Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem a párom családjának...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem a párom családjának anyanyelvét. Titeket is zavarna?

Figyelt kérdés

A párom családja nem tud magyarul. Az anyanyelvükön beszélnek egymás között én pedig semmit sem értek olyankor és elég kellemetlen, hogy csak nézek magam elé kívülállóként...

Pont mint valami dísznövény vagy szobor a lakásban. Közös nyelv nincs.

Akinek volt hasonlóban része hogyan élte meg? Hogyan viszonyulnátok a helyzethez?

19L


2018. ápr. 20. 10:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Ha a jelenlétemben nem lennének hajlandóak olyan nyelven beszélni, amit én is értek (3 nyelven beszélek, tehát viszonylag rugalmas vagyok) akkor többet nem mennék oda. Ennek ugyanis semmi értelme nem lenne.
2018. ápr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes legalább alapszinten megtanulni a nyelvet.
2018. ápr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyzet másik oldalán vagyok, a párom nem tud magyarul, és amikor nálunk van, mindent fordítok neki. Őt ez nem zavarja (legalábbis ezt mondja).


Szerintem megoldás lehet, hogy vagy te elkezded tanulni az anyanyelvüket, vagy ők azt a nyelvet, amit a pároddal használsz (angol, német, nem tudom).

2018. ápr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, a szüleim miatta szeretnének megtanulni angolul, a párom pedig próbálkozik a magyarral, alapkifejezéseket már megért és tud mondani (pl köszönöm, légyszi, stb)
2018. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tudtad, hogy mire vállalkozol, mikor összejöttél a pároddal. Akkor most nem értem, hogy mi a problémád.


Ha vele akarsz maradni, akkor vagy fordítson a párod neked mindent, vagy pedig tanulj meg az ő nyelvükön, ha ők nem akarnak magyarul megtanulni.

Angolul se tudnak?

2018. ápr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

Hosszutavon (tapasztalat), meg kell tanulni egymas nyelvet, vagy minimum te az ovet, ha a te csaladoddal neki van kozvetitonyelve. Maskulonben sosem fogsz beilleszkedni, es semmilyen kapcsolat nem lesz kozottetek, illetve nem fogtok tudni csaladkent funkcionalni. En megtanultam a parom anyanyelvet, es ez csak pluszt hozott az eletunkbe, mivel alapbol mindenki ettol valamiert el volt ajulva (4 nyelven beszelek, nekem plusz egy nyelv nem volt akkor dolog, de naluk valamiert az idegennyelv tanulas nagyon vacak), es eleve nagyobb szeretettel fogadtak (mig egy baratnom nem hajlando megtanulni es azota is azon vinnyog, hogy vajh' miert nem szereti ot a parja csaladja... nem, nem szereti, hanem egyszeruen nem tudjak ki o, es nem tudnak vele kapcsolatot teremteni...).

Melyik nyelvrol van szo? Nagyon megtanulhatatlan?

2018. ápr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Én angolul tudok, ők úgy egy szót sem. Magyarul a nagyon alap szavakat ismerik, de azt sem igazán használják. A párom lusta folyton lefordítani, hogy ki mit mond, mert alapvetően lényegtelen dolgokról van szó szerinte. Attól függetlenül rossz, hogy ott vagyok egy társaságban és semmit sem értek.. Az ő anyanyelvük a világ legnehezebb nyelvei között van számontartva. Iszonyú kicsi az esély rá,hogy normálisan megtanuljam. Próbáltam már, hátha de nagyon nehéz.
2018. ápr. 20. 10:59
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem a férjem szüleinek az anyanyelvét, vagyis alapjáraton alapszinten megértem a nyelvet, de abból a regionális dialektusból, amelyiket ők beszélik, pont nem értek kb. egy kukkot se. Egyáltalán nem zavar, eddig összesen kétszer találkoztunk, talán még 1-2 alkalommal fogunk (másik kontinensen élnek), szóval igazából nem oszt, nem szoroz.
2018. ápr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
80%
Úristen, mi ez a nyelv? :D Mar nagyon kivancsi vagyok :D. Szanszkrit? :D
2018. ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Vietnami nyelvről van szó.
2018. ápr. 20. 11:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!