Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ötlet addig házasodni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz ötlet addig házasodni, amíg nem tudjuk biztosan, hogy akarunk-e gyereket?

Figyelt kérdés

24 évesek vagyunk a párommal, együtt élünk 2 éve, nagyon jó a kapcsolatunk.

Házasságot szeretnénk mindketten majd lassacskán, viszont egy dolog miatt bizonytalan vagyok.

Nem tudjuk, hogy akarunk-e gyereket. Mindketten úgy vagyunk vele, hogy most még biztos nem, és jelenleg nem is igazán szeretjük a gyerekeket, de marhaságnak tartjuk kijelenteni, hogy sose lesz, mert lehet hogy 5 év múlva meg ránk jön a babázhatnék...

Viszont kicsit félek, mert ha egyikünk akar majd gyereket, a másikunk nem, akkor mindegy, milyen jó a kapcsolatunk és mennyire szeretjük egymást, ez egy hatalmas ellentét, amiben nincs kompromisszum...

Viszont a házasságot meg biztosan szeretnénk, és készen állunk rá...


Mit gondoltok? Hiba lenne így házasságot kötni, mert nagy az esélye a kapcsolat végének? Vagy csináljuk, aztán majd alakul?

Nem akarok felelőtlen lenni, viszont néha rám jön, hogy basszuskulcs, ennyi erővel szakíthatnánk is, mert "mi van, ha" felmerül ez a probléma majd