Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokat miért tarják erkölcsösne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokat miért tarják erkölcsösnek a kevés szexuális partnert? Mi köze van ennek az erkölcshöz?

Figyelt kérdés
2018. júl. 24. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Társadalmi berögződés.
2018. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Mert végül is, az erkölcs erről szól. Nem?
2018. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 igen is és nem is.


"Az erkölcs fogalma alatt egy adott társadalom által régebbi tapasztalatok alapján összegyűjtött és helyesnek ítélt viselkedési szabályok összességét értjük. A jogon kívül a legerősebb normafajta.[1] Az erkölcs szabályai a társadalmi normák egyik típusát jelentik. Más megfogalmazás szerint az erkölcs azon elvek összessége, amelyek a helyes és helytelen, a társadalmi jó és rossz megkülönböztetését segítik a cselekvés szintjén.


Az erkölcs eredeti jelentése ennél tágabb körű volt: általában jelentette egy személy magatartásának módját, ezért jelentéstartalma és színezete az előtte alkalmazott jelzőtől függött (például „lovagi erkölcs”, „szerzetesi erkölcs”, „polgári erkölcs”, „paraszti erkölcs” vagy összetett jelzőként „jó erkölcsű”, „feslett erkölcsű” stb.) Ez utóbbi szóhasználat mai maradványa a jogban ismert "jó erkölcsbe ütköző" kifejezés.


Az erkölccsel kapcsolatos felfogások a történelem folyamán gyakran változtak és ma is különböző erkölcsi nézetek élnek egy időben. A közösségi szinten elfogadott úgynevezett közerkölcs szabályai társadalmi csoportonként, kultúránként, országonként, régiónként változnak. Az erkölcsi parancsok érvényességének filozófiai megalapozásával az etika foglalkozik."


Tehát valójában az adott kultúrától, társadalomtól függ, mi számít erkölcsös viselkedésnek.

2018. júl. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Például azért mert nekem nem kell olyan nő aki minden jöttmentnek széteszi a lábát. Az ilyen az első adandó alkalommal megcsalna.Ezt nem tudja levetkőzni,benne van a vérében. Gondolom egy normális nőnek sem kell olyan férfi aki megdug minden útjába kerülő nőt.
2018. júl. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nincs sok köze az erkölcshöz, én inkább igénytelennek tartom azt, aki szinte bárkivel képes összefeküdni.
2018. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ötös jól mondja. Inkább igénytelenségre vall.
2018. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Az az érv, hogy benne van a vérében, meg fog csalni, a legnagyobb hülyeség.

2 éve vagyok a barátommal, előtte volt jópár más partnerem, fiúk, lányok, egyéjszakások, rövidebb kapcsolatok. A mostani párommal is csak szexkapcsolatnak indult, most költözünk össze, mióta vele vagyok másra rá sem néztem. Részéről ugyan ez.

Egyébként én sem értem, mi köze a kettőnek egymáshoz, attól, hogy épp vibrátort venni voltam, átsegítem a nénit az úton, segítek babakocsit leemelni a buszról, önkénteskedek intézetes gyerekeknél.

21L

2018. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!