Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon így egyedül fogok maradni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon így egyedül fogok maradni?

Figyelt kérdés
Kapcsolatban vagyok, de itt is felütötte a fejét, ami rendszerint szokta. Ami pedig a "hiszti" és, hogy csúnya dolgokat vágnak a fejemhez ok nélkül. Higgyétek el, a tartós kapcsolatok híve voltam és vagyok mindig, ezért is törekedtem mindig arra, hogy a másik is jól érezze magát mellettem. Sajnos mindig az van, hogy amíg tart a lila köd, addig ugye minden megy magától, aztán mikor elmúlik, akkor különböző kérésekkel fordulnak hozzám, amit készséggel teljesítsék is. Miért ne tenném, hiszen szeretem és a kedvében akarok járni. Ha viszont nem értem a kérés vagy annak apropóját és kérek némi útmutatást, indul a hiszti "hogy én nem akarom", jelzők dobálása, stb. Amikor én kérek valamit (normálisan kérek), akkor is ugyan ez van. A vége mindig az, hogy valaki megunta a dolgot és lelép ahelyett, hogy él fogadná, hogy ami páros dolog, ott partnerség és csapatunkat kell. Ja azt még hozzátenném, hogy nem arról van szó, hogy egy ilyen kis mimóza vagyok, de egyrészt sérti az igazságérzetem, hogy úgy állnak hozzám, mintha rosszindulatú lennék, holott erre nem adtam okot. Bocsánatot még véletlenül sem kérnek, mikor kiderül, hogy tévedtek és eleve 100-ad rendű dologban. Ilyenkor próbálok valahogy zöldágra vergődni velük és megbeszélni a dolgokat, de egyszerűen lepattannak az érvek és nekiállnak veszekedni. Próbáltam változni és lenyelni ezeket, de akkor is folyton veszekedés. Egyszerűen semmi sem működik. Lehet, hogy alkalmatlan vagyok, hogy szót értsek a nőkkel és egyedül kéne maradnom inkább vagy ez általános és nyelni kell/bele kéne törődni, mert minden kapcsolat ilyen?

2018. márc. 18. 22:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Én 21 évesen tuti hogy egyedül maradok, senkinek nem kellek.
2018. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez szomorú :/
2018. márc. 18. 23:04
 3/17 anonim ***** válasza:
30%

"Ilyenkor próbálok valahogy zöldágra vergődni velük és megbeszélni a dolgokat, de egyszerűen lepattannak az érvek és nekiállnak veszekedni. Próbáltam változni és lenyelni ezeket, de akkor is folyton veszekedés. Egyszerűen semmi sem működik."


Zsenge, taknyos koromban én is elkövettem a hibát, hogy logikai alapon vitázzak a nőkkel. Egyrészt nem lehet, másrészt késő is ilyenkor. Ha a nő nem csodál téged, akkor elkezd rajtad uralkodni a vitákkal. Tudat alatt letesztel. Ez már a rózsaszín köd utáni állapot, amikor keresi az indokokat miért szakítson majd fél év múlva. Csak egy dolgot tudsz tenni. Egyik füleden be, a másikon ki, érezze, hogy nem a hisztije fogja a gondolataidat irányítani és a lelkiismeretfordulás. Ha megérzi, hogy irányíthat és beleállsz a vitába, onnantól jönnek a lelki zsarolások. Nehéz dilemma ez, de hidd el azzal teszel a legrosszabbat, hogy logikai alapon bebizonyítod mekkora hülye és még kihisztizi, hogy ennek ellenére te érezd magad rosszul. Innentől már elindultál a vég felé, ahová a lelki zsarolásokkal kikövezett út vezet. Viszont ha tökös vagy és nem érdekel a hisztije, időt nyersz.

