Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudnék kezdeni?

Figyelt kérdés

Helló.


Tudom sok ilyen kérdés fordult már meg itt, úgyhogy lényegre törő leszek.


A szomszédunkban él egy 2 gyereket egyedül nevelő anyuka. Egy balesetben elvesztette a gyerekek apját, ő lerobbant szellemileg és fizikailag is. Meglátásom szerint csak a két gyereke miatt tart még ki.

Miért is az ennivaló kérdésbe írom?

Mert szó szerint éheztek. Valami segélyféleséget kapnak amoből egy ember is alig tud megélni.

A gyerekek, két lány. Az egyik 8 a másik 12 éves. Az anyuka 36 éves.

Kb 1 hónapja átjött az anyuka, pénzt kölcson kérni. 5 ezer forintot kért, mert elmondása szerint sem ő sem a gyekek nem ettek már 1 napja.


Én adtam 10 ezer forintot, meg lisztet tésztát stb.

4 nagy szazyorral jött meg a boltból direkt figyeltem mire fogja költeni. Ennivalót vett. Semmi cigi semmi ital.

Aztán eljött a segély ideje. Este mikor haza értem a munkából csengettek. Gondoltam magamban, a legszegényebbeknek van a legnagyobb becsületük és hozta a pénzt.


Kisírt szemekkel kezeot tördelve állt az ajtómban, és zokogva mondta el, hogy nem tudja megadni a pénzt. Beiinvitáltam, próbáltam nyugtatni, hogy nem fontos, fogjuk fel ajándékként, majd mikor kicsit lenyugodott adtam neki újra 5 ezer forintot.

Könyes szemmel elfogadta, és azt mondta ő akár természetben is meghálálja a kedvességem. Határozottan elutasítottam, és felháborodtam. Igaz nincs párom, se kutyám se macskám, de akkor is. A gyomrom felfordult. Nem tőle, hiszen leszámítva a dagadtra sírt szemeket, és a soványságot egy szép teremtés az anyuka. A szituáció az ami felidegeített. Munkát nem kap, a balesetben elég komoly maradandó sérüléseket szerzett.


A kérdés amiért írok, hogy mit tegyek velük? Segítek, ahogy tudok de sajnos engem sem vet fel a pénz, kihasználni meg végképp nem áll szándékomban.


Voltam a polgármestei hivatalban az ügyükkel kapcsolatban, ahol bürokratikusan elmondták, hogy egy évben max 2 gyors segélyt tudnak adni. Voltam a munkaügyi hivatalban ahol semmi féle munkát nem tudtak rokkantnak ajánlania közelben.


Már azon gondolkozom, hogy befogadom őket, cserébe biztos elvégezné a házi munkát, lenne étel a gykmrukban, és talán össze is melegedhetnénk.


De ezt olyan megalázónak tartom magamban.


Havi 220 a fizetésem, nagy igényeim, hiteleim adósságaim nincsennek. A házat amiben lakom a szüleim hagyták rám. Így 43 évesen rossz egyedül.


Etikátlannak tartanátok a befogadást? Azzal a hátsó szándékkal, hogy talán belém szeret és én belé?


Köszönöm ha végig olvastad.



2018. febr. 3. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szomszédok vagytok, akkor először barátkozzatok össze szomszédként, menj át hozzá segíteni pl. fát vágni,kisérd el suliba a lányait,stb., őt meg kérd meg, csináljon neked valami sütit pl., vagy mosson ki neked valami nehezen kezelhetőt..Segítsetek egymásnak kifesteni egy szobát, stb. Aztán a többi jön magától.

Sok sikert, úgy látom megérdemlitek.

2018. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
92%
Az élet legfontosabb alapszabálya: Nem vesszük a nyakunkba mások problémáit.
2018. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. a kettesnek amúgy igaza van, én is mindig más miatt problémáztam és érdekes, amint jobbra fordult a sorsuk, vagy nekem lett volna segítségre szükség, eltűntek.


2. a gyerekek miatt viszotn adnék neki kaját rendszeresen. Száraz-tartós dolgokat (liszt, cukor, tészta, tej), hús (akciós), meg zöldség.

2018. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Emellett pl. ha rendes munkát nem adnak neki, legalább vállalhatna takarítást, bébiszitterkedést, újságkihordást, szórólapozást, ha városban laktok akár kutyasétáltatást is. Nem gazdagszik meg belőle, de talán ételre jut.


Ha faluban laktok, mindenképp ültesse tele a kertet zöldséggel, gyümölccsel, hüvelyessel. Van téli kertészkedés is érdemes utána nézni. Sok növény megterem télen is. Így egy kis munkával alig kellene költenie ételre.

2018. febr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, kaptam jó instrukciókat.


Megpróbálkozom segítséget adni és kérni, hogy meglegyen az egyensúly. Fát nem nagyon kell hasogatni, egy palackos gázmelegítővel fűtenek.

Tudom, veszélyes ezért is aggódtam már egy jó sort ami miatt adtam is nekik egy vészjelzőt ami jelez ha sok lenne a káros égéstermék a levegőben.


Ételt adok amit tudok. Sajnos az élet kitanított már, hogy sok ember addig vesz észre míg segítek. Nem ő volt az első...

2018. febr. 4. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!