Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontosak az anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontosak az anyagi dolgok a szerelemben? Van mondjuk egy gazdag fiú és egy szegény családból származó lány vagy fordítva, ha nem hasonló az anyagi háttér akkor már nem kell annak a személynek az a másik az anyagi különbségek miatt.

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:

nem tudom. én ilyet még nem tapasztaltam, de sokat hallottam róla.

én s állok jól a anyagilag, de az eddigi barátaimat se zavarta. engem meg főképp nem érdekel, hogy áll a barátom pénzügyileg.

2010. jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
érdekes kérdésed van.tényleg vannak olyan pasik akik azt hiszik hogy bármit megkapnak pénzért és tény hogy ilyenkor nem alacsonyodnak le egy nőért sem(persze ez fordítva is igaz)de hogy miért van?mert anyuci meg apuci erre nevelte őket!
2010. jún. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A mesében nem így szokott lenni.


És a valóságban sem. Csak arra kell figyelni, hogy el akarja-e tartatni magát a szegényebb a gazdagabbal. Mert olyan is van.

2010. jún. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elsősorban nevelés kérdése, sok múlik a szülőkön nagyon aztán a másik dolog, hogy az illető ha már oda kerül a sor akkor nem úgy él, hogy majd apuci mindent megad, hanem beáll a sorba és dolgozik !


Az én esetem pont ilyen ! Összejöttem egy sráccal akiről nem tudtam , hogy hogy is mondjam mocskosul gazdag ! Nekem az elején nem mutatott semmit, nem hencegett semmivel !Idővel szépen lassan derültek ki a dolgok, ugye amikor már ismertük egymást egy ideje nálunk nem volt lehetőség összebújni, így hát menjünk hozzájuk, igen ám hozzájuk, amikor megláttam a házat .....azt hittem a szüleivel lakik, talán nem lett volna annyira ijjesztő, de nem, az ővé volt ! Aztán teltek a hetek és egyre több mindenre fény derült ! Jól éreztem magam vele és nem a pénze miatt, mert sokáig nem az volt , hogy szórta rám a pénzt, jobbnál jobb helyekre vitt , nem először megismert és nem csak a szex kellett neki, hanem igazi kapcsolatot keresett !

Azóta is együtt vagyunk, mostmár Ő a férjem és van egy pici fiúnk !

Én sokáig nem tudtam kezelni ezt a helyzetet, de mára már megszoktam , persze igen a jót könnyű megszokni mondhatjátok!

Bár az elején elrontottam, hogy mindenért 'vergődtem', ha vett vmit, mindenért szóltam , mert én nem ehhez voltam szokva !Aztán egy ideig elértem ezzel azt, hogy nem mondott semmit, csak megvette így csak egyszer hallgatta az imámat ! :D ez az egy probléma volt eddig a kapcsolatunkban , de ez is megoldódott ! Szeretjük egymást és ez a lényeg ! Nehéz viszont egy ilyen családban és ilyen környezetben gyereket nevelni, legalábbis én félek tőle, még csak 3 hónapos a kisfiúnk én nem akarom, hogy olyan legyen, hogy "ha pénzem van ,mindent megkaphatok "!

A férjem úgy nevelte az édesapja, hogy mindent megkapott, de követelt is !!!! A férjem is ilyen és remélem ilyen is marad, mert akkor nagy kakiban leszek gyermeknevelés téren !

2010. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem az a probléma, hogy 'nem kell annak a személnyek', egyszerűen nem fognak hosszú távon jól kijönni egymással. szerintem egy kapcsolatban létfontosságú, hogy hasonló szociális, családi háttérrel rendelkezzenek a felek, mert akkor gondolkodnak hasonlóképpen a dolgokról, mert ugyanazt ismerték gyerekkoruk óta, ugyanahhoz szoktak hozzá.

ha nagyon nagy az anyagi különbség, akaratlanul is meg fogja a gazdagabb bántani a szegényebbet. mert neki bizonyos dolgokról eszébe sem jut, hogy nem alapvetőek, vagy hogy esetleg a másiknak nincs rá pénze. nem azért, mert bunkó, csak mert az ő életében ezek a dolgok egyértelműek.

mondjuk ezt meg lehet oldani azzal, hogy ha a gazdagabb fél fizet, de főleg, ha a lány az, ez megint csak rossz érzéseket kelt a fiúban. de akár fordítva is terhes lehet, has mindig mindenért a fiú fizet. a szegényebb fél előbb-utóbb úgy érzi, ő értéktelen, egyedül semmiért nem tud fizetni. vagy irigy lesz olyan dolgokra, ami a másiknak alap, pl utazások, márkás ruhák, stb.

lehet még egy lehetőség, ha a gazdagabb fél nem beszél ezekről, nem mutatja, ha a másikkal van, lejebb rakja a mércét, de folyamatos hazugságban nem lehet harmonikusan élni, illetve nem fogja magát jól érezni...

2010. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Inkább szerintem az számít, h ugyanabból a világból jöjjenek, mert akkor hasonló a gondolkodásuk. Ha hasonló társadalmi "osztályba" tartozó emberek viszont nagyságrendileg ugyanolyan gazdagok.
2010. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos a pénz,de nem lehet meghatározó.Ne azért legyen az ember "szerelmes",mert van pénze a másiknak.Én 16 évesen összejöttem egy fiúval,akik nagyon szegények voltak.A mi családunk sem volt gazdag,de jobban álltunk anyagilag.A fiú szégyelte kicsit ezt.Nem jártunk sehová,mert nem akarta,hogy én fizessek,neki pedig nem tudtak adni a szülei.De ki is akart sajátítani,így én sem mehettem sehová a barátaimmal.A végén már barátaim sem voltak.6 évig voltunk együtt,és nagyon sajnálom ezt az időt.Inkább szakítani kellett volna vele még az elején,és kiszórakoznom magam.Akkor megfogadtam,hogy csóró fiúval nem járok többet.Nem milliomos kell,aki elhalmoz mindennel,de tudjon valamit felmutatni,hogy legalább van életcélja.
2010. jún. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!