Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Körülöttem mindenki boldog? A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Körülöttem mindenki boldog? A volt férjem éli világát?

Figyelt kérdés
Van egy közös gyermekünk, válás után (2éve) én nevelem, de apuka is törődik a gyerekkel. Neki már új felesége van, közös gyerekkel. Nem vagyok már fiatal és úgy érzem, már a gyermekemen kívül semmi boldogság nem vár rám. Szerettem volna még egy gyereket, ez sem sikerült, szerettem volna egy boldog teljes családot, ez sem sikerült.Nincs támaszom, nincs aki mellettem állna. A gyermekem még kicsi. Sokszor félek hogyan alakul az életem, nehogy beleőrüljek. Kilátástalan minden. Volt vki így? Lett vmitől jobb?
2017. dec. 4. 08:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Miből gondolod hogy semmi boldogság nem vár rád?

Meg hogy túl öreg vagy?

Mit jelent hogy túl öreg?

Sajnos azt kell mondjam, a klasszikus értelemben vett teljes egészséges család állapota már nem is fog megvalósulni.

Tudom, én is váltam, nagy lelkesedéssel és kevés tapasztalattal azt gondoltam, még felépíthetek egy igazi családot. De 8 év alatt sikerült rájönnöm, hogy ilyen már nem lesz. "Hozott" gyerekekkel már nem olyan.

Ezt nehéz elfogadni, de így is ki lehet alakítani egy szép "otthoni környezetet".


Nézd, én is itt vagyok, 40 felett, két tönkrement hosszú-hosszú kapcsolat után. De nem adom fel, szeretnék egy igazit végre! Ahogy én vagyok, van úgy más is.

Ebből kiindulva, nem kellene magadat temetned!

Az olyanokra ne hallgass aki azt mondja a gyerekes anyuka csak egy dologra jó...

Az a legalja kategóriás ember.

2017. dec. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látom kilátástalannak a helyzetedet. Egészséges vagy, van egy gyereked, akivel az apukája is törődik. Eljön még neked is a boldogság egy férfi mellett és ne törődj másokkal hogy mit érteke el eddig. Nem tudom hány éves vagy de lehet hogy még lesz gyermeked is.
2017. dec. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Bence_ ***** válasza:
100%

Magadra figyelj, igen sokan voltunk így.

Az a megoldás,hogy rendet raksz a fejedben. Az életed a gondolkodásod tükre.

2017. dec. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Ne gondolkodj igy! Sot...en inkabb az exferjed jovojet latom sanyarunak.

Ilyen hamar uj no...feleseg...uj gyerek?? Eleg fura es feszelyezteto helyzet..:D

Ennek meg sajna meg fogja inni a levet.

2017. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Bánt, hogy a gyermekem igazából meg sem tapasztalhatta egy teljes család előnyeit. Nem fog rá emlékezni.

Kudarcot vallottam és a gyerekem issza meg a levét.

Máshol látja h apa, anya, gyereke, nálunk meg vagy apa vagy anya és Ő.

Nem tudom apuka új családjával mennyire lesz tartós, de gondolom még egy gyereket már nem akar elhagyni, bármi áron is az új nővel marad.

2017. dec. 4. 09:34
 6/16 anonim ***** válasza:
Én 3 éves voltam,mikor anyám talált párt magának,fel a fejjel..
2017. dec. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Együttérzek veled, hasonlón megyek át. Most van folyamatban a válásom, mert augusztus óta megcsalt a férjem és mióta mi 1 hónapja elköltöztünk (közös gyermekünk 9 hónapos), azóta a nő már oda is költözött és boldog családot alkotnak a férjem előző házasságából született 9 éves gyermekével.

Tudod mi segít? Ránézek a fiúnkra és azt látom, hogy sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb mióta nem vagyunk együtt. Igaz, nálunk csak heti egyszer 1 órát jön és ezért annyira nem ragaszkodik a fiúnk hozzá.

