Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz-e, hogy a nők a jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz-e, hogy a nők a jó külsőt látva pozitív tulajdonságokra asszociálnak, és ugyanez fordítva, a rossz külsőt látva negatív tulajdonságokra asszociálnak?

Figyelt kérdés

Előre leírom, hogy nem tartozom se a "csúnya" kategóriába, se az "isten"? kategóriába, talán a kettő között, de mégsem átlagos, kicsit afelett.

Én még nem találkoztam (tényleg nem) olyan nővel, aki a rossz külső mögött egyetlen pozitív dolgot meglátott volna egy férfiban, és még nem találkoztam olyannal sem, aki a jó külső mögött rossz dolgot látott volna.

Tehát a jó külső mögött - a nők szerint - nem lehet kegyetlen, agresszív, aljas vonásai egy férfinak, mert jól néz ki, miért kéne kegyetlennek, gonosznak lennie, ha a nők vonzónak találják.

Nekik ez elég. És valamilyen szinten ez érthető, mert a külső, első benyomás a legfontosabb, csak AZTÁN az, hogy mi van mögötte.

De egy rossz külsővel megáldott férfi - a nők szerint - bőven "kiérdemli" ezeket a jelzőket, mert ugye a külső=belső az amit ők elsőként szemügyre vesznek.

Bizonyos értelemben igazuk is van, hiszen mi van akkor ha tényleg egy sötétben ólálkodó, kegyetlenkedőről van szó, akire illenek ezek az állítások, külsőre is látszik, hogy valami nem stimmel vele (persze lehet hogy normális).

De egy jóképű, férfias férfire ezek - megint csak szerintük - nem igazán jellemzőek, nem létezik hogy egy "helyes" - csakhogy az ő szavukkal éljek - jóképű férfi rosszul bánjon a környezetével, legyen az gyerek, idős ember, rokon, vagy ugye egy csinos nő.

Szűk látókörűek, nem látnak át bizonyos dolgokat, főleg ha párkeresésről van szó stb.

Mintha a jóképű férfiakat nem akarnák rossznak látni, mintha lenne az agyuknak egy olyan része ami "alulfejlett" hogyha egy szép embert rossznak lehetne gondolni (szándékosan nem írtam hogy látni) akkor ez az alulfejlett rész ugye nem működik a nőknek valami miatt, talán genetikailag.

Mert ugye azt tudjuk hogy az evolúció úgy van "kitalálva" hogy a jó géneket vigyük tovább, vagy a jó géneket örökítsük tovább, talán ezért lehet?

Bár mint már írtam nem tartozom az evolúciósan "elmaradott egyedek" közé, vagy az evolúciósan "kiemelkedő egyedek" közé, de valahogy rossz látni azt hogy van egy férfi, teszem fel és nem igazán előnyös külsővel rendelkezik - természetesen ápolt - de arcszerkezetileg, testfelépítést illetően az a kifejezetten "gyengébb" embertípus - mondjuk rá - és a nők egyszerűen "evolúciós selejtnek" ítélik meg, akivel nem érdemes "párzani" úgymond mert a gének amiket tovább örökítene, az utód ami születne az nem maradna életben sokáig (persze átvitt értelemben).

És sokat olvasom az oldalon ezt a "nincs barátnőm" meg "mikor lesz" meg "esélyem sincs" és a válaszokat is majdnem minden ilyen jellegű kérdésnél elolvasom, és ez nem feltétlenül az ő hibájuk.

Hogy látjátok? Éreztek-e valami együttérzést - nyilván biztos nem mindenki - feléjük?

Persze nagyon pátyolgatni se kell őket, nem azt mondom.

Talán kicsit eltértem a lényegtől, de a nők hajlamosabbak inkább csak a jóképűbb emberekkel "összeszűrni" a levet, barátságosabbak, kedvesebbek, nyitottabbak, engedékenyebbek az ilyen férfiakkal, mint egy rossz külsejű férfival/fiúval.

