Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent ma az erkölcsi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent ma az erkölcsi tisztaság?

Figyelt kérdés
Évszázadokon keresztül egy megvalósítandó ideál volt, az átlag embertől a nagyokig küzdöttek érte, vajon ma van jelentősége?
2017. dec. 4. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen világban akarsz élni?

Nekem az, amit a hitem és a vallások tanít, mert értem és akarom.

2017. dec. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ma egyre nagyobb jelentősége van barátom. Soha nem volt még ennyire igény az erkölcsileg tiszta emberekre.

Nézz szét a világban és rögtön látni fogod mennyi a gerinctelen, elvtelen, féreg.

2017. dec. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mai világban különösen igaz, hogy ritka az az ember, aki úgy is él, azt mondja, olyanok a cselekedetei, mint amit gondol.

Nekem ez az erkölcsi tisztaság.

2017. dec. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

>Évszázadokon keresztül egy megvalósítandó ideál volt, az átlag embertől a nagyokig küzdöttek érte


Egyáltalán nem. Ez egy jelenkori romantikus ideál a múltról. A legtöbb embernek még csak fogalma sem volt arról, hogy mi az az erkölcsösség, és ha véletlenül erkölcsösen is éltek, azért tették, mert ez volt az egyetlen modell, amit ismertek.

2017. dec. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Számomra azt jelenti hogy amikor a tükörbe nézek nem kell szégyellnem magam. Nem lopok, nem szemetelek, nem beszélem ki rosszindulatúan az embereket, ha valakiről negatív véleményt fogalmazok meg, mindig kellemetlen érzés és átgondolom, hogy jogos-e. Próbálok nem hazudni, bár a kegyes hazugságot néha nem tartom megvetendőnek, mert megbántani sem szeretem az embereket, bár néha muszáj, mert az igazság fáj, de mindig meggondolom,valóban az én feladatom-e hogy kimondjam a fájó igazságot.

Aki hozzám fordul türelmesen meghallgatom, az emberekhez egyformán állok, nem ítélem meg őket bőrszín stb alapján.

Néha szoktam adni jótékony célra, bár inkább ruha és étel adományt mert hó végén van hogy kenyeret eszünk csak pár napig. De ennek ellenére nem vagyok zsugori. Sosem csaltam meg senkit, bár egyszer voltam szerető,de nem szándékosan indult és lelki beteg lettem tőle.

Nagyon kevés partnerem volt, bár nem sikerül a férjemmel együtt maradni örökre , de mindent megtettem a házasságunkért, mielőtt zátonyra futott. A mai napig barátként szeretem a volt férjemet. (ennek mondjuk nincs köze a tisztasághoz)

A gyerekemet szeretettel nevelem, teljes elfogadással fordulok felé és igyekszem nem szentbeszédekkel, hanem jó példával nevelni.

Vállalom a felelősséget a tetteimért.

Igyekszem tisztán, tudatosan élni. Közben persze tisztában vagyok vele, hogy senki sem tökéletes, mindenki elbukik néha akár az önmaga által szabott mércéhez képest, akár a társadalom elvárásaihoz képest.


De egyvalami biztos: az erkölcsi mércém saját, a társadalomé nem érdekel annyira. Nyilván rengeteg az átfedés, mert az erkölcs az erkölcs, de ha nem érzek egy normát a magaménak, nem fogok hazudni azért, hogy megvalósítsam.

2017. dec. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!