Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Le vagyok maradva az élettel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Le vagyok maradva az élettel?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk a barátom húgáéknál karácsonyozni.

A lány annyi idős kb, mint én (23 körül). Ő már elköltözött otthonról, dolgozik, házas és most várja a babát. Ugyanannyi ideje vannak együtt a férjével, mint mi a barátommal...

Mi meg: én még mindig tanulok, a barátommal nem is lakunk együtt, mindketten még a szüleinkkel élünk és ez így is lesz egy darabig.

Tegnap kicsit nehéz volt nézni, ahogy ott meghitten ült a húga a férjével, meg a pocakjával és mutogatták az ultrahangos felvételeket.

Nem érzem magam késznek arra, hogy anya legyek, de sok ismerősöm már az, én meg még mindkg sokszor gyereknek érzem magam.

A párommal is ugyanannyi idő után nemhogy esküvő, de még lánykérés közelében sem tartunk.

Nem értem ezt az egészet...kicsit vágyom ezekre a dolgomra valahol és úgy érzem le vagyok maradva a hasonló korú lányokhoz képest :(


2017. dec. 30. 11:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Lehet, 10 ev mulva eggyutt sem lesznek.

Semmirol nem vagy lekesve 23 evesen.

2017. dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem vagy lemaradva.

Inkább örülj annak hogy fiatal vagy , előtted az élet. örülj hogy van lehetőségetek tanulni és van egy jó kapcsolatod (nem írtad hogy rossz lenne).

Annak is örülj hogy nem sietitek el a dolgokat. Nagyon sokan , nagyon fiatalon megházasodnak , gyereket vállalnak és néhány év múlva szétmennek.

Ezért olyan sok az elvált 30-as.

Ismerek olyan párt ahol a férfi 30 , a nő 28 , együtt vannak 11 éve , 2 éve házasok és akarnak majd gyereket de nem mostanában.

Mindkettő karriert épít , utazgatnak , barátokkal vannak stb. stb. Élik az életüket.

Tudom hogy mindenki más , de az közel sem biztos hogy a barátod húgáék 20 év múlva is együtt lesznek.

Lassan járj tovább érsz.

2017. dec. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Figyelj, a testvéremnek már 3 gyermeke van, házas, az unokatestvéreimnek szintén vannak gyermekei, én viszont még szűz vagyok, még csak nem is csókolóztam soha senkivel vagy ilyesmi. Nem az a gond, hogy "le vagy maradva", hanem hogy másokhoz hasonlítgatod magad. Én is ezt csináltam évekig, és ki.aszott szarul éreztem magam lelkileg, de komolyan. Hagyj fel ezzel a baromsággal. Az élet nem egy verseny vagy ilyesmi. Amikor eljön az ideje, akkor te is összeházasodsz majd és fogsz gyerekeket szülni. Én is így állok hozzá. Igazából mindenki más élethelyzetben van, mindenkinek máshogy jönnek a dolgok. Felesleges elcseszni a jelened azzal, ami nincs. Koncentrálj inkább arra, ami van.
2017. dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
2.: a kapcsolatom nagyon jó :) csak mi teljesen mások vagyunk, mint ők, továbbtanultunk, emiatt még ennyi idő után sem tudunk együtt lakni :( és ez viszont nagyon hiányzik
2017. dec. 30. 11:51
 5/20 A kérdező kommentje:
Az ember akaratlanul is hasonlítgat. Eddig nem foglalkoztam ezzel, de most, amikor náluk voltunk nagyon szembeötlő volt a különbség és én is nagyon szeretnék már összeköltözni a barátommal és azt érezni, hogy összetartozunk, nem pedig azt, hogy járkálunk át hétvégén és ott vannak a szülők és nem tudunk kettesben lenni, mintha még mindig tinik lennénk
2017. dec. 30. 11:53
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem vagy lemaradva, sok férfi ilyenkor veszíti el a szüzességét.
2017. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
6.: igen, csak sok férfi 35-40 évesen vállal gyereket, egy nőnél meg már ennyi idősen nagyobb a kockázat, hogy beteg gyereke születik például
2017. dec. 30. 12:05
 8/20 anonim ***** válasza:

Semmiről sem vagy lemaradva. Csak más ütemben halad az életetek, semmi baj ezzel. Majd ha készen lesztek akár együtt élésre, akár házasságra, akár gyerekre majd tovább léptek.


Én is hasonlóan éreztem 23-25 körül. Aztán szép lassan rájöttem nem vagyunk egyformák. Plusz a szomorú az egészben, hogy a legtöbb ismerősöm akik ilyen fiatalon szültek ma már 80%-ban egyedülálló anyák. Ez persze nem igazi statisztika csak a saját köreimben látom ezt.


De mondok egy hasonló példát:

Én 29 vagyok, a párom 34. Fél éve vagyunk együtt. 4 hónap után összeköltöztünk és tervezzük a gyerekvállalást mi is kb fél év múlva. Addigra kiderül tényleg jól működünk-e együtt.


A párom öccse 30, a barátnője 29. 10 éve vannak együtt. Két utcára laknak egymástól. Alig találkoznak. És fel sem merül az együttélés, gyerekvállalás.


Nekem furcsa, de ha nekik így jó, akkor az a lényeg. Az ő életük. Nem szabad engedni a társadalmi nyomásnak, ha ti még nem vagytok készen rá.

2017. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretnék már együtt lakni, de egyszerűen nem tudjuk még megoldani és a barátom szerintem még nem is állna rá készen annak ellenére, hogy majdnem 5 évvel idősebb nálam.
2017. dec. 30. 12:12
 10/20 anonim ***** válasza:

#5

Igen, mert ilyen egocentrikus világban élünk, és úgy nevelik fel az emberi elméket, hogy az sose elégedjen meg azzal, ami van, mindig mást akarjon. De tudatosan gátat lehet ennek szabni, ahogy én is gátat szabtam neki.

2017. dec. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!