Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy év járás után ez normális?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy év járás után ez normális? Nem kell foglalkozni vele?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok együtt a párommal. Nagyon szeretem és jó a kapcsolatunk. Annyira sok ismerősnek meg barátnak nem mutatott be, de ennek az is az oka, hogy sokan más városban laknak, nem volt rá lehetőség. Eddig egy haverjának mutatott be, mert éppen hosszabb időt töltött itt és vele volt alkalmam találkozni. Van olyan ismerős, barát, aki tud rólam, de nem láttam még. Ami viszont inkább érdekel: az anyukájának bemutatott már pár hónapja. Tudom, hogy szimpatikus voltam neki, volt hogy érdeklődött is, hogy mikor találkozik velem párom, vagy hogy mikor megyek oda. Viszont, az apukájának még azóta sem mutatott be. Egy ideig furcsállottam de magamtól nem akarom túlzottan felhozni a témát, nehogy megsértődjön. Tud rólam az apukája, tudja, hogy járunk, elvileg nincs is gondja vele, nem arról van szó, hogy ellenzi. Úgy érzem, az apukáját annyira nem érdekli hogy kivel jár, mert korábban mondta barátom, hogy nem szóltak bele sose a szülei. De az, hogy nem szól bele, és nem is érdekli az azért más. Kicsit furcsa ez nekem, mert az anyukájának meg bemutatott. Az, hogy sok barátjának nem mutat be, az abból is ered, hogy sokan közülük külföldön laknak, ritkán jönnek haza, főleg chaten beszélnek. Az apjának viszont lett volna lehetősége bemutatni többször és mégsem.


Persze lehet jobb ha nem is foglalkozok a témával, csak mégis furcsa. Nem hiszem, hogy konfliktus lenne köztük, mert szokta látni sokszor, segíti az apját és az apja is őt, ha szüksége van valamire. Én még nem mutattam be a páromat a szüleimnek de szeretnék rá sort keríteni, csak nem egy városban lakunk és így nem olyan egyszerű. Meg egy ideig úgy voltam vele, hogy megvárom mennyire komoly a kapcsolat, de most már annak tartom. Vagy lehet az van benne, hogy az anyukákat mindig jobban érdekli a gyerekük párja? Nálam például apukám nem mondta, hogy szeretné megismerni a barátom, tud róla, meg érdeklődik, de csak anyukám mondta konkrétan, hogy szívesen látná.


Biztos nem ez a legnagyobb gond egy kapcsolatban, de én ezen gondolkodtam már egy ideig.


2018. júl. 16. 13:30
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Esetleg volt valaki hasonló helyzetben? És ti, mennyi idő múlva mutattátok be a párotokat? És titeket mennyi idő múlva mutattak be?


Persze ez változó, kinek mennyire fontos, ki mikor gondolja, de az akkor is érdekes, hogy anyukának bemutat, apjának meg nem.

2018. júl. 16. 13:35
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Á a francot csak ismeri a párod az apját, hogy szúrna minden kislányt, akit összeszed, ezért nem mer bemutatni neki, mert tudja, hogy neked is az első szavak után csak a szexista dolgaival jönne és ezt meg nem szeretné, hogy az öreg rádmásszon. Ennyi nem kell ezt túlgondolni.
2018. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
79%
Mi 2 hónap után túl voltunk a bemutatáson, mivel egy szülőnél az a normális ha tudja, h mégis kivel van együtt a gyereke, szeretné megismerni, h milyen a stílusa és, h "passzol-e" a gyerekhez. Számomra furcsa is, h 1 év után te még csak egyik szülőnek sem mutattad be, aztán "reklamálsz", h a párod az apukájának nem mutatott be. Plusz nem is értem, h miért ennyire a haverokon vagy leakadva, mint ahogy említettem: te még csak a szüleidnek sem mutattad be a párodat... Vajon a párod mit érezhet? :) Továbbá ez szerintem nem kifogás, h más városban laktok, ugyanis ha a találkozásotokat megtudjátok oldani, akkor ezt is. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.
2018. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak nincs joba az apjaval...en soha senkit nem mutattam be apamnak. A lanyom apjat a korhazban ismerte meg amikor megszuletett alanyunk.
2018. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Most nem az a kérdés, hogy én miért nem mutattam be. Általában mindig az volt, hogy amikor az én szüleim be tudtak jönni abba a városba, ahol ő lakik, akkor neki nem volt jó, mert hétvégente nem ér rá (most hogy miért az mindegy, azt nem akarom leírni ide) és a szüleim meg inkább akkor tudnak menni. Meg az is lehet hogy költözünk amint lehet abba a városba ahol a barátom lakik, szóval nyilván ha nemsokára erre sor kerülne, akkor már mindegy ha úgy történik meg a bemutatás. Szóval ez már eleve 2 ok, a harmadik pedig, hogy egy időben voltak problémák a kapcsolatunkban, pár hónapja lett olyan igazán jó, problémáktól mentes. A zűrös időszakban meg nem akartam bemutatni, mert a problémákat kettőnknek kellett rendezni és bizonytalanabb volt a kapcsolatunk, mint most. Ez például épp elég indok rá szerintem.


