Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire lehetnek tartósak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lehetnek tartósak azok a párkapcsolatok, amikben csak az egyik fél igazodik, idomul a másikhoz, de ez nem kölcsönös, tehát a másik fél marad az addigi szokásainál, rutinjainál?

Figyelt kérdés
2018. júl. 2. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
1 évig vartam hogy valtozzon
2018. júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó, de látok ilyen kapcsolatot a környezetemben, csak az egyik fél változik, de van, amiben nagyon radikálisan, addigi (egyébként nem negatív) szokásait is feladja, a másik fél felől meg ez nincs meg, egyelőre persze minden szép és jó, az elején vannak.


Szóval azért írtam ki a kérdést, mert szívesen tanulnék mások tapasztalatából, akik már túl vannak ilyenen, vagy korábban láttak ilyen kapcsolatot, hogyan alakult.

2018. júl. 2. 09:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak ideig-óráig, utána jön a "mit képzel ez magáról?" és akkor kezd el sz.ródni a kapcsolat. De vannak ilyenek, akik kijelentik, hogy ő márpedig ilyen. Na, az ilyenektől menekülök.:D
2018. júl. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
A kompromisszumra, változásra képes fél türelmétől függ. Én évekig türelmes voltam exemhez, változtattam dolgokon, ő ugyanakkor semmit nem változott. Végül meguntam. Azóta azt mondom a legtöbben nem képesek változni, ezt látom a körülöttem lévő kapcsolatokban is, ezért ha nagy dolgokban nem passzol a két fél, nem szabad arra várni hogy majd változik a másik.
2018. júl. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én csak azt a változást érzem tartósnak, ami alapból benne van valakiben legalább minimális szintű kíváncsiságként, mert azt lehet fejleszteni, akár úgy is, hogy más hatással van rá, vagy csak később jut el hozzá információ, hogyan tudja fejleszteni.


Én pl. már csak felnőttként szereztem tudomást róla, mennyit tudtunk volna a családdal utazni kedvezményesen, mert apám olyan helyen dolgozott, csak nem éltünk vele, de még az információtól is meg voltam fosztva a szüleim révén, pedig egy kor után már nélkülük is élhettem volna ezekkel a lehetőségekkel amíg tanultam. Már akkor tudtam meg, mikor először utaztam egyedül valahova saját keresetemből, és tulajdonképpen a számomra idegen utastársaim tájékoztattak arról, hogy van ilyen. Számon is kértem érte a szüleimet, hogy nekem erről miért nem szóltak. Egyébként azóta is utazok, csak nem annyi pénzből...


Illetve párkapcsolatnál is úgy gondolom, azért az egymáshoz igazodásnak kölcsönösnek kéne lennie, nem látványosan egyoldalúnak.

2018. júl. 2. 10:23
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Persze, rengeteg ember így éli le az egész életét. Te még nem láttál ilyet? Nekem a rokonságban kettő ilyen is van.
2018. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem másféle rossz minták vannak a rokonságomban. Nálunk a konfliktuskezelés egy családi probléma, amit én másképp akarok csinálni, mint az ősök. Ilyenről, amit a kérdésben írtam, nem tudok, mert vagy váltak, vagy háborús övezetté vált a családi fészek.
2018. júl. 2. 11:22
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

A közvetlen környezetemben van ilyen párkapcsolat, házasság, ami már lassan 50 éve (!) működik.

Az egyik bármilyen agyament ökörséget kitalálhat, a másik bólogat neki, simogatja a buksiját, maximálisan támogatja, kiszolgálja, feladva minden saját célját.

Megmondom őszintén, én megőrülnék ilyen kapcsolatban. Egyik fél helyében sem lennék.

Mennyire tudnám tisztelni a másikat, aki csak bólogat minden hülyeségemre? Nagyjából semennyire...

Szerintem kb. 1000-ből egy kapcsolat működik így, ahhoz nagyon kiskutya-birka természetűnek kell lenni.

2018. júl. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
50 év, huh... Azért gondolom, ha valaki határozottabb típus, abból csak előtör előbb-utóbb a saját akarata, még ha eleinte alá is vetette magát a másiknak.
2018. júl. 2. 12:48
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

"Azért gondolom, ha valaki határozottabb típus, abból csak előtör előbb-utóbb a saját akarata, még ha eleinte alá is vetette magát a másiknak."


Az biztos!

Hányszor láttam már meredek helyzeteket az említett házaspárnál.... Már rendesen vártam hogy "NA, mikor mondja már végre hogy elég, nem igaz hogy nem zavarja hogy mindig a másik akarata érvényesül, amikor ő áll elő valamivel, akkor szó szerint le van hülyézve"

És nem... Mosolyogva bólogat, puszilgatja a párját, támogatja a legnagyobb önző ökörségeit is...

De végülis, ha 50 évig működött, akkor az ő dolguk. Ha nekik így jó és mindkét fél elvolt ebben a helyzetben, akkor hiba nincsen.

2018. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!