Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti, hogy reagálnátok, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti, hogy reagálnátok, ha kiderül a másikról, hogy HPV-s?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet így testileg érintkezni tovább? Vagy ez van és kész?

2018. júl. 15. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:

A HPVt nem lehet kivédeni. Sajnos a férfi tünetmentesen hordozó.

Szűrés szűrés szűrés...

2018. júl. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy derült ki, hogy mindenféle szemölcsök jelentek meg mindkettőnkön. Ezt másképp nem tudtuk lereagálni, elmentünk orvoshoz, kezelték, leszedték a szemölcsöket, majd azóta is óvszerrel védekezünk, nem jelent meg újbóli tünet. Elvileg egyébként az emberek valami 80%-a hordozó, van, akin tünetként is megjelenik, de ha az immunrendszered erősebb, akkor hamar elmúlik.


Azért érdemes rendszeresen szűrésekre járni, nőként félévente-évente ellenőrzésre menni, mert tud komolyabb bajt is okozni, de önmagában csak az nem jelent sokat, hogy van HPV a szervezetében. Több fajtája van, és a legtöbb nem is kifejezetten veszélyes (mármint rákkeltő), szóval nem az van, hogy olyan, mintha HIV vírust hordozna. De kiirtani teljesen nem lehet, vannak védőoltások, de ha már eleve fertőzött vagy, akkor az halottnak a csók. Szóval ez kicsit ilyen van és kész szituáció, de teljes életet lehet vele élni, minden probléma nélkül. Érintkezés óvszerrel, amíg tünetek vannak, egyébként meg azt mondták az orvosok, hogy ha fél évig nem térnek vissza a szemölcsök, akkor gyógyultnak tekinthető a térség.

2018. júl. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ha mondja a másik, hogy tudja, hogy az lehet, akkor annyi, hogy óvszerrel, de minden rendben mehet? Nem megy el a kedvetek az egésztől? Meg orális szex is megy tovább? Nekem elég nehéz ez.
2018. júl. 15. 21:26
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

El kell küldeni az orvoshoz! A HPV nem játék, méhnyakrákot kaphatsz tőle, és az óvszer sem nyújt 100%-os védelmet! Orális szexnél pedig összefüggésbe hozható a száj- és garatrák kialakulásával is.

Én nem kockáztatnék a helyedben! Mellesleg elég gusztustalan érzés is, hogy a másik félnek valami nemi nyavalyája van.

2018. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én herpeszes vagyok. Mondtam az elején. (a szájfajta,kb. 3-4havonta elég rondán kijön) Erre ő mondta hogy leszrja. És ebben megállapodtunk,aztán kiderült hogy már rég átesett rajta és nem jön ki neki úgy mint nekem. :)
2018. júl. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A herpesz azért egy kicsit más, mint a HPV...
2018. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#4 férfiaknál nem szűrik ha jól értem. vagy nem mutatható ki nem értem teljesen.
2018. júl. 16. 20:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogyne szűrnék, el kell menni magánklinikára és ott azt vizsgálnak, amit csak kérsz, nemtől függetlenül. Érdemes amúgy ilyen szűrésre menni, mert mint a második válaszomban írtam, nem mindegyik HPV-törzs okoz rákot. Van valami 20 fajtája, abból 3-4 rákkeltő, a többi simán csak kellemetlen. Ha ez utóbbi eset áll fenn, akkor igen, akkor csak óvszerrel védekezés és orális szex és minden, amit írtál, de nyilván érdemes orvossal konzultálni a kérdésben.
2018. júl. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amég nincs mindkettőtöknek negatív tesztje addig óvszeres védekezés. Ha mindkettőtök szervezetében már nem mutatható ki, akkor mehet minden normálisan. Ez tényleg inkább olyan mint a herpesz, de szeretnek az orvosok nagyobb feneket keríteni neki. Barátnőm is elkapta, túl volt rajta, de több pénz ment gyógyszerekre mint amekkora veszély volt. Nézd meg a statisztikát, az emberek nagy százaléka hordozza. Szerinted amit ennyi ember hordoz, az veszélyes és megállt az élet? persze hogy nem
2018. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!