Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok! Szerintetek a mai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Szerintetek a mai férfiak apáinkhoz, nagyapáinkhoz viszonyítva mennyire valók apának?

Figyelt kérdés
Kevésbé, jobban, vagy ez a generáció pont ugyanolyan, mint az előzőek?
2018. jún. 17. 18:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Ha az apaságot a spermium adományozásban nézzük,mindegyik,ha nem csak ezt,egyik se soha semennyire,nézz köröl hány igazi apa volt van,lesz aki ki is veszi a részét a megcsinált gyerekből,nem fut el,lép le,stb, és nem csak a fentebb elitett cuccot biztositja.
2018. jún. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

Egyén függvénye, ezt nem lehet egy adott generációra rávetíteni.


Pl. van olyan 35 éves aki éretlenebb, mint egy kiskamasz, ugyanakkor munkatársam 30 éves és két gyerek boldog apja, akikkel sokat foglalkozik és szereti őket.


Azonban az garantáltan elmondható, hogy a mai generációs szülők legnagyobb része a gyereke kezébe ad vagy okostelefont, vagy tabletet, vagy leülteti a laptom elé, és sz..rik a gyerekére, nem foglalkozik vele. Az a baj, hogy a mostani fiatal szülők elektronikai b..zit csinálnak a gyerekükből. Ja, és ész nélkül posztolgatják a gyereküket minden helyzetben.

2018. jún. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Most csak baráti köreimben végignézve, elég kevésnek van/volt normális apja.
2018. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Jobban. Kevesebb manapsag a himsoviniszta, mint regen.
2018. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Soha nem lehetett látni ennyi babakocsit tologató, kisgyerekkel játszóterező, igazán odafigyelő és gondoskodó apukát mint manapság.


Ezúton kívánok nekik boldog apáknapját :)

2018. jún. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Sokkal elfogadottabb lett igazi apának lenni, aki törődik vele, kivesz gyest, stb. 20 évvel ezelőtt hol láttál külön apáknak szóló magazint vagy apuka blogot?

Sokkal egészségesebb gyerekek lesznek, remélem, ha felnövünk. Nekem szerencsére nagyon jó apa jutott, arról nem tehet egyikünk sem, hogy felnőttként már nem jövünk ki annyira, de legalább nem lépett le babakoromban, mint a barátomé, ők utcán sem köszönnek egymásnak.

21L

2018. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem? Semennyire. Egyikben sem tudnek annyira megbízni, hogy gyereket szuljek neki.
2018. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez semmilyen összefüggésben nincs az adott korokkal. Mindig vannak, voltak, lesznek jó apák és rosszak is.
2018. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

Ez személy függő.


Régen is voltak csapnivaló apák, csak volt régen 1 darab tv-csatorna, pár újság , 1-2 rádió adó és ennyi volt a hazai média, emiatt nemigen terjedt a hírük és ha tudta is valaki, csak egy szűkebb kör tudott róla.


Meg sajnos az is nagyban befolyásolja a dolgot, hogy a nő hol, miben nőtt fel és milyen mintát visz tovább párválasztás terén, mert nagyon sokan képesek olyan pasasokba belefutni, akikben pont ugyanazok meg vannak, amit az apjukban utáltak annak idején.


Ha azt nézzük, az anyai nagyapám apának pocsék volt az elmondások alapján. Ha volt is pénze, kocsmára meg prostikra verte el, ha részeg volt, körbe kergette a családját (anyu, nagybátyám, nagyanyám) a ház körül és nem is egyszer visszaélt a fizikai fölényével, sokszor fitogtatta a fizikai erejét.


Ehhez képest az én apám egy tündér, aki erre sose lenne képes senkivel se. Viszont amióta elkerültem otthonról, egyre többet iszik, de ez más kérdés. Viszont azt elmondhatom, hogy legalább apámat nem láttam részegen 18 éves korom előtt, ami hazai viszonylatokban nem kis dolog, sajnos. Viszont apaminta nélkül nőtt föl és sokszor meglátszott a viselkedésén, pl. nem tud kiállni magáért, stb.


A 20-as korosztályba tartozó "apákról" se sok jót hallottam, láttam. Azt sajnos annál inkább látom, hallom, hogy tudattalanul viszik tovább pont ugyanazokat a rossz szokásokat, amit otthon láttak. Ez persze nem mindegyikre igaz.


Summa summarum: igazából egyikük se egy jó apaminta, maximum az én apukám annyival jobb, hogy gyerekkoromban tartotta magát.



Attól is függ, ki miben nő fel, mert Kelet-Európában, köztük Magyarországon rengeteg nukleáris család egy pszichiátriai osztályt kitesz, annyira terhelt.


Legalábbis a környezetemben ezt láttam, másoktól is ezt hallottam. Sajnos számomra egy olyan család, ahol a gyerek nem parentifikálódik ( nem kell 8-9 évesen háztartást vezetnie, mert az anyja erre is inkompetens, vagy a szüleit beszéli le egy rossz szokásról,stb) , nem esik abúzus áldozatául, nem nő fel verbális erőszakban és hasonlók, az számomra olyan, mint valami legenda. Állítólag megtörtént, csak nehéz elhinni, mert sose tapasztaltam a saját bőrömön, meg közvetlenül se hallottam ilyenről, maximum nagyon ritkán, vagy valami médiumon keresztül.

2018. jún. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

0%

Eddigi életemben 1 férfit láttam aki vállalta a tettei következményét és felnevelte tiszteséggel a kösös gyereket.


Engem elhagyott az apám még a születésem előtt. Kiházrált a kapcsolatból, mert neki a gyerek a "túl nagy felelősség". (ellenben a kövi kapcsolatában már csinált 4 gyereket és azokért képes minden megtenni - így nekem az az elméletem hogyha egy férfi valóban szerelmes aki nem akkor képes nindennel szembenézni és a bajt is örömmel fogadja. De egyéb esetben csak egy féreg.)


Én sajnos nagyon sokszor azt látom, hogy a férfiak képtelen annyira önzetlenek lenni vagy felelősséget vállalni, hogy a gyerekük számítson is. Amikor itt verik magukat a gyerektartás milyen sok, akkor gondolnak a gyerekükre? Koszos 30-10 ezer forintért olyan mártírhalált halnak hogy az ember azt hinné ebből a pénzből egy luxushotelben is el lehet élni.

Vagy amikor kavarnak és véletlen teherbe esik a partnerük... azt is letagadják hogy látták életükben a lányt...


Sajnos én túl sok ilyent láttam ahhoz bízni tudjak egy férfiben is. Amikor baj van akkor mindig a nő legyen a "nagylány", a férfiakat meg babusgassuk, mert "szegények" csapdába lettek csalva.

2018. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!