Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is úgy látjátok hogy sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is úgy látjátok hogy sok itt az általánosítás ebben a témakörben vajon igazuk lehet?

Figyelt kérdés
Főleg azokra gondolok amikor azt ecsetelgetik hogy a nők ilyenek a nők olyanok a nők ezt szeretik a nők azt szeretik Szinte az összes nőre ráhúzva
2018. máj. 1. 16:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Azért mert pár fszkalappal összefutottam, a saját világom szerint minden pasi egy gyökér.

Na innen indul az általánosítás...

Hogy ezt melyik nem képviselője írja ki részlet kérdése

2018. máj. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Az általánosítás soha nem igaz, akár pozitív akár negatív és többet árul el arról aki mondja mint azokról akikről mondja....
2018. máj. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan ember esetében, akinél valóban az igazság minél pontosabb (árnyaltabb) megismerése a cél, az általánosítás csak ideiglenesnek szabadna, hogy legyen, csak kiindulópont, amit a részletek felderítése után gyorsan maga mögött kellene, hogy hagyjon.

Az átlagemberek többsége azonban, pláne ebben az országban, szellemileg valami hihetetlenül rest, és az általánosítás után egyszerűen abbahagyja a gondolkodást (és a megfigyelést is, nehogy belezavarjon a világképébe).

2018. máj. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

A világ leírható egy haranggörbével, így általánosítani mindenképp praktikus.


[link]

2018. máj. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%

A legtöbb általánosításnak van alapja. Érdemes megnézni az általánosításokhoz, hogy ki és mennyire támasztja alá a tapasztalataival.

Jó példa erre az, hogy a csajoknak bejönnek a helyes, izmos, de rosszfiús pasik. Általánosítás? Az. Sok pasi ért vele egyet az oldalon? Igen. Sok csaj ért vele egyet az oldalon? Nem. Nos, akkor nézzük meg a szóban forgó pasikat, hogy igaz e rájuk az általánosítás: Hát, én még nem láttam olyan helyes, izmos, de rosszfiús pasit, akinek valaha párkeresési problémái lettek volna. Szóval, ez az általánosítás igaz, csak sokan nem a tények alapján válaszolnak, hanem az 1 bites önértékelésük miatt.

Másik példa: Sok nő írja, hogy a telt csajok senkinek sem kellenek. Általánosítás? Igen. A nők egyetértenek vele? Egy részük. A férfiak egyetértenek vele? Nem. Nézzük a tényeket: Go instagram mondjuk és tádám, egy csomó nyálcsorgató pasik van a 100 kilós csajok képei alatt is. Szóval, ez az általánosítás nem igaz.


Szoktam általánosítani, de hozzáteszem, hogy vannak kivételek. Ha a nők/férfiak 99%-ától ugyanazt tapasztalom, akkor asszem' nyugodtan általánosíthatok, ha adok az 1%-nak is esélyt.

2018. máj. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

"A világ leírható egy haranggörbével, így általánosítani mindenképp praktikus."


És mondd csak, ez a módszer az emberi elme működésének leírására, ezen belül pedig bármely ember szándékainak és reakcióinak előrejelzésére is biztonsággal alkalmazható?

2018. máj. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
#6: Miért ne lenne alkalmazható? Az emberek többsége maximum szeretné különlegesnek érezni magát, de igazából tucat.
2018. máj. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
A kérdésem az volt, hogy BÁRMELY ember. Nem az emberek ki tudja, milyen szempontok alapján meghatározott többsége.
2018. máj. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
#8: Mivel a haranggörbén szerepel minden szélső érték, így igen, bármely embernél alkalmazható.
2018. máj. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
5: elég béna példákat hoztál fel. Első körben mi nők sem tagadjuk, hogy a helyes pasik bejönnek nekünk. Ettől még nem csak a külső számít, de bejönnek. Másfelől teltkarcsú nőként pontosan tudom, hogy a férfiak többsége nem toleráns a túlsúllyal. Nem érdekel, instán hányan csorgatják a nyálukat, nem szeretnék egy perverz pasit magam mellé akinek fétise a zsír. Olyan embert szeretnék aki magamért szeret és mellesleg nem zavarja, hogy nem vagyok nádszál. (amúgy rendszeresen edzem, tehát fit vagyok) Nos, nagyon nehéz. Vannak akik dugnának de kapcsolatot találni extra bonyolult.
2018. máj. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!