Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez helyes, ti is...

Szerintetek ez helyes, ti is így gondoljátok? (többi lent sokan)

Figyelt kérdés
Helyes az hogy hónap végén kivételesen 1 nap egy 15 éves nem dolgozó lánynak magának kell ételt vennie a hónapokkal ezelőtt kapogatott kis pénzéből ha amúgy ilyen nem volt még sose csak bizonyos családi ügyek miatt sokkal több pénz ment el mint ami szokott? indokoljátok is meg a váalszaitokat

2015. júl. 27. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Ezt most komolyan kérdezed? Nincs pénze a szüleidnek kajára odahaza, és megkérnek, hogy vegyél magadnak. Mi ebben a probléma? Ne vegyél, a nem akarsz, és éhezz akkor. Család vagytok, tartsatok már össze a bajban, ne hisztizzél itt! Örülj, hogy ilyen egyszerűen lehet segíteni, és csak ennyiről van szó, nem nagyobb pénzügyi problémáról.
2015. júl. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Helyes...


Én 12 évesen "kölcsön" adtam a szüleimnek 7 ezer forintot, hogy új bojlert tudjanak venni, mert annyi pénzük sem volt. Sose kértem vissza, és abszolút természetesnek vettem. Most is így gondolkodom.

Akkor miért lenne másképp ez az élelmezésemmel?


Indok: Egészséges családi neveltetés, belső indíttatás. :)

2015. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
de én nem dolgozok
2015. júl. 27. 17:11
 4/13 anonim ***** válasza:
És ha nem dolgozol, miben más a helyzet? A felállás a következő: van pénzed, a szüleidnek meg nincs még kajára sem. Összetart a család a bajban, vagy nem tart össze? Ez itt a kérdés. Döntsd el. Ha neked kellett valami, ők is így viselkedtek veled?
2015. júl. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

egy nagyon pici van szval nem igaz hogy nincs pénz még kajára sem

télleg nincs de egy pici van


nekem sincs sok pénzem 1000ft körül van

2015. júl. 27. 17:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Nos, én vagyok az ellenvélemény.


Szerintem se nem helyes, se nem természetes, hogy egy 15 évesnek magának KELLjen vennie. Nyilván ha van pénze és akar magának vásárolni, akkor megteheti, de 18 év alatt a szüleinek kell eltartania és biztosítani a feltételeket.


Sokkal több pénz ment el.. és? Ezért kellene megtakarítás, hogy a váratlan kiadásokat is fedezni tudják.



Értem, hogy egyedi eset, de a szülőkön a felelősség akkor is. Semmiképp nem helyes egy gyermeket ennyire kiszolgáltatott helyzetben hagyni. Mert megoldást lehetne találni, pl kölcsönkérni mástól hó végéig - de a gyerek bizalmát eljátszani szerintem nem fair.

2015. júl. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Komolyan nincs egy rokon, akihez át tudnál menni ilyenkor enni? Valami meg csak van otthon, amiből tudsz kaját csinálni, 3 tojás meg pár szelet üres kenyér van bundáskenyered pl.
2015. júl. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mara kellett volna vennem de nem adtam :s vegul anya csak vett kenyeret joghurtot peksztemenyt tejet felvágottat vajat
2015. júl. 27. 23:12
 9/13 anonim ***** válasza:

... 12 évesen még én sem dolgoztam...


Egyébként ha felteszel egy kérdést, akkor minden körülményt írjál le máskor légyszíves.


A végén derül ki, hogy van pénz, csak Anyuka nem akarja "elszórni" a megszokott felettit.

Ha ez a szitu, akkor természetesen nem helyes.

De ha az a szitu, hogy nincs mit enni, és a sós főtt krumpli pedig kevés minden családtagnak, de Neked van kajára pénzed, akkor nem is kérdéses, hogy veszel magadnak. Vagy nem???

2015. júl. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem érted. már leírtam hogy mégis vett ételt (még paradicsomot is, ezt kifelejtettem). de ha tudott venni, akkor miért várta volna, el, hogy magamnak vegyek?? azért ne felejtsük el, hogy még kiskorú vagyok, az ételt azért még nem magamnak kellene biztosítani.
2015. júl. 28. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!