Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan, hogy valaki az elmaradt szülői szeretet hiányát a párkapcsolatokban próbálja pótolni maga számára?

Figyelt kérdés

Pl. azért keresi valaki görcsösen a szerelmet, mert sosem szerették, és a szerelemben próbálja megkapni?


Pl. egy olyan gyerek aki nagyon jó őszinte viszonyban van a szüleivel és szeretik a szülei, az ha felnő kevésbé lesz párkapcsolat függő, meg szerelem mániás, mint egy olyan gyerek akivel sose foglalkoztak és sose szerették?


2018. jan. 25. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a mintakövetés a kulcs. Ha a szüleid nem kellő szeretettel bántak a gyerekkel, hajlamos lesz továbbvinni ezt a vonalat. Vagy maximálisan leszívja az embert a szeretetéhségével, önsajnálatával, vagy hideg szülőként neveli majdan a gyermekét. Ezeket a mintákat nagyon könnyű elsajátítani és nehéz kitörni belőle, mert rengeteg érzelmi sérült ember él a világban, gyötrik egymást a kapcsolaton, házasságon belül is és a legtöbben képtelenek egyedül maradni - kapcsolatfüggőség. Szóval a kérdésedre véleményem szerint az a helyes válasz, hogy sokkal több ilyen ember létezik a világon, mint hiszed.
2018. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából konkrétan arra gondolok, amikor valakinek sose volt része egy igazán őszinte normális emberi kapcsolatban, pl. szülő-gyerek kapcsolatban ahol szerették, és a szerelemtől várja a megváltást, hogy majd a szerelem meg fogja neki adni ezt az élményt. És kapcsolatból kapcsolatba sodródik a személy, görcsösen keresve az ,,igazit". Képtelen szakítani, mindent megtesz hogy mellette maradjon a párja, még ha bántja, kihasználja, akkor is.
2018. jan. 25. 13:35
 3/8 anonim ***** válasza:
létezik. De sokan nem ismerik meg rendesen a parjukat csak felszinesen ,ebbol adodoan nem derul ki milyen elo elete volt az adott szemelynek vagy milyen erzelmi biztonsagot nem kapott meg. Ezert is van ez a sok feltekenykedes , de altalaban az erzelmileg labilis nok hajlamosabbak megcsalni parjukat , mig egy erzelnuleg labilis ferfi inkabb megbecsuli a kapcsolatot.
2018. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ami meg eszembe jutott az allami gondozas , szulok nelkul nevelkedett gyerek aki ha elarulja az elete titkat azt hiszik valami borton toltelek mert nem ismernek bizonyos fogalmakat , vagy nem is kivancsiak ra csak altalanositanak. Aki gyerekent 5-6 eves be kerul egy ilyen gomdozasba meg is mit tehetet erte ? semmit ! Raadasul ez nem borton ha nem egy csaladi haz , amolyan kollegiumhoz hasonlo , persze problemas gyerekek is kerulnek be akik tehetnek rola reszben vagy nem egeszen , de azok akik akaratlanul kis gyerekkent rossz korulmenyek miatt be kerulnek ok kinek artottak hm.. Aztan egyszer nagy lesz a gyermek lesz parkapcsolata es a vele elő ember meg nem tudja mert erzekenyebb a szerencsetlen , amikor meg elmeseli a tortenet ugy nezz ra mint aki valami bunozo. Ez itt a gond ! Bar csak egy peldat irtam , de ezer fele dolog lehet.
2018. jan. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a való életben inkább azt tapasztaltam amit az 1. írt, a minták követéséről.

Pl. én szeretetteljes családban nőttem fel, és a párkapcsolataimban a nagyon szoros, bensőséges viszonyt szeretném megélni.

Ugyanakkor volt dolgom olyan emberekkel akik rossz viszonyok közt nőttek fel, bántalmazó apa, csonka család stb.

Ők otthon nem látták hogy milyen egy normális férfi-nő kapcsolat, és nem is tudták ezt produkálni a saját életükben. Pl. apa nélkül felnőtt nő, egy szikra gondoskodás, finomság, kötődési készség nem volt benne! Mert otthon nem látott olyat hogy anya főz apának egy teát, apa visz virágot anyának, megsimogatja stb.


Zömmel ilyen példákkal találkoztam.

De találkoztam olyannal is, aki gyerekkorában elvesztette egyik szülőjét, majd röviddel utána a másikat is. Felnőttként annyira hihetetlenül ragaszkodó lett, szinte megfojtja ezzel a párját, betegesen féltékeny, el sem tudja képzelni hogy nélküle is létezik élet.

2018. jan. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyilván létezik. Nem vagyunk egyformák.
2018. jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

,,De találkoztam olyannal is, aki gyerekkorában elvesztette egyik szülőjét, majd röviddel utána a másikat is. Felnőttként annyira hihetetlenül ragaszkodó lett, szinte megfojtja ezzel a párját, betegesen féltékeny, el sem tudja képzelni hogy nélküle is létezik élet."


Igen, én konkrétan ilyenekre gondolok.

2018. jan. 25. 15:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen személy. Az egyik ismerősöm korán elvesztette az apukáját, és görcsösen keresi/kereste a párját. Amibe belement, abból válás lett a vége, pont ezért, mert görcsösen akarta a szeretete pótolni (adni is és kapni is).
2018. jan. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!