Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová vezet ez? Családi problém...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hová vezet ez? Családi problémák. (viszonylag hosszu, de köszi ha elolvasod)

Figyelt kérdés

Párommal 8 hónapja vagyunk együtt 20 évesek vagyunk, mindketten tanulunk még, sűrűn megyek át hozzájuk, nyárra még hozzájuk is fogok költözni és talán ha elkezdődik az egyetem ott is maradok. A probléma leginkább az anyukájával van. Nem személyes probléma, mindenkivel nagyon jól kijövök a családjából, de az anyukája egy szerelmi csalódás miatt (párom apukája elköltözött) lassan 3 éve depresszós és egyre rosszabb lesz, orvoshoz nem akar menni. A depresszióból adódóan nem csinál semmit: nem dolgozik, a számlákat csak késve tudja befizetni, nem takarít (csak akkor egy kicsit ha én ott vagyok), nem mosogat egyáltalán. Én személy szerint nagyon szeretem az anyukáját, kedves, jó lelkű, de a páromat ugráltatja szinte állandóan; ha a barátommal leülünk beszélni a nappaliban, bejön és elküldi hogy csinálja meg ezt meg azt.

Amikor nem áll fel magának egy pohár vízért, inkább megvárja hogy a párom vigyen neki, (akármennyit kell várnia) már én is nehezen állom meg hogy bele szóljak, de nincs jogom hozzá, másrészt meg nem szeretnék rosszban lenni senkivel.

Kérdésem lényege: Az elköltözésen kívűl hogyan lehetne megoldani, hova vezet ez ha ez tovább folytatódik így? (esetleg tapasztalatot írhatna akinek van)



2018. jún. 17. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát én nem költöznék oda, az is biztos...

A párodnak kellene az anyjával beszélni és ultimátumot adni neki: vagy elmegy pszichológushoz/pszichiáterhez, vagy rá ne számítson.

2018. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hat, en biztos nem koltoznek oda. İlyen helyzetben meg plane. Elkoltozesen kivul sok minden itt nincs. Kenyszerkezelni lehet, ha nagyon sulyos esetleg.
2018. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hiába ad ultimátumot, már a párom mamája se tud mit kezdeni vele.. Szegény barátom néha elég csúnyán beszél az anyukájával, (azért hogy megértse végre mi a helyzet), amit nem nézek jó szemmel, és szóvá is tettem neki, de látva azt, hogy az anyukáját még ez sem hatja meg, mintha meg se hallaná. Ha odaköltözök, nyilván kiveszem a részem a házimunkából, (amúgy részben most is, de az anyja csak ül és telefonozik, amig mi takaritunk)
2018. jún. 17. 20:38
 4/11 anonim ***** válasza:

Életed legnagyobb hibája lesz ha odaköltözöl,max te is ugrálhatsz a depis Maminak..

Én költöztem Anyóshoz.. Egy böröndel gyerekkel lettem kihajitva csak mert szová mertem tenni,h unom h 0 24 ben látom el a háztartást a gyereket,a részeg anyját furikázom,pesztrálom,türöm h csal füvel fával,elszedi a pénzem,cseléd vagyok és ágybetét..

Legyen eszed.. Ne szurd el a legszebb éveidet.. :(

36N

2018. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

de a párommal meg nagyon szeretjük egymást, és ő is elítéli azt, amit az anyukája csinál..illetve nem csinál. A párom mellettem áll mindenben, és még a párom mamája is, de így..

az költözés meg.. nem lakok messze tőlük, csak praktikusabb lenne számomra

2018. jún. 17. 20:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor költözzetek egy harmadik helyre.
2018. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy és tapasztalatlan. Hallgass a 4-es válaszolóra!
2018. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ennek jó vége nem lesz.
2018. jún. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért mész oda?


Én anyaként biztosan nem engedném, hogy az aktuális barát/nő hozzánk cuccoljon évekre is... kizárt!


Nyilván azért ugráltatja, mert már a gondolattól is hülyét kap, hogy majd te is ott fogsz lakni - megjegzem teljesen jogosan.

2018. jún. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

részben ő hozta fel, hogy kötözzek oda, ha már az egyetem és a nyári munka ott van tőlük egy köpésre a elvárosban :)

én ugy érzem nem velem van a gond, ahhoz képest, hogy nem lakom még ott, elég sokat segitettem eddig is :)

2018. jún. 18. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!