Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a klasszikus párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az a klasszikus párkapcsolati modell, amihez a kapcsolat alanyainak tartaniuk kéne magukat? Erkölcsi mércék.

Figyelt kérdés

Gondolkodom, ugyanis pár éve késznek érzem(éreztem) magam arra hogy kapcsolatot vállaljak. Nő vagyok.

Több férfivel megpróbáltam (ismerkedés szintjéig) 3 év alatt, de egyikük sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Nem kerestem fejvesztve, de mindent megtettem azért, hogy a lehető legelérhetőbb legyek, figyeljek oda mindenre és hallgassam meg a másikat (..és még sok más dolgot, nem részletezem).

Nincsenek nagy elvárásaim. Néhol még az elveimből is leadtam. (Ezt arra értem pl. hogy nálam dohányzásnál zéró tolerancia van. Gondolván, hátha életem párját benne találom meg.. de nem, rájöttem így nem lehet.)


Érdekesebbnél érdekesebb életfelfogásokkal, hozzáállásokkal találkoztam ebben a három évben.

Volt két férfi akivel nagyon jól indultak a dolgok, szinte megtaláltuk magunkat egymásban, persze el is tértünk dolgokban. Hat Hónap eltelte után mindkettőnél előjött valami gubanc, ami miatt lehetetlen lett volna tovább folytatni. Rám hozták a frászt konkrétan.

Dolgok amikkel találkoztam és taszítottak: (hál' Istennek beismert) prostizás, hedonizmus, van-barátnőm-de-legyél-a-szeretőm-amúgy-ragaszkodó-vagyok-és-hűséges-típus, hazugságok, ~szépítések...


Nem vagyok vak. Nem ma jöttem le a falvédőről. Nem is csalódtam olyan nagyot, mert nem folytattam így tovább /adtam esélyt, nem egyet/. ...csak le vagyok most lombozva kicsit. És elgondolkodtam.. magamon. (is!)


! Nem vagyok annyira régimódi! :)) De szerintetek, mik azok a dolgok (erkölcs), amikhez két félnek, férfinek és nőnek, tartaniuk kéne egymást?


! Most hagyjatok ezzel a "modern világ és nyitottság, úgy is lehet, végig kell próbálni mindenkit, amíg nem találod meg.." maszlaggal, mert most nem erre vagyok kíváncsi. Szerintem ez nem valódi. Nem tudom mi indítja el az emberekben ezt a gondolkodásmódot. Feltételezem, hogy a divat/média/csalódások és a hiány.

Mik azok a dolgok amiket ti elvártok a másik féltől?


..ilyenekre gondolok, hogy megbízhatóság, hűség..



2017. szept. 28. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit elvárok a másik féltől, az az őszinteség leginkább. Minden megoldható, ha a felek képesek kommunikálni, és megosztják a másikkal a gondolataikat, akkor is, ha az a más részére fájdalmas.


Mondanám, hogy elvárom a tiszteletet is, azaz ne bánjon úgy velem, mint egy ronggyal, de igazából ilyennel össze sem jövök, aki lábtörlőnek néz másokat.

2017. szept. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

2 fél létformájuk tényezői alapján van egy létmódjuk, minek egy része egymás felé irányul.

Ez.

... Ne általánosíts.

2017. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem általánosítok. Csak leírtam egy történetet. Eszemben sincs általánosítani.
2017. szept. 28. 12:05
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Nincs ilyen. Az a lényeg, hogy a két fél tulajdonságai megegyezzenek erkölcs téren. Két semmirekellő, kapcsolati analfabéta, hűtlen ember ugyan úgy "jó" párt alkot, mint két hűséges, megbízható. Minden kapcsolatban más az erkölcs. Minden kapcsolatban más fér még éppen bele. Az a lényeg, hogy egyezzen a véleményetek ezekről.

Elvárni meg senkitől nem várok el semmit. Egyszerűen csak olyan emberrel kell ismerkedni, akiben megvan az általam akart kapcsolatszemlélet. Megváltoztatni senkit nem lehet.

2017. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a nagy többség, még mindig a monogám kapcsolatot tartja elfogadhatónak, pedig erre nem mindenki alkalmas. És ha ezt az illető belátja, tisztázza a partnereivel is előre, azzal nincsen semmi baj.


Mindenki a saját egyéniségét, értékrendjét tartja fontosnak, és olyan párt keres aki hasonlóan gondolkodik, a többi ember magánéletét pedig magánügynek tartja.


A lényeg az, hogy az adott 2 embernek akik valamilyen kapcsolatba kerülnek egymással azonos értékrendjük legyen. Ekkor lehet őszinte és tartós a kapcsolatuk.

Ha csak kamuból mondod, hogy te csak egy társat akarsz és soha senki mást, sose csalnád meg, és soha nem kellenének kalandok, 1 éjszakások, annak semmi értelme. Ezt nem értik meg még sokan, és hazudoznak a párjuknak össze-vissza. Kellő önismerettel, gerinccel rendelkező emberek el tudják dönteni, mit akarnak, milyen kapcsolatra vágynak.


Én a magam részéről a monogám kapcsolatban hiszek, és ilyen kapcsolatot kerestem, olyan párt aki szintén így gondolkodik. (már megtaláltam)

Olyan társat kerestem aki őszinte, hűséges, megbízható, lehet vele kommunikálni, passzol egymáshoz a személyiségünk, az értékrendünk, a pénzkezelési módunk, a nézeteink megegyeznek(mindkettőnknek fontos volt pl a házasság), van közös érdeklődési körünk, azonosak a szexuális igényeink, egyéb igényeink is simmelnek ( pl egyikünk sem állna össze dohányossal, drogossal, alkoholistával) stb stb.


Szerintem kb 3 "kategóriát" lehet elkülöníteni leginkább. Ki ezt akar, ki azt, és van aki még magának sem vallja be mit akar... meg a párjának sem.


-monogám kapcsolat (1 állandó partner)

-nyitott kapcsolat (1 állandó partner, több kaland)

- poligám kapcsolat (csak kalandoknak él, nincs állandó partner, 1-2 alkalomnál többször nem ismétel 1 adott személlyel)

2017. szept. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!