Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy minél inkabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz az, hogy minél inkabb akarunk valamit az nem sikerul vagy csak közhely?

Figyelt kérdés

Reggel gondolkoztam el rajta, hogy igazából igaz lehet ez a mondás es kiváncsi vagyok mások tapasztaltak e mar, hogy minél jobban akartak valamit es nem sikerült, de mikor elengedtek a dolgot sikerult.

Saját példámat tudom felhozni. Nemrég lett vege egy kapcsolatomnak, nagyon szerelmes voltam/vagyok. Minden erőmmel azon voltam, hogy ujrakezdjuk, nagyon nagyon szerettem volna, kb mindennapos élet celom ez volt, de nem sikerült. Közben persze mással kapcsolatom nem volt, nem is szerettem volna, megis elég sokan beprobalkoztak, meg mondtam nekik, miert nem szeretnek kapcsolatot, de mégsem hagytak annyiban, mindegyikük azzal jött, hogy majd ok elfeledtetik velem az exet. Máskor pedig amikor szingli voltam es szerettem volna kapcsolatot nem volt senki, nem udvarolt senki, senkit nem erdekeltem.

Tehát vajon igaz lehet az állítás? Nem gondolom azt, hogy minden teljesül ha elengedjuk a kényszeres akarást, mert azert a dolgokért amiket szeretnénk tenni kell, de megis lehet benne valami.

Illetve meg azt szeretnem tudni, hogy hogyan kell elengedni a dolgokat, hogy az ember ne kattogjon rajta (pl, nálam ex téma) es csak éljen aztán lesz ami lesz?



2017. dec. 8. 07:10
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Sorkatona koromban néhányszor stoppal mentem haza.

Elindultam az úton, aztán ha meghallottam hátulról közeledni egy járgányt, akkor megfordultam és "integettem" neki.

No. Így sosem vettek fel.

Persze ennek menetrendszerúen az lett a vége, hogy meguntam a folytonos forgást, meg persze frusztrált is a dolog. Kiszámoltam: 8 óra gyaloglás és olyan helyre érek, ahol jár már az otthoni, városi busz. És nekilódultam...


Nna, ATTÓL A PILLANATÓL FOGVA egyszer sem jutottam száz-kétszáz méternél messzebb! Mindig csak annyit hallottam, hogy lassít valami a hátam mögött - beér elém egy járgány és megáll!


Vicces, de tényleg így történt. :)

2017. dec. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igazzá teszi sok életbeni példa. Ha valaki nagyon rágörcsöl valamire esélyes hogy annyira túl stresszeli a dolgot hogy elrontja, mint az aki esetleg lazán vagy nyugodtan áll hozzá.
2017. dec. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Abszolút igaz, csak van aki még nem tapasztalta meg, vagy nem fogta fel.
2017. dec. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bence_ ***** válasza:

Próbálj belemarkolni a vízbe, akárhogy szorítód, kifolyik.

Ilyen a görcsölés. Merev leszel tőle.

2017. dec. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Abszolút igaz. Pláne párkeresés terén. A kisugárzásodon nagyon érződik, ha görcsösen fel akarsz szedni valakit. Taszító lesz az egész lényed a görcsösségtől.
2017. dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tcsehi válasza:
Egy hajóban evezünk, ugyanez a helyzet velem is! :/
2017. dec. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elmondom, miért érzed így. Minden élőlény a túlélésre van berendezkedve. Az ember is. Nekünk az agyunk a legfőbb túlélési eszközünk, fegyverünk.

Amikor valami úgy sikerül, ahogy azt eltervezted, azt nem jegyzi az agy, mert a túlélés szempontjából nincs jelentősége. Minden rendben, tehát kár lenne vele terhelni a memóriát. Ami viszont nem a várt eredményt hozza, azt elraktározza az agy, hogy legközelebb ne fuss bele ugyanabba.

Ez az oka egyébként annak is, amikor sokan úgy érzik, hogy nekik semmi sem sikerül, hogy egy kész csődtömeg az életük.

2017. dec. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy közhely
2018. máj. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!