Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól gondolom azt, hogy se a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól gondolom azt, hogy se a férfinek se a nőnek nem dolga a kezdeményezés, hanem ahogy jól esik?

Figyelt kérdés

Úgy látom nagy viták zajlanak erről és sok ilyen kérdést olvastam itt. Vannak a maradiak, akik szerint ez a férfi dolga és az is, hogy meghivja a randira és állja az egészet. Vannak akik a mai korszellemben élnek és úgy vannak vele, hogy erre nincs kőbe vésett szabály.

Az utóbbit erősítem, mert már más a korszellem, mint kb. 200 éve. Az ismerkedésnek nem arról kéne szólnia, hogy a férfi eljátssza a férfit azzal hogy kifizeti az egészet, mert ha nem akkor csak emiatt férfiatlan. A nő meg eljátsza a gyenge védelmezésre szoruló nőt, aki egyedül nem életképtelen eltudja magát tartani kissé furának is hangzik ez.

Az a normális, hogyha szimpatikusak egymásnak, akkor nincsenek arra szabályok, hogy ki kezdje a beszélgetést, melyik fél az aktívabb és ki fizeti a randit, mert ezek a régimódi minták kiírtják az emberből a természetességet.

Az a vicces, hogy észrevettem több férfin és nőn azt, hogy nem szeretik ezeket játszmákat csak szerintük így a természetes és állítólag ilyen az evolúció, szerintem pont nem ez természetes.


2017. dec. 12. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Kérdés kinek mi a kezdeményezés. Én szívesen odamegyek beszélgetni de ha a pasi nem hív randira ezt a lépést már nem teszem meg.

Számomra nem "kielégítő" ha én vagyok a férfi a kapcsolatban. Amikor arra gondolok hogy én hívom randira majd én ajánlom föl hogy fizetem (azzal semmi bajom ha mindenki a sajátját fizeti és az jól esik ha a pasi felajánlja az első randin hogy állja) akkor nekem kell majd az ő kezét megkérnem és rajta lesz a menyasszonyi fátyol? Nem azt mondom hogy mindenben ragaszkodni kell a régi módihoz de vannak szerepek amiknek az átlépéséhez, felvételéhez túlságosan meg kéne erőszakolnom magam. Ilyen számomra az is hogy fizikailag melyikünk az erősebb, hogy egy férfi ne hisztizzen már főleg ne többet mint én (szerencsére ritkán teszem) hogy jobban értsen a szereléshez mint én stb. Ennek ellenére az egyenlőség híve vagyok. Ha kell én is cipelem a szekrényt vagy segítek autót szerelni csak számomra kiábrándító mikor pl. én bírom jobban a fizikai munkát.

De azt hiszem elkalandoztam :) szóval én keverem a jelenlegi mindenki azt csinál amit akar és a régi felfogást.

2017. dec. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az oldalon nem személyiségtípusokra bontják az emberiséget, hanem férfiakra és nőkre. Innentől kezdve minden kérdés egy hatalmas hülyeség.
2017. dec. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdésre a válasz: igen


Kicsit részletesebben: Részemről viszont fontosnak tartom, hogy ezen felül az alapvető udvariassági normákat betartom. A fizetéshez meg ragaszkodom. :)

2017. dec. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A pasik szeretnek hódítani, a nők szeretik ha meghódítják Őket.

Ez sosem fog másként lenni.


Ennek ellenére azt mondják,hogy tulajdonképpen a nő dönt minden kapcsolatban, hiszen a jelzést/visszajelzést Ő adja meg.


Minden pasi észreveszi ha szimpatikus egy nőnek, és minden nő tud csábító lenni.

Szerintem jó, ha ez így megmarad, még akkor is, ha modern világot élünk.


A kapcsolat elején főleg fontosak ezek az első lépések, ahogy a fizetés is. Később már megbeszélés kérdése,de az első randikon a pasi legyen az aktívabb ebben.

Ha anyagilag nincs lehetősége pazar vacsorára hívni a csajszit egy klassz kávézó is elég,de első/második randin Ő nyúljon a pénztárcájáért.

2017. dec. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én egyiket sem. Van mindenbe vésett szabály, az ésszerűség, jóság, harmónia, stb egységes szabálya.

Ez alapján nincs dolog, de nem is ahogy jól esik, mint hiányos elméknek. Hanem ahogy minden végtelenül egyedi helyzetben legjobb lenne, mindentől függően.

2017. dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jól gondolod.

Az kezdeményezzen, aki akar valamit a másiktól, tremészetesen, ha látja, hogy az érdeklődés kölcsönös lehet.


És ugyancsak jól látod azt is, hogy egyre több férfi és nő nem vevő a játszmázásra, ami nem összekeverendő az udvarlással, normális ismerkedéssel.

2017. dec. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jól gondolod. Például a mostani páromnál én voltam aki többet kereste a társaságát, én hívtam el hogy töltsünk egy napot a városban együtt, aztán később én is hívtam el kávézni, ahol én álltam az ő részét. Aztán legközelebb ő hívott meg és a csókot is ő kezdeményezte. Nem hiszek abban, hogy nőként ne hívhatnék valakit randira. Ha azt várom hogy a másik hívjon, lehet semmi nem lenne köztünk. 22N
2017. dec. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én pont azt mondanám, hogy mindkét fél dolga. Szerintem ahol kölcsönös vonzalom, szerelem van, ott ez nem okoz problémát. Ha mindkét fél komolyan tervez a másikkal, akkor nincs olyan, hogy csak az egyik fél "hódít". Mert úgy se birod ki, hogy ne fektess bele energiát te is.
2017. dec. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyet értek veled, kérdező. Én rá szoktam kérdezni, hogy minek ragaszkodnak ennyire ezekhez a férfi-nő játszmákhoz, ha láthatóan herótjuk van tőle. Meg szerintem ez megnehezíti egymás megismerését is, hiszen a férfi eljátsza a férfi szerepet, a nő meg a saját női szerepét, de emberileg alig tudnak meg valamit a másik viselkedéséről.


Az evolúciót meg mindig belekeverik, de fogadni mernék, hogy a többség akkor találkozott utoljára a biológiával, amikor a 10. osztályban megtanulták, hogy fej-tor-potroh.

2017. dec. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!