Idősebb korosztályban is, fiatalabb korosztályban is jellemző tehát ez mindegy.

Sokat figyelem a környezetemet, főleg a nőket ugye és nagy részüknél lesújtó ez a hozzáállás ez a viselkedés.


A véleményetek nagyon érdekel, főleg nők véleménye de férfiak is írhatnak.



2018. ápr. 2. 19:12
1 2
 1/12 Noren1989 ***** válasza:
78%

Csak a fő kérdésedre válaszolva: ezzel az emberiség nagyja így van.


Nézz meg mondjuk egy ruházati cikk reklámot: próbálják sudár, széparcú lányokkal elhitetni, hogy bezony, azt a cipőt sétálásra tervezték. Magassarkú, 8 centis sarokkal. Ezt én férfiként is nehezen veszem be, de mégiscsak pörögnek az eladások.

2018. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
igen, igaz. de pont ugyanez igaz a férfiakra is.
2018. ápr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem olvastam el az egészet mert ugyanannak tűnt csak máshogy kifejezve. tömören: igen, pontosan. DE nem a nők. minden ember. még a saját nemében nézelődve is. egyszerűen ilyenek az emberek, nincs ebben semmi különleges. mondjuk amikor ezt látom hogy egy férfi ilyesmiről nyavalyog, eléggé felbsz és ilyenkor kérdezek vissza hogy ő vajon melyikkel kedvesebb vagy melyikkel lenne szívesen, a 100 kilós, szőrös magas csúnya nővel vagy egy nagy csöcsű fullos szupermodellel. azért gondolkodni szoktatok vagy csak beszéltek és a nőket szidjátok?
2018. ápr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Jajaja, és ipari szinten megy az elméletgyártás a mindenféle magazinokban (a HR-rel karöltve), hogy melyik random külső elemből lehet következtetni az illető személyiségére, ami alapján elég egy pillantás és már tudod is, hogy érdemes-e vele kezdeni, vagy sem. Az persze már nem érdekli őket, hogy ez működik-e vagy sem, nem is értik a koncepcióját, hogy tévedhetnek, és a valóság lehet másféle, sőt, hogy van valóság azon kívül, amit ők a fejükben elképzelnek.


A másik kedvencem, amikor az első benyomásra és társaira azzal hivatkoznak, hogy merthogy evolúció és X-százezer évvel ezelőtt az ősember is így csinálta. Ja, csak azóta eltelt némi idő, volt némi fejlődés, szóval a szó, amit keresnek a primitív :D

2018. ápr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Csak a kérdést olvastam el:


B..romság, kiv a kisebbségnél, mert róluk nem lehet úgy véleményt alkotni.

Most aki számomra nem vonzó párkapcsolatra, ahhoz miért tulajdonítsak negatív tulajdonságokat?

Ember, normális vagy te?


Ja, és meglátok egy izomkolosszust matt részegen, és cigivel a szájában.. na, gratulálok, igazán "megnyerő" ember.


Szóval a kérdésed értelméről csak ennyit.

2018. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen igaz, egy jóképű férfira felfigyelek...de, aztán meg is szólal...,sok esetben, sajnos.. :)


A külső megfog, a belső megtart. Jelen esetben megfogott kb. 2 mpercig, a további percekben meg magamban mosolygok: már megint egy balfax, aki jól néz ki, és kár, h a jóistenke így elbánt vele, mert agyat nem kapott. :))


Remélhetőleg a férfiak is így vannak ezzel...


Ja nem, nem egészen így látják, de majd megbánják. :))

2018. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
"a nők"
2018. ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

"ő vajon melyikkel kedvesebb vagy melyikkel lenne szívesen, a 100 kilós, szőrös magas csúnya nővel vagy egy nagy csöcsű fullos szupermodellel. azért gondolkodni szoktatok vagy csak beszéltek és a nőket szidjátok?"


Na, a női logika akcióban...