Viszont itt inkább az a gyanús, hogy ő miért csak egyik szülőjének mutat be... ha egyiknek sem, az még jobban érthető, mintha egyiknek igen és másiknak nem.


Meg amúgy olyan nagyon sokat nem is beszél a szüleiről, elmondja mit csinálnak együtt, mi a program, így én se akarom kérdezni. Az enyémekről olyan nagyon nem érdeklődik, ezért azt se tudom, hogy hozzam fel.

2018. júl. 16. 13:51
 6/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Ezt a kommentet a második válaszolóra reagálva írtam. Arra is gondoltam, hogy nincsenek valami jóban, de azért mégis segít neki az apja csomó mindenben és azért ő is a szüleinek, ha segítségre van szükségük. Ha annyira nem lennének jóban, nem tudom megtennék-e...
2018. júl. 16. 13:53
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
“Szivem, apukadnak meg h h nem mutattal be? Nem vagyok neki szimpatikus?” Ennyi lenne. Es ebben nincs semmi. Nem ertem mit kell mindent tul bonyolitani
2018. júl. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Volt, amikor rákérdeztem nála, hogy az apukája tud-e rólam egyáltalán, vagy mi a helyzet, vagy hogy ellene van-e. Mondta, hogy tud rólam, meg hogy amúgy se nagyon szólt bele sose hogy kivel jár, meg hogy nem ellenzi. Ennyi.


De ez még nekem nem magyarázat annyira... arra is gondoltam, hogy egyszerűen nem érdekli mi van a fia magánéletével meg esetleg amúgy se foglalkoztatja az élete annyira. Bár mondom, látja gyakran, igaz, hogy van hogy egy másik családtagot is látogat, aki beteg és párommal együtt gyakran gondozzák, besegítenek neki. Lehet ez a fő ok amiért találkozik vele. De nem tudom. Ha nem lennének jóban, akkor nem hiszem hogy segítene neki az apja sok mindenben, meg párom a szüleinek. Úgy tűnik nekem, hogy a segítség megvan, segítik egymást, de mintha az apja annyira nem foglalkozna vele... ezen kívül. Az anyukája már inkább, ő másabb.

Arra is gondoltam, hogy esetleg valamiért szégyelli, de nem tudom... viszont ha valamiért nincs jóba vele, vagy valami nincs rendben, inkább szeretném előbb megtudni, mint később.

2018. júl. 16. 14:27
 9/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm amúgy mindenkinek a válaszokat! Szeretnék rákérdezni nála, de nem tudom jó ötlet-e. Annak se örülnék, ha megsérteném vagy valami fájó témához vezetne, nem akarom hogy megharagudjon. Közben meg jogos szerintem a kérdés és inkább előbb tudom meg, milyen a családja, mint évekkel később.


Ti mit javasolnátok: kérdezzek rá nála vagy inkább nem?

2018. júl. 16. 14:30
 10/33 A kérdező kommentje:

Egyáltalán jogos megkérdezni? Ha valami okkal "rejtegeti" az apját, akkor lehet hogy azt mondja mi közöm hozzá, vagy hogy nem véletlen hogy nem mutat be.

Volt, hogy kocsival jött a helyre, ahol találkoztunk, éppen arrafele ment az apja haza, ő vezetett és kitette a barátomat nem messze a megbeszélt helytől. Szóval ez már szinte bunkóság szerintem, hogy akkor már nem mutatta be. Annyi időt várhatott volna az apja is, meg ő is megragadhatta volna az alkalmat. Ez már azért "sok". Vagy ennyire nem érdekli az apját, hogy kivel jár, vagy akkor valamiért tuti szégyelli.


Ezt csak azért írtam le, mert ez már egy egyértelmű eset...

2018. júl. 16. 14:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!