Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a tisztasági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a tisztasági fogadalomról?

Figyelt kérdés
Ismertek olyan embert vagy olyan párt akik tartják, vagy megfogadták, de nem sikerült tartani?

2017. dec. 10. 19:59
1 2
 1/13 Heart of Darkness ***** válasza:
81%
Hülyeségnek tartom.
2017. dec. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Azt, hogy tökéletesen beleillene a "hogyan nehezítsük meg saját életünket értelmetlen baromságokkal" c. könyvbe.
2017. dec. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Nem ismerek ilyet. Én egyáltalán nem vagyok ellene és nem tartom hülyeségnek sem, de szerintem ezt errefelé nem igazán lehet tartani.
2017. dec. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek azt hiszik, hogy ettől lesznek értékesebbek, pedig egy ember értéke nem ebben áll. Szóval értelmetlen hülyeségnek tartom.
2017. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Egy kapcsolathoz teljes mértékben hozzátartozik a szexualitás. Ez építi a kapcsolatot, és szükséges egy szerető, jó, tartós párkapcsolathoz. Ahol szerelem van ott pedig nem fogják kibírni testi dolgok nélkül. Tehát a legnagyobb baromság, és pont hogy rontani fog a kapcsolaton. Rengeteg frusztrációt szül mindkét félben.
2017. dec. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Értelmetlen.

Természetesen megértem, ha valaki vár a szexszel, mert esetleg egy trauma áll a háttérben...

De egy buta szokás/vallás miatt megfosztani saját magunkat az élvezetektől nettó hülyeség.

Szóval szerintem a szex nem kellene, hogy papírhoz kötött legyen.


22/N

2017. dec. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2017. dec. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

Az előző válaszolókkal ellentétben, én jó dolognak tartom, mi így csináljuk a barátommal. Keresztények vagyunk mind a ketten, de nem ezért tartjuk fontosnak a házasság előtti tisztaságot, csak a vallás vezetett el minket oda hogy ezen elgondolkozzunk, utánanézzünk, és úgy gondoljuk, hogy ez a kapcsolatunknak jót tesz.

"Szeretem", amikor olyan emberek írják le, hogy ha valaki szerelmes, akkor egyenesen lehetetlen szex nálkül élni, akik életükben nem próbálták még meg, hogy milyen egy ilyen párkapcsolat. Nekünk elég jól megy már majdnem 2 éve, és biztos vagyok benne hogy az esküvőig is menni fog. Elhatározás kérdése. Én személyesen nem ismerek olyat,akinek nem sikerült tartani, vagy ha mégis akkor nem tudok róla, de olyanokat ismerek akiknek sikerült (például a szüleim:), de több ilyen fiatal házaspárt is ismerek). Nem mondom hogy nem nehéz néha, de én mégis sokszor úgy érzem, hogy ha a vallást nem vesszük figyelembe, még akkor is jobb így. Többet beszélgetünk, és igazából jobban megismerjük egymást, mint mások. Egy ölelésnek, simogatásnak vagy csóknak sokkal nagyobb értéke van nálunk, mint más kapcsolatokban, és nem csak szeretjük, hanem tiszteljük is egymást.

Sokan egyből azt mondják, hogy ez hülyeség, anélkül hogy megpróbálnák megérteni hogy mi is a lényege. Nem igaz az, hogy szerintünk a szex rossz, erkölcstelen, Isten megtiltotta a házasság előtt és ezért kell várnunk az esküvőig. Igazából mi sokkal fontosabbnak tartjuk, és a legjobbat akarjuk kihozni belőle. Ez a házasságban tud megvalósulni, mert ott van az, hogy a 2 ember teljesen elköteleződik egymás mellett, teljesen megbíznak egymásban és úgy fogadják el egymást ahogy vannak (jó esetben. Egyéként azok közül aránylag sokkal kevesebben válnak el, akik nem éltek együtt és nem éltek szexuális életet a házasság előtt, mint azok közül akik igen.

Akit érdekel ez a téma, annak ajánlom hogy nézze meg Christopher West egyik előadását, ha tud angolul (egy csomó fent van a youtube-on); de Hodász András előadásai is nagyon jók (pl.: https://www.youtube.com/watch?v=bVGTHjbDOs8.

Remélem hogy sikerült válaszolnom a kérdésre és hogy nem írtam túl sokat :)

20/N

2017. dec. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Beteg.
2017. dec. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

@8: Ez mind szép és jó. Örülök, hogy így látjátok, csak ez így, ebben formában orosz rulett. Ha mondjuk kiderül, hogy szex terén nem passzoltok össze, akkor mit csinálsz? Az egészséges, kielégítő szex ugyanúgy része a párkapcsolatnak (és főleg a házasságnak), nem lehet mindig simogatással, meg beszélgetéssel áthidalni. Másrészt a párkapcsolatban az ember lelkileg ÉS testileg csiszolódik össze a másikkal; ha az egyik lemarad, abból problémák lehetnek.


De természetesen ti tudjátok.

2017. dec. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!