2018. márc. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó: Te miről beszélsz? Ez most fizikailag fájt.
2018. márc. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Itt biztos, hogy valami más probléma van, amit te nem látsz be. Megtennéd a kedvünkért, hogy leírsz egy konkrét vitát?
2018. márc. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Persze. Most legutóbb nem volt alkalmunk találkozni sokáig, mert egyszer neki nem volt alkalmas és mostanában tényleg soká a dolga, utána meg az útviszonyok miatt nem tudtunk, mert ha ott ragadok, nem nézik jó szemmel a munkahelyemen. Addig chat én tartottuk a kapcsolatot. Többnyire ugyan az a forgatókönyv volt. Ő panaszkodott, én próbáltam vígasztalni, ő kihozta belőle, hogy hülyeséget beszélek, nem értem meg, ne csesztessem és utána nem írt egy ideig. Írtam közben, hogy majd, ha legközelebb ìgy lelép, azért mondja, hogy mennie kell legalább. (megértem, ha hirtelen mennie kellett, most is ez volt, de hiányzott és jól esett volna legalább egy egyszerű udvariasság gesztus, hogy nem hagy lógva) Erre idióta lettem, mert egész héten arra panaszkodott, hogy nincs ideje, amit ugye hosszasan és árnyaltabb meg is tett, ahogy a leidiótázásomat is.

Ezek természetesen rosszul esnek, elmondom neki normálisan, aztán adott esetben vagy még tudom tenni, hogy be fejezem és nem szólok vagy éppen visszaszólok, hogy feleljen a kérés re igennel vagy nemmel, ne pedig a nyelés köszörülje rajtam, mintha valami rongy lennék. Aztán ilyenkor már mond mindent. Ilyen, meg hasonló kis szarokon, de minden esetben a vita arról szól, hogy valami csíp-csup dolgon úgy kiakadunk, hogy így beszél velem én meg megkérem rá, hogy ne beszéljen így velem, hanem mondja amit akar normálisan, értek úgy is.

2018. márc. 18. 23:36
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem te elkapattad a csajodat. Nem kell ezt eltűrnöd, meg kell szabni a határokat. Ha legközelebb hisztizik, nyugodtan hagyd faképnél, szó nélkül vagy mondd neki, hogy majd beszéltek, ha képes lesz emberhez méltóan viselkedni. Nem vagyunk mi vajból, nem kell annyira aggódni. Ha nem éri el amit akar, majd abba fogja hagyni.
2018. márc. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hogy ki mit tűr és mit nem, nagyon szépen le van mindig tisztázva ismerkedés során és ezek egyeznek is. Ennek a barátnőmnek szinte mindig vittem virágot, meg kedves voltam vele, az igaz, de ezeket a dolgokat csináltam/mondtam is neki már, meg az előzőekben is ez volt, akiknek nem lett annyi apróság adva, csak szimplán kedves voltam. Most azzal jöttem el, hogy vége, most egyből belátóbb és újra akarja próbálni az egészet de én most meg piszok mód szkeptikus vagyok. Persze nekem is szar, mert szerettem, de tartok tőle, hogy kis idővel ezután menne megint minden a régiben. Most neki kéne "pedálozni" kicsit, hogy összeszedhessem magam, de nem tudom ezt várjam egyáltalán várhatom-e. Szeretem, meg megjavítanám, de másik részről azt látom, hogy ez már el van cseszve.
2018. márc. 19. 00:03
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hisztizik, követelőzik, utána bocsánatot sem kér.

Téged boxzsáknak néz a csajod. Nem elég letisztázni a határokat, tartani is kell hozzá magatokat. Ne akard vele ilyen állapotban megbeszélni a dolgokat. Mikor lenyugszik, át kell rágni, mi történt, meghallgatni a másikat, és elmondani, hogy mi bánt. Ha már nem akarod biztosan a kapcsolatot, azt is el kell mondani és őt is meg kell hallgatni figyelmesen. Ez így működik.

2018. márc. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez történt legutóbb. Meghallgattam, hogy mit hogyan csináljak, meg ígértem, hogy igyekezni fogok. Kértem, hogy kapjak pozitív visszacsatolás, törődést, szeretetet, mint az elején, mert ez így most nem jó nekem. Kiabálás lett belőle (ő velem) ezért mondtam, hogy akkor így vége van és ezzel eljöttem. Most írt, hogy próbáljuk meg, csak mondom, most neki kéne kicsit nyitni vagy erőfeszítést tenni, mert így nem tudom bízhatok-e benne.
2018. márc. 19. 00:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!