Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hisztek ebben?

Figyelt kérdés

Most reggel eszembe jutott a dolog es gondoltam megkerdezem. Szoval a lényeg, hogy anno mikor szakított velem a volt baratom en meg nagyon szerelmes voltam ezért nyilván mindent megpróbáltam, mindenbe kapaszkodtam hatha visszaszerzem. Elkezdtem különbözött dolgokat olvasni es akkor talaltam ra arra, hogy elméletileg ha valamit nagyon szeretnénk es nagyon sokat gondolunk ra akkor be teljesül (bevonzzuk). Akkoriban nagyon próbálkoztam ezzel, de sikertelenül.

Ellenben olvastam egy másik dolgokról is az pedig az, hogyha valamit nem szeretnénk akkor az csak azert is be teljesül, ha pedig valamit szeretnénk az nem.

Tehát pusztán kíváncsiságból kerdezem, hogy van e valaki akinek ezek közül bejött valami. En mar elég szkeptikus vagyok, bár mar nem akarom az exemet görcsösen visszaszerezni se de akkor mikor hittem ezekben Nagyon lelkes voltam, csak hat hiába :D

Vagy esetleg csak ugy vagytok vele, hogy mindenki a saját sorsa kovácsa es amiért teszünk az sikerul?



2018. jan. 15. 09:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Az ezotéria rovat arrébb van.

Szerintem semmit sem lehet bevonzani, az van, amiért teszünk is, meg persze véletlenek.


22/N

2018. jan. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tudom, azert nem az ezoterika kategóriába irtam, mert en nem hiszek benne, csak kiváncsi vagyok, valakinek párkapcsolati szempontból bejött e igy valami. Pl, sokszor mondjak hogy aki nem akar kapcsolatot annak mindig pont akkor jon valakinek az életébe mikor nem is várja es nem is akarja stb.
2018. jan. 15. 10:01
 3/16 anonim ***** válasza:

Hm, engem is érdekelnének tapasztalatok :D

Az biztos, hogy nálam a "nagyon akarok valaim, sokat gondolok rá és bejön" dolog nem jött össze :D Az ellenkezőjét pedig nem nagyon próbáltam. Illetve nálam a "soha nem fogok/nem akarok..." dologgal kell vigyáznom, mert eddig 3 olyan dolog volt, aminél határozottan kimondtam,hogy soha nem fogok... és mégis úgy lett azzal a 3 dologgal, hogy bekövetkezett (de semmi komoly nem volt, szóval nem is baj hogy bekövetkeztek..) :D

2018. jan. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A pozitív gondolkodás elengedhetetlen, de önmagában kevés. A "bevonzás" dologban nem hiszek. Abban igen, hogy tegyél azért, amit szeretnél elèrni. A másik oldal, hogy akkor lesz párkapcsatod, amikor nem is igazán akarod. Ebben semmi hókuszpókusz nincs. Nem akarsz egy kiszemeltnek megfelelni, így teljesen önmagadat adod.
2018. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A bevonzás, meg ez a titok dolog az én értelmezésem szerint úgy működik, hogyha valamire igazán vágysz, akkor ugye azon kattogsz, az foglalkoztat, kitölti a gondolataidat, és ezáltal idővel eszedbe jut mindenféle megoldási mód, amivel megszerezheted. Ebben semmi hókusz pókusz nincs, sima logika.


Ha így nézzük, ez tárgyak esetén elég szimpla, pl szeretnél egy tárgyat, pénz kell rá. Mit teszel, töprengsz, hogy szerezz rá pénzt, dolgozni kell, keresel munkát és így tovább. Nem bevonzod a tárgyat, hanem kitalálod a módot a megszerzésére.


Egy ember esetén ez összetettebb, de szerintem az is lebutítható valamennyire. Akarod az exed. Közben fel teszel magadban ki nem mondott kérdéseket: miért akarom igazán, amikor ő nem is szeret? Arra vágyok, hogy ő szeressen, vagy csak arra, hogy valaki szeressen? Szeretem még egyáltalán vagy csak hiányzik az emberi test érintése?


És így tovább. Végül tudatos szinten se hazudsz már magadnak tovább, rájössz, hogy az exed nem véletlenül az exed, és nem próbálsz többet kaparni érte. Hisz ha a beteljesült szerelemre vágysz, akkor ugye tovább kell lépned. És itt ismét eljutsz oda, hogy csak egy megoldási módot találtál, hisz esélyt adtál magadnak egy működő kapcsolatra, azzal, hogy lezártad az exed.


Én inkább így tudnám ezt az egészet lefordítani.

2018. jan. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Ez az egész amerikából induló maszlag egy nagy baromság. A meg tudod csinálni csak akarni kell, meg a képes vagy rá, meg a pozitiv gondolkodás stb, csak az emberek életét teszi tönkre, sose lesznek boldogok.