1) melyikkel kedvesebb - egy normális ember nem a külső alapján dönti el, hogy kivel kedves. Bármilyen szituációban feltételezhetünk egy alapvető kedvességet az embertársunk felé, és ha a másik fél is ezt viszonozza, akkor egy normális ember kedves lesz vele, tökmindegy, hogy hogyan néz ki.

2) melyikkel lenne szívesen - a szexuális vonzódás egy másik dolog. Nem arról van szó, hogy azt várjuk el, hogy olyannal legyen az ember, aki neki spec nagyon nem jön be, hanem csupán annyit, hogy ennek ellenére legyen vele korrekt, és (ahogy a kérdés is épp erről szól) ne feltételezzen a külseje alapján plusz belső tulajdonságokat, amikről még semmilyen bizonyítéka nincsen. Ha egy számomra csodás külsejű nőről kiderül, hogy ostoba, bunkó paraszt, akkor nem akarok a társaságában lenni, ha pedig egy nem tetszetősről derül ki, hogy igen jó fej, akkor vele szívesen. Szexuális kapcsolatot egyikkel sem létesítek. De ezt normális ember nem kéri számon senkin.

3) a végletek - a hétköznapi emberek esetében ritkák a végletek, ritka az, hogy az általad felvázolt két személy közül kelljen dönteni, inkább arról van szó, hogy a jelöltnek van 1-2 erősen negatív külső tulajdonsága, esetleg több közepesen rossz a néhány közepesen jó mellett. Tehát mint egy átlagember. Viszont eme közepes, kissé rossz külsejű emberek is végletesen rosszként vannak kezelve - minden bizonnyal az általad bemutatott "logika" következményeként, amit amúgy már máshol is többször észrevettem. Úgy tűnik, elég egy kis hiba, és már búcsú van, pedig az átlagemberek általában ilyenek, mindnél van valami külső hiba. Szóval kár a tökéletessel összehasonlítani őket.


És az ilyen "na majd én megmondom"-típusú visszakérdezéseknél szoktam töprengeni, hogy ilyenkor vajon gondolkodtok, vagy csak írtok és a férfiakat szidjátok?

(a válaszod színvonala egyértelműen azt mutatja, hogy nem gondolkodsz)

2018. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

"Ha egy számomra csodás külsejű nőről kiderül, hogy ostoba, bunkó paraszt, akkor nem akarok a társaságában lenni, ha pedig egy nem tetszetősről derül ki, hogy igen jó fej, akkor vele szívesen. Szexuális kapcsolatot egyikkel sem létesítek. De ezt normális ember nem kéri számon senkin. "


Nő vagyok, és ugyanígy vagyok a fériakkal.

A legtöbb ember viszont (férfiak és nők is) úgy viselkednek, ahogy a kérdező írja.

Nem gyűlöltem soha a férfiakat, sőt, imádom őket (tisztelet a kivételnek). :)

De azt sem szeretem, ha a páromról beszélek, és mondjuk elmondom, hogy mennyire jó ember, szeretetteljes, kedves, rendes, humoros...stb., akkor megkérdőjelezik, és még olyan is volt, aki be akarja bizonyítani, hogy mekkora "csíra". Merthogy a nők nem látják az emberi értékeket, nem azok alapján választanak. Na, az ilyenek menjenek a fenébe, nem az egész férfi nem, hanem az ilyenek. :)

2018. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

"Na, a női logika akcióban...

1) melyikkel kedvesebb - egy normális ember nem a külső alapján dönti el, hogy kivel kedves."


Én nőként ezt sokszor tapasztaltam, úgy, hogy a szerencsésebb oldalon álltam, vagyis mindig én voltam a csinos nő. Ha egy új munkahelyre kerültem, akkor minden férfi dolgozó kedves volt velem, segítettek, ahol tudtak, ott lézengtek körülöttem. Aztán ha jött egy csúnyácska, vagy kövér nő újként, akkor le se sz.rták, teher volt segíteni neki, betanítani.

2018. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!