Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok tartós párkapcsolato...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok tartós párkapcsolatot kialalkítani?

Figyelt kérdés

Az első kapcsolatom 17 évesen még viszonylag hosszúra sikerült, 2 év, jól is működött, de azóta képtelen vagyok tartós kapcsolatot kialakítani. Elkezdtem kalandozgatni a szakítás után(azért szakított velem a barátom, mert úgy érezte, neki ki kell élnie magát és ennek hatására én is ezt tettem/teszem). Viszont az a helyzet, hogy ha olyannal randizgatok, aki nekem is nagyon bejön, akkor teljesen megijedek. Félek, hogy unalmas leszek neki, félek kötődni hozzá, mert lehet holnap már nemis fog keresni...folyton görcsölök, hogy milyen gyakran keressem én, mikor ő, mindenen agyalok és aggódok. Ez az egyik, a másik pedig, hogy pár nap/hét beszélgetés után igazából én unok rá a másikra, mert amint megjelenik valaki más, már ő érdekel jobban. Nem tudok hosszútávon érdeklődést fenntartani.


Érdemes lenne pszichológushoz mennem? Lehet az első szakítás utáni trauma hatása, hogy félek új kapcsolatba belevágni? 22N



2017. dec. 29. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem a férfiak előbbi csoportjával kellene kezdened, akikért odavagy. Ne görcsölj. Én úgy vagyok ezzel, hogy szerintem az a normális, ha nincs semmi játszmázás, agyalás. Ha tetszel a fiúnak, rendszeresen keresni fog, nem kell neked agyalnod, hogy mikor mennyit írj, mert abszolút kölcsönös lesz. Eleinte én is féltem, hogy a jelenlegi barátom túl jó hozzám, de aztán kialakult, hogy általában ő keres. Nem az van, hogy én nagy ívben le....rom, hanem így alakult nálunk. Szóval én az ilyenekből érzem, hogy fontos vagy neki. Ha te is tetszel valakinek, így vagy úgy, de egyértelműen és állandóan a tudtodra fogja ezt adni.


Szerintem az utóbbi kategóriával meg szóba se állj. Aki nem tetszik, nem kelt benned vonzalmat, csak így chatelgettek/dumcsizgattok, az komolytalan.


Hidd el (én sokáig nem hittem, mert úgy voltam vele, mint te), ha egyszer eljön valami, akiért odavagy és ez nagyjából kölcsönös is, nem fog érdekelni más pasi.

2017. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Foglalkozz önismerettel és önszeretettel. Mindenképpen hanyagolt a párkapcsolatokat, addig, amíg agyban rendbe nem teszed magad ezzel kapcsolatban.


Összejönnél saját magaddal? Majd ha erre a válasz igen, akkor kezdj el újra keresni magadnak valakit.


És mit vársz egy kapcsolattól? Magadnak válaszolj, ne ide.

2017. dec. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Arany drága bogaram! Akire egy-két nap után ráunsz, az ennyit mozdított meg benned Kész! Nincs ezen mit agyalni. Nem illünk össze mindenkivel egyformán. Van, akit rühellünk, van, aki közömbös, van, aki némileg érdekel, van, akit tudnánk szeretni és van, akinek egy pillantásától megroggyan a térdünk. Na, ez utóbbi kategóriát kell keresni. Minél többször, és mindig, minden csalódásból tanulni, hogy vajon mit csináltunk rosszul.

Ennyi a történet. Nem pszichológus, eg önismereti gyakorlatok kellenek ide, hanem belevetni magunkat az élet sűrűjébe, amíg fiatalok vagyunk. És közben figyelni, tanulni, hogy amikor belebotlunk életünk nagy szerelmébe, addigra tudjuk, hogy mi kell a másik nemnek, és meg tudjuk őt tartani!

2018. jan. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!