Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az okés ha nehéz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az okés ha nehéz körülmények, gyerekkori traumák közül győztesen kikerülve, sőt mindezek ellenére lendületes, inspiratív és empatikus emberként elkerülöm azon lányokat akiknek ezek a problémák nem mondanak semmit?

Figyelt kérdés

Szeretném ha vmi hasonlóan kalandos útat bejárt személy lenne a mindenem...


Ez okés? Szerintem az. Szerinted?


2018. máj. 16. 23:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló értékrend és gondolkodás (ami fontos a kapcsolatban) nem csak "traumák által" alakulhat ki...attól még lehet majd a párod eggyüttérző típus akkor is ha neki nem volt konfliktusa az apjával- (de pl belenevelték a gyengébbek tiszteletét.)


A másik dolog, hogy azon kívül, hogy ezek a régi sérülések jellemformáló hatásúak azért lássuk be hátrányunk is származhat belőle. (nem véletlen a lelki sem szóhasználat) Ilyenkor nem baj ha a másik nem teljesen ugyanolyan mint mi.


Én pl. gyerekkori kirekesztés és bántalmazás miatt új társaságban iszonyat lehengerlőn tudok viselkedni, mert még mindig bennem van a "kényszer", hogy le akarom nyűgözni a környezetemet, megszerettetni magam. (hisz ez anno kimaradt)Ilyenkor kifejezetten jó, hogy párom külső objektív szemlélőként esetleg "leállít" ha kell, és felhívja a figyelmemet arra, hogy nem kell ennyire mások véleményétől függenem. Lehet ha "hasonló" élményei lettek volna, nem tenné meg mert ő is túlzottan belevonódva érzelmileg...nyilván neki máshol vannak az "érzelmi vakfoltjai" olyankor én tudok segíteni neki kicsit hátrébbről nézni a dolgokat.

2018. máj. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja nem tudsz átgázolni másokon. Jól van, én is egy kötekedő majom vagyok, pedig csak rendesen el kellett volna olvasni. :D
2018. máj. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

semmi gáz :)


nem tudtam hova tenni de az idő megoldja a dolgokat..

2018. máj. 17. 08:12
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van, kizárólag a te dolgod, milyen szempontok szerint választasz párt. Nekem is rengeteg gyerekkori súlyos traumán sikerült túllépnem (bántalmazó alkesz családban nőttem fel és ez csak egy dolog volt a sok közül), és bizony nem volt semmi az életutam, de nálam nem szempont, hogy a másiknak is hasonlóan nehéz múltja legyen. A lényeg az, hogy az értékrendünkben és a világnézetünkben ne legyenek nagy különbségek, de az nem elvárás, hogy a ezeket pont súlyos traumák által szedje össze az illető :)
2018. máj. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!