Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavar, ha mások számára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zavar, ha mások számára nem én vagyok a legszebb, legideálisabb barátnő?

Figyelt kérdés
A barátommal régóta vagyunk együtt, őszintén állíthatom, hogy szerelmesek vagyunk egymásba több év eltelte után is. Egy visszatérő probléma azonban közöttünk, hogy engem nem elégít ki az, hogy tudom és érzem (mert érzékelteti), hogy számára én vagyok a legszebb, legideálisabb barátnő, hogy miattam szerencsésnek tartja magát; igénylem, hogy a környezetemben levő férfiak is így gondoljanak rám, még azok is, akiknek egyébként barátnője van. Más is volt már hasonló helyzetben? Nem tudom, hogy mi miatt alakulhatott ki ez bennem, rengeteget gondolkoztam a dolgon: talán a neveltetésemből eredhet ez az énközpontúság, vagy megfelelni akarás, versenyszellem a többi nővel szemben? Köszi az értelmes hozzászólásokat!

2018. máj. 1. 23:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Az ilyen nők miatt utalok nő lenni

Az ilyen nők miatt ítéli el sok férfi a nőket

2018. máj. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Mert azt gondolod, hogy körülötted forog a világ.
2018. máj. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Nyugi, sok hozzád hasonló ribi van.

Az #1-esnek meg pacsi!

2018. máj. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kedves első! Őszintén mondom, hogy számomra is terhes ez a dolog, és szeretnék tőle megszabadulni, végérvényesen. Csak nem tudom, hogyan...
2018. máj. 1. 23:30
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

Nincs önbizalmad? Üres vagy belül, mert nincs más benned, amit szeretni lehet, csak hogy "jó csaj" vagy? Kiskorodban is a férfiak véleménye számított csak, nekik élsz?


Vagy csak beképzelt vagy. Megfelelni akarás? Akkor a nőknek is meg akarnál. Te csak arra vágysz, hogy mindenki meg akarjon toszni. Menj fel instára, az a te otthonod.

2018. máj. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Nincsenek problémáid és generálsz egyet, hogy ne und magad hülyére. Mások inkább hobbit keresnek. Javaslom neked is.


És ezt most nem gúnyból írom.

2018. máj. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, hány éves lehetsz, de feltételezem, hogy maximum a húszas éveid elején járhatsz. Ha ez valóban így van, akkor szerintem az lehet az ok, hogy még nincsen teljesen kialakult énképed (ami alatt legkevésbé sem valami merev, változtathatatlan dolgot értek), illetve számottevő ön- és emberismereted. Ugyanis az magabiztosságot adna, és olyan szintű önelfogadást, hogy egyáltalán nem lenne szükséged a külvilág véleményére ahhoz, hogy elég jónak érezd magad. És bőven "beérnéd" az "elég jó vagyok" tudatával, mert már kellően elegendő és sokrétű tapasztalatod lenne, ami mindezt alátámasztja.
2018. máj. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólást, elgondolkodtatóakat írtatok. Megy mindenkinek a zöld kezecske!
2018. máj. 1. 23:36
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

De jó, hogy nincs a közelemben ilyen őrült csaj, vagy legalábbis nem mutatja, így nyugodtan tudjuk egymást szeretni a barátommal.

L

2018. máj. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván mindenkinek jól esik az, ha több embernek is bejön és érzi, hogy másoknak is tetszik, de nem szabad át esni a ló túloldalára, de nem szabad hagynod, hogy ez irányítson és ha nem érzed azt, hogy másoknak is tetszel, akkor az zavarjon téged.

Én önbizalomhiányra, megfelelési kényszerre tippelek, esetleg nem kapsz/kaptál elég figyelmet, akár most akár régebben és ezért alakult ez ki benned. El kell engedned ezt, hogy másoknak akarsz megfelelni és többet kéne magaddal foglalkoznod.

Bennem is volt régebben megfelelési kényszer, bár nem pont ilyen, mint nálad, de aztán elkezdtem több foglalkozni magammal és azzal, hogy legyen önbizalmam. Elfogadtam magam olyannak, amilyen vagyok. Neked is ezt kéne tenned. :)

2018. máj. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!