Hidd el, hogy lehetséges az is, csak bízz benne, hogy újból talpra állsz érzelmileg is. Keress egy hobbit, amit gyerkőccel együtt is tudsz űzni vagy akár levelezhetsz is ismeretlenekkel, akik tartják benned a lelket és amikor visszamész dolgozni az emberek közelsége sokat fog segíteni. 35N

2017. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne tarsd magad kudarcosnak. A házasság két emberes meló, ha az exed nem akarta, te fejre is állhattál volna, akkor sem tudtad volna egyedül megmenteni. Én is elvált szülők gyereke vagyok, anyukámmal élek, nagyon hálás vagyok, amiért ő van nekem. Nagyon jó a kapcsolatom vele, szeretem anyukámat. Szerintem a te gyereked is hasonlóan érez :)

Kicsit rázd meg magad, igenis ismerkedhetsz, eljárhatsz társaságba, számodra is vannak még örömek az életben.

És emiatt ne érezd magad rossz anyának!

2017. dec. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Kudarcot vallottam és a gyerekem issza meg a levét.

Máshol látja h apa, anya, gyereke, nálunk meg vagy apa vagy anya és Ő. "


Egyrészt, ez két emberes történet volt. Az esetek nagy részében mindkét fél cselekedetei, hibái benne vannak.

Ne akard egyedül elvinni a balhét, és magadat marcangolni.

Igenis gondolj vissza, ismerd fel, szembesülj azokkal a dolgokkal, hibákkal, amiket te követtél el, amik közelebb vittek ehhez a helyzethez. Ha már felismerted, tehetsz is azért hogy legközelebb ne forduljon elő.

Pontosan ezért, nagyon igaza volt az egyik válaszolónak, hogy a volt férjed most lehet hogy boldog, DE hamar ugrott bele az újba. Így nem volt ideje, lehetősége ezeken elgondolkodni, változni. Figyeld csak meg, pár év múlva nagyon nagy valószinűséggel ugyanoda fog jutni az a kapcsolata is. És kezdheti újra nulláról. Te meg addigra olyan kapcsolatban leszel, ami nem is hasonlít az előzőre, nem fogod elkövetni azokat a hibákat.

És így végeredményben, ki jár jobban? Te!

Most rossz lehet látni a boldogságát, de hidd el neked nagyobb lesz rá az esélyed.


A gyerkőcnek pedig nagyonis megvan az esélye a normális életre.

Korábban említettem hogy klasszikus családot már nem fogsz tudni kialakítani, de ügyesen meg lehet oldani az ilyen helyzeteket is úgy, hogy mindenki jól járjon, hogy a párkapcsolat se szenvedjen csorbát, és a gyerekkel való viszony sem.

Egy klasszikus családban jó esetben fel sem merül ilyesmi. Csak egy egyszerű, mindennapi dolog, pl. apuka megöleli anyukát, ez teljesen természetes dolog. Egy mozaik családban ez már nem olyan magától értetődő. Lehet hogy meg kell gondolni százszor hogy egyáltalán mikor hogy szólhattok egymáshoz, mert a gyerek akkor mit érez stb. De egy érzelmileg érzékeny ember ezt megérti és tud jó partner lenni. Szóval nem úgy van az hogy most elromlott az egész életed, és a gyereké is.

2017. dec. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

6: ti kölcsönösen el tudtátok fogadni egymást anyukád párjával? apukáddal milyen maradt a viszonyotok?

7: akkor tudod mit érezek. Te hogy viseled lelkileg? nem fáj? nem hiányzik? nem aggódsz azon, hogy majd mit mondasz a kicsinek ha megkérdezi, h apa miért nem velünk él?

9: attól is tartok, ha találnék vkit, mit szólna a gyermekem. Lehet bántaná, rosszul érezné magá, hogy egy idegen is ott van velünk. Mint ahogyan irtad, h egy ölelés sem egyszerű

nálatok mi volt a gond? írtad h 2 hosszú kapocslaton vagy túl. Gyerek hogyan viselte az elválásokat?

Nem is az hiányzik h nekem legyen valakim, hanem h a gyerekemnek nincs "normális" családja, pedig ez nekem mindennél fontosabb volt. Tudom, h én hiába akarom, ha az exem menni akart. De mégis fáj, h miért nem sikerülhetett nekem. A környezetemben ritka az ilyen eset. Én pont kilógok a sorból.

2017. dec. 4. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!