de aztán leállt, és sosem hallottam felőle. Vagy valaki kapcsolatban akart lenni velem, eleinte visszautasítottam, aztán amikor meggondoltam magam, akkor már kiderült, hogy annyira nem is akar. Vagy volt olyan barátom, akiről hallottam, hogy "fél találkozni velem, mert ráakaszkodom", amin öszintén meglepődtem, mert nekem eszembe sem jutott volna, sőt inkább ő volt rám szállva néha.


Úgy gondolom, hogy a közhely szerint, aki azt állítja, hogy vele akarnak lenni, az sok esetben néhány bepróbálkozásról beszél. Vagy végülis mondhatnám úgy is, hogy a kapcsolat többről szól, mintsem arról, hogy az egómat simogatom azzal, hogy "valaki engem akar" vagy "kit akarok én".


Félreértés ne essék, elhiszem, hogy vannak példák arra, akikre ténylegesen nyomulnak, de szerintem arra is elég, amikor csak bemesélik maguknak.


2017. nov. 29. 00:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2017. nov. 29. 00:39
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Én személy szerint már minden csajt bemesélek magamnak aki gyakrabban megnéz magának, de múltbeli tapasztalatok miatt, mivel a volt osztályomba nagyon rám voltak kattanva a lányok, mondták mindig hogy kinek tetszek, meg kérdezték, hogy nekem ki tetszik stb. szóval ja..:D De nálam azért úgy érzem van is ok rá, mert mosolyogva köszönnek, meg bámulnak. Lehet közülük néhány csak rendes, de a bámulás akkor is fura..:D
2017. nov. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
a másik meg, hogy akivel együtt akarok lenni az is azok között van akik bámulnak, szóval ez a közhely nem épp helytálló az én esetemben.
2017. nov. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 Megértem a példád:D Amint mondtam vannak kivételek is.


Volt olyan ismerősöm, aki ezzel jött, miközben szerintem senki sem nyomult különösebben rá, meg őmaga is panaszkodott arra, hogy senki sem tárgyal vele.

2017. nov. 29. 00:48
 5/12 A kérdező kommentje:
Számomra úgy hangzik, mintha egy gátlás lenne. Pl. ugyanígy bemesélhetik maguknak azt is, hogy valaki nem akar velük lenni.. s fordítva.. de tárgytalan, mert nem csak ennyiből áll az egészxD
2017. nov. 29. 00:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azért van ez bemesélős dolog mert az ember vágyik arra hogy szeressék, és ha valaki ezt ténylegesen nem kapja meg vagy nem úgy ahogy ő szeretné, akkor minden kis dologba bele tudja ezt látni, és így úgy érzi megkapja amire vágyik.
2017. nov. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Itt nem erről van szó.


A jelenség létezik, de más az oka szerintem.


Adott egy ember (András), akinek tetszik valaki (Hanna). Nyilván közeledik felé, és próbálkozik nála. Bizonyos idő után megkapja az elutasítást szolidan és nem próbálkozik már utána. A kapcsolatuk nem szakad meg (osztálytárs, kollega, csoport társ, szomszéd, akármik maradnak).


András onnantól már igyekszik nem gondolni Hannára és más irányba nézeget. Viszont Hanna elkönyveli Andrást, hogy mennyire bejön Andrásnak stb.

András már hónapok óta nem gondol úgy Hannára, mert megtalálta Ritát stb.

De Hanna ezt nem tudja, hiszen nem is beszél vele és továbbra is azt gondolja, hogy András oda van érte, és mindent beképzel stb. És a saját egóját növeli ezzel, ami nem kicsit magabiztosság növelő.


Továbbá ez ennél kevésbé erős verzióban is működik, csak kicsit beképzeltebb vagy "magabiztosabb" emberekkel.


Én például tisztába vagyok azzal, hogy nem jövök be minden második lánynak, de úgy viselkedem, mintha bejönnék. Egész egyszerűen, mert minél inkább úgy viselkedem, annál inkább magabiztosabb vagyok és annál boldogabb és kelendőbb. Értsd annál több nőnek fogok tényleg bejönni, minél jobban beképzelem :D


Ez egy öngerjesztő folyamat. Ha úgy viselkedsz, hogy bejössz mindenkinek, akkor lesz pár ember, akinek TÉNYLEG bejössz... De fontos azt leszögezni, hogy tudni kell, hogy NYILVÁN nem jössz be mindenkinek, de azokra meg úgy kell gondolni, hogy CSAK AZÉRT, MERT ROSSZ AZ ÍZLÉSÜK. (a megfelelő önkritikát meg kell találni ez fontos, de NEM mások véleménye alapján kell megítélni saját értékedet.)


De eltértem.


Szóval a lényeg az, hogy vannak, akik azt gondolják, hogy bejönnek A-nak, B-nek, C-nek, de sosem kérdeznek rá, mert minek is? Csak kínos helyzet lesz, hiszen úgysem vallják majd be. Továbbá nekem ők úgy se tetszenek, szóval nem közeledek feléjük.


Valóság közben az, hogy A, B és C a nevét se tudja az adott embernek.

Szóval igen. Ez így létezik mint jelenség. Én is sokszor volt, hogy beképzeltem, hogy tetszem valakinek, és amikor közeledtem felé, akkor mondta, hogy "bocs nem"


De olyan is volt, hogy észre se vettem, hogy tetszem valakinek és egyszer csak kibukott belőle.

Sőt olyan is volt, hogy pontosan telibe trafáltam, hogy tetszem xy-onnak.

De az biztos, hogy még régen, amikor 11-dikben szegény Nóri mondta, hogy tetszem neki és szeretne kicsit többet, akkor én elutasítottam ÉS még mind a mai napig, ha véletlen összefutunk, akkor úgy gondolok rá, hogy ő halálosan szerelmes, pedig már eltelt 4 év és biztos, hogy volt egy-két fiúja. Mivel az utolsó emlékem az, hogy tetszem neki, és nem kapott meg engem... ezért azt gondolom, hogy még mindig beteljesületlen ez a vágy és még mindig kellek neki. Ami nyilván nem igaz, mert tuti, hogy már a nevemet se tudja. De ezt gondolni nekem jó érzés, mert növeli az egómat. Legalább felírhatom magamnak a "Lányok, akiknek tetszem, mert jó srác vagyok" című listára. (legalább lesz rajta valaki érted :D )


Remélem érthetően írtam le.

Ha nem... akkor szívás :D


Jó éjt :)

21 F

2017. nov. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Igaz lehet. Sok nőnek azért nincs pasija, mert csak a legjóképűbbeket veszi észre, ő viszont nem elég jó ahhoz, hogy nekik kelljen.
2017. nov. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálam nem bemesélés, ez így van sajnos.:( Azért azt nem hiszem, hogy bemesélés kategória, amikor már meg akarnak csókolni, meg elhívnak randira. Szóval van ilyen, nem önámítás.
2017. nov. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó reggelt...feltaláltad a spanyol viaszt.
2017. nov. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!