Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket gondoljátok a helyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyiket gondoljátok a helyes döntésnek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy házaspár gyereket vállal. A nő 380 000 nettót keres, a férfi 300 000 nettót.

Ki maradjon otthon a gyerekkel? A férfi, mert anyagilag kedvezőbb, vagy a nő, mert ez a szokás?


2018. febr. 9. 11:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy ők jónak érzik. A gyereknek egy boldog szülőre van szüksége. Elején pl a nő, egy évig, utána egy évig a férfi például.

A lényeg, hogy aki vele van, az örömmel legyen vele. Ez számít.

2018. febr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%
Anyuka vagyok, és 3-4 évig örömmel voltam otthon a gyerekekkel, utána meg helyi bölcsi hiányában kényszerből, pedig még munkám is volt, de az az egy év, míg végre a legkisebb is ovis lett.. hát nem volt sem nagy teljesítmény részemről, és alig bírtam. Ennél jobb egy lelkes apa!!
2018. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Bocs, mindkettő én voltam.
2018. febr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
2: az apuka semmiből nem vette ki a részét? Az elején is láttad, hogy ez lesz? Vagy akkor még ígérte?
2018. febr. 9. 12:01
 5/29 anonim ***** válasza:
38%
Az apuka nem tudja szoptatni a gyereket. :)
2018. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
5: az anyuka tud cumisüvegben tejet hagyni és a baba sem szopik évekig
2018. febr. 9. 12:05
 7/29 A kérdező kommentje:
7: lsd. 6. válaszom
2018. febr. 9. 12:09
 8/29 anonim ***** válasza:
2%
Miért lenne kedvezőbb? 380.000 nettó után eleve több GYED-et kapsz. A nő maradjon ez esetben otthon.
2018. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Nem, apuka nem az a típus, sajnos egy pár cipőt nem talál meg a kölyköknek indulás előtt, illetve neki jóval magasabb a fizuja, szóval nálunk szóba sem jött ez a lehetőség, viszont ettől függetlenül én maximálisan támogatom ezt a skandináv modellt. Illetve a Némethroszágban orvosként dolgozó barátnőm férjének is kötelező volt bizonyos időt gyesen/gyeden lennie a kislányaikkal, nem értem miért, meg hogy, de én szerintem ez nem rossz dolog. Nálunk is jó a kapcsolat, mert sokat játszik, szabadidőzik apa velük, de ha apa van otthon, csak még jobb.

A lényeg, amit írni akartam, hogy nem kell szögletesen kezelni, nem kell ezt előre eldönteni, hanem lehet ezt közben is alakítgatni, hisz az három év, lehet nálatok is lesz tesó, szóval elkezdiktek valahogy, mondjuk szerintem érdemes anyával a tejci miatt. Azért a fejés nem ugyanúgy serkent, mint a szopi. (mondom ezt én, akinek hat hét után minden gyereknél elfogyott a teje sajnos) de a teskontaktus, sokáig meglévő anyatej miatt az elején talán érdemesebb anyának maradni, HA VAN KEDVE, de utána már 6 hónap után eszik mást is a baba, akkor simán tud apa is helyt állni, és én ezt egy nagyon jó dolognak is tartom, Rugalmasan és kooperatívan kell csinálni.

2018. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
9.: érdekes, ha a férfi keresné többet, akkor meg azért maradjon otthon a nő, Ugye? Ennyit a nemek közti egyenlőségről
2018. febr. 9. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!