Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ember társas lény mondás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ember társas lény mondás, csak a párkapcsolatra vonatkozik vagy a család, barátok kollégák stb-re is?

Figyelt kérdés
2018. jan. 17. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem eleg szeles koruen fogalmazhato, szoval er a tobbi is. Attol fugg kinek mire van igazan igenye es jo e neki.
2018. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A többi is ér, de más a két dolog. Értelemszerűen egy osztályteremben is társas lényként vannak az emberek, mégsem úgy, mint otthon a családtagokkal. A párkapcsolat megint más.
2018. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Alapvetően szociális lény, igen. Más kérdés, hogy a társadalom berendezkedés, működése miatt manapság egyre több ember szeret egyedül lenni, köztük én is. A legtöbben fárasztanak és el vannak foglalva csakis a saját, egoista kis semmitmondó problémáikkal, világukkal, kifele már nem igazán látnak. Emiatt sokkal szívesebben vagyok egyedül, mert nem kell rém logikus, egyszerű, praktikus dolgokat megmagyaráznom senkinek, ahogy élek és amit csinálok. Viszont aláírom, hogy már voltam párkapcsolatban és nagyon tud hiányozni egy hozzám hasonló mentalitású, érzelemvilágú, színes fantáziával megáldott nő.
2018. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Párkapcsolatra, családi-baráti kapcsolatra egyaránt vonatkozik ez a jelző.

Sokan képtelenek magányosan élni, mégsem lehet kimondani, hogy akinek van párja nem lesz magányos többé. Értsd: társas magány.

Fontos, hogy valaki ellegyen egyedül, ahogyan az is, hogy alkalmazkodni tudjanak egy másik féllel kölcsönösen egymáshoz.

2018. jan. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt alapvetően a törzsi életmódra kell visszatekinteni. Tehát az a természetes életformánk-életmódunk, azóta a szelekció nem nagyon módosított minket, alig volt evolúció. Az életvitelünk változott, szükségleteink viszont maradtak ugyanolyanok.
2018. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Stb-re is!

Nagyon szeretem a férjem, jókat beszélgetünk, de nem bírnék úgy élni, hogy ő az egyetlen emberi kapcsolatom. Kell a női társaság, a rokonok, a jó kapcsolat a kollégákkal, de még a boltossal és a buszsofőrrel is jó két emberi szót váltani.

2018. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!