Helyette azt mondanám:

Ami nem megy ne erőltesd.

Ha rossz kedved van akkor sirj, add át magad az érzelmeidnek.

Amire nem vagy képes azt ne erőltesd és ismerd a krlátaidat.

Szóval nem kell itt áltudományas mantrákat mormolni, csak a józan paraszti ésszel kell gondolkodni. És igenis van hogy fáj, hogy nem sikerül, hogy elhagynak, hogy megcsalnak, bántanak. Ez mind az élet velejárója.

2018. jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem szeretem azt, amikor valós pszichológiai dolgokat varázslatos misztikumként próbálnak eladni. „A titok” (talán ők foglalkoznak leginkább a bevonzás témájával) pont ilyen. A tudatalatti cselekvéseire épít, csak ugye egy tudományos alalú írás nem annyira eladható... példa:


Elégedetlen vagy magaddal, utálod magad, ezt önkénytelenül közlöd másokkal, a tudatalattid arra késztet, hogy bezárkózó testtartást vegyél fel emberek közt, amit mások tudatalattija úgy fordít le a tudatos részüknek, hogy veszélyes lehetsz, unszimpatikusnak tartanak. Tehát utálod magad = mások is utálni fognak.


Másik oldalon ugyanez, elfogadod magad, tetszel magadnak az „kisugárzik” rólad, és másoknak szimpatikus leszel.


Tehát „a titok” egyszerűen annyi, hogy ha képes vagy önmagaddal bánni, boldogan önmagadnak lenned, saját magadból táplálkoző önbizalmat építened, akkor mások tapadnak majd rád, mert úgy látják, rajtad keresztül kielégíthetik majd saját szükségleteiket.


Tehát minden tettünk-motivációnk alapja a szükségleteink.


Asszertív kommunikációt tanulj inkább, ott valóban a tudományos dolgokat kapod meg, első kézből magadtól, és nem egy elérhetetlen varázslatot kell kergetned. Ha képes leszel menedzselni a szükségleteidet, akkor képes leszel irányítani az életedet.

2018. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Aki keres az talál. És úgy ahogy mondod a legvégén. Az fog leginkább sikerülni, amiért teszünk.

Én rengeteg dolgot nem szeretnék, nem is történnek meg. Többnyire eszembe sem jutnak, vagy ha mégis akkor sincs probléma.

Amiket pedig szeretnék azokért teszek. Azt vagy összejön, vagy nem. Küzdök érte, próbálkozom és nem adom fel. Sikertelenség esetén pedig, nem sem lesz mit megbánni, hiszen akkor őszinte érzéseket tápláltam irányába legyen az bármi vagy bárki.

2018. jan. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nos, amikor te ezzel próbálkoztál, már a tudattalanod tudta, hogy mi lesz a végkifejlet. De erre az egód nem akar figyelni, meg fel sem fogná.


Én nem úgy állok hozzá, hogy valamit elakarok érni, valamit ki akarok kerülni. Úgy állok hozzá, hogy olyan lehetőségeket/akadályokat kapjak magam és mások által az élettől, ami az én fejlődésemet szolgálja. Ha most 8 év után a vőlegényemmel szakítanánk - miattam - , nem úgy fognám fel, hogy foggal-körömmel teperjek utána és mindenáron visszaakarom szerezni, hanem elfogadom úgy, mint tanítást. Valamit tanított nekem ez az ember, ez a kapcsolat MAGAMMAL kapcsolatban.


Az emberi kapcsolatok éppen ezért indulnak, erősödnek és halványulnak el, mert meg kell tapasztalnunk általuk valamit.


Amit a jelenben mondasz, teszel, gondolsz, mind a jövőd alapja. Te alakítod az életedet, a sorsodat nem kerülöd el, max más útvonalon és körülmények között jutsz oda.


Ez tényleg ezós téma, bizonyára sokan lehúzzák majd a kérdést is. Meg lehet ezt a választ is. De ez már nem az én bajom :).

2018. jan. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ez sokkal mélyebb dolog, annál, mint hogy naponta párszor arra gondolok amit szeretnék. Teljesen meg kell az egész gondolkodásmódodat változtatni ahhoz, hogy a vonzás törvénye működjön. Nekem mindig működött akár kapcsolatról volt szó, akár valami másról. Fősulin szóbeli vizsgákra mindig maximum 2-3 tételt tanultam meg, mindig sikerült azokat kihúzni. Exemnél mikor vissza akartam szerezni és beszélni akartam vele szintén elértem, hogy ő írjon rám. De ez minden napos munka, és teljesen más gondolkodás szükséges hozzá.
2018. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!