Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szenvedek az exeimtől mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szenvedek az exeimtől mert lelkileg tesznek tönkre, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 komolyabb párkapcsolatom volt. Mindegyiket én engedtem el, de ők erre képtelenek. Az első a mai napig bizonyos időközönként ír és mindig elmondja h szeret a mai napig, mert megadtam neki azt amit eddig más nem. Néha ír találkozunk pár havonta beszélünk és ennyi. Ezt még tudom kezelni nagyjából. Bár azt nem hogy még mindig szeret pedig 1 év telt el a szakítás óta és még mindig szeret talán jobban mint amikor együtt voltunk. Fáj a lelkem miatta. De beszélek vele mert neki szüksége van arra,hogy picit jelen legyek a jelen valóságában.


A másodikkal pár hónapja vetettem véget a dolognak. Lelkileg teljesen összetört. El kellett engednem, mert megfojtott a ragaszkodásával, nem vonzodtam hozzá igazán. Hibásnak érzem magam a fájdalma miatt. Zaklat minden héten jön és visszakönyörögni próbálja magát. De esélytelen. Nem tud továbblépni és én is szenvedek miatta mert én bántom őt. Pedig nem szeretnék fájdalmat okozni. Mindig ettől óvtam őket.


Közös bennük, hogy mindegyik öngyilkossággal fenyegetözött hónapokon át, ha nem megyek vissza hozzájuk. Mindegyik úgy véli hogy rám van szüksége. Pedig tudom hogy rengeteget hibáztam (nem hagytam el őket időben akkor amikor már tudtam, hogy nekem nem ők kellenek. Maradtam, mert nem tudtam elviselni a fájdalmunkat).


Nem tettem igazán sok mindent értük, de nekik mégis sokat jelentett.Úgy vélem hogy egy párkapcsolatban mindezek alapdolgok lennének. Biztos hátország voltam mögöttük. Biztattam őket, hogy elérjük célukat és ösztököltem őket. Nem csaltam meg őket, nem adtam okot bizalmatlanságra. Gondoskodtam róluk lelkileg. Egyszemélyben bizalmas, szerető, házvezetőnő. Elismertem őket és szeretet adtam.


Elhagytam őket, de még mindig szeretnek. Beleroppanok ebbe a teherbe. Továbblépni úgy nehéz, hogy nem távolodnak el tőlem. Csak magam emésztem. Senkit nem engedek magamhoz igazán közel. Egy barátom volt akivel mindent megosztottam. Ma már ő is többet szeretne. De én nem szeretnék más embert bántani. Nem szeretnék jelentőssé válni bárki életében.


Hiába voltam kedves, erőszakos, hisztis nem hagynak békén. Jönnek vissza mint bumeráng. Mit tehetnék? Talán sosem fogok tudni megnyílni bárki előtt és engedni hogy szeressen.


21L


2017. dec. 2. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:

"Néha ír találkozunk pár havonta beszélünk és ennyi."


Minek beszélsz és találkozol velük, ha nem akarsz tőlük semmit?


Tiltsd le őket és kész.

2017. dec. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Közös bennük, hogy mindegyik öngyilkossággal fenyegetözött hónapokon át,"

Mert mindig ilyeneket választasz.


"Továbblépni úgy nehéz, hogy nem távolodnak el tőlem."

Akkor távolodj el te.

Ezentúl 0 kommunkiáció. Nem válaszolsz, nem írsz, nem találkozol. Ha muszáj, akkor tiltás.

Te nem engeded el őket. Ha elengednéd, akkor nem találkoznál vele és nem ápolnád a lelküket.

2017. dec. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Először is tiltsd le őket a 3,14chába,utána menj el pszichológushoz,mert amíg ennyire lehet rángatni össze-vissza,az életben nem lesz normális párkapcsolatod.Tapasztalatból mondom.
2017. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

" Az első a mai napig bizonyos időközönként ír és mindig elmondja h szeret a mai napig, mert megadtam neki azt amit eddig más nem. Néha ír találkozunk pár havonta beszélünk és ennyi. Ezt még tudom kezelni nagyjából. Bár azt nem hogy még mindig szeret pedig 1 év telt el a szakítás óta és még mindig szeret talán jobban mint amikor együtt voltunk. Fáj a lelkem miatta."


TILTÁÁÁÁÁS! Te részt veszel a játékában, nem veszed észre? Neki és neked is az lenne a legjobb,ha kizárnád az életedből. Ne találkozz,ne beszélj vele. Neki nem jut el az agyáig,hogy ezzel saját magának is árt.


"De beszélek vele mert neki szüksége van arra,hogy picit

jelen legyek a jelen valóságában. "

Miért érdekel,hogy mire van szüksége? Legyéél már annyira "önző",hogy ez téged már ne érdekeljen, mert már nincsen közöd hozzá. Csúnya, nem csúnya, de ez az Ő BAJA.


Nem bántottad őket, csak szakítottál. Jogod van ehhez.


Amúgy biztos nagyon jó lelkű lány vagy :) De éppen emiatt gyenge is. Légy határozottabb, de maradj ugyanilyen törődő, jó lelkű ember, mert ilyenekre szükség van! (csak ne velük)


Tipp: Keress férfiasabb férfiakat. Tényleg. Ha esetleg szakításra kerülne a sor, ők el tudnák viselni. Azért írom,mert ezek a srácok úgy viselkedtek, mint két gyerek,akiket elhagyott az anyukájuk. Férfiak nem viselkednek így.

2017. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, addig ne is akarjál új kapcsolatot, amíg a régieket le nem zárod. Ha lenne egy új párod, aligha tolerálná ezt a helyzetet.
2017. dec. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Letiltottam, de tudja az órarendem (egyetemista vagyok neptunból mindent meg lehet nézni még akkor is ha nem szaktársam). Eljött a lakásomra is. Egy-két barátomtól információt kap (leutóbbi exemről beszélek)
2017. dec. 2. 21:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Feljelentheted zaklatásért. Utána le fog szállni rólad.
2017. dec. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!