Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondolkodtatok már azon, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gondolkodtatok már azon, hogy egy látássérült/vak ember hogyan alakít ki párkapcsolatot, egyáltalán milyen a szexuális élete vakon?

Figyelt kérdés
Előrebocsátom, hogy maximális tiszteletem a fogyatékkal élők iránt, én magam is egy vakvezető kutyaképző iskolát támogatok folyamatosan...

2018. máj. 17. 11:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Most vagy nagyon jó, vagy rettentően rossz kérdést tettem fel, ha ennyire nincs véleményetek a témával kapcsolatban...😀
2018. máj. 17. 11:44
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ember, fél órát vártál, munkanapon, ebédszünetben, mégis mire számítottál? :D Egyébként én sok vak embert ismerek, más, de ők is megoldják. Sok a vak-vak páros is, de van látó-vak is, boldogok.
2018. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Nos, akinek valamelyik érzékelő képessége sérül vagy teljesen megszűnik, annak gyakran a többi erősödik... szóval szerintem lehet ennek előnye is.
2018. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Nem gondolkodtam rajta, örülök, hogy nem vagyok az.
2018. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A környékünkön lakik egy vak házaspár, akiknek van egy 10-12 év körüli (látó) gyerekük is, így gondolkoztam már rajta.

Én úgy gondolom, hogy valamilyen vakokat összegyűjtő közösségben ismerkedhettek meg, vagy egyéb olyan helyen, ahová a látásproblémáik miatt kerültek.

Én nem gondolom, hogy a szexuális életet nem kell túlmagyarázni, onnantól, hogy megszeretik egymást belsőleg, tapintással elég sok mindent el lehet érni, és meg lehet oldani.

2018. máj. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak vak ismerőseim, pontosan abból a korosztályból akik most ismerkednének.

Nagyon nehéz Nekik párkapcsolatot kialakítani, hiszen általában még a vakok is látó társat keresnek.

Ráadásul ha viszonylag zárt közösségben élnek/dolgoznak/tanulnak, ez még nehezebb. Ha vannak látó barátaik és segítik abban,hogy kikapcsolódjon, programokra viszik, ezzel egy kicsit segítenek Neki az ismerkedésben is.


A szexuális életükről nem tudok, és nem is szeretnék, ez ugyanúgy magánügy mint a látóknál. Valahogy megoldják, ebben biztos vagyok.

2018. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tök egyszerűen...


Nyilván a külső esetleg másodlagos, de az érzések ugyanolyanok, a szexualitás pedig... nos, kösd be a szemed, és szeretkezz úgy a férjeddel :)

Nincs különbség: érintések, illatok, nedvesség, apró sóhajok, csókok, ezekhez nem kell látni, ha fáj valami, azt is lehet jelezni, stb.

2018. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Közben már másutt olvastam, te férfi vagy... bocsi a "férjeddel"-ért :)
2018. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Sok nő csak sötétben szereti csinálni főleg eleinte. Nekem kell a látvány ...

Szóval szerintem kb ez is îgy működhet. Sokkal gázabb lehet végtaghiánnyal vagy süketen a szex.

2018. máj. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Vegyespáros vagyunk. Nem kerestük egymást, így alakult. A napi életben fel sem tűnik, h nem lát.
2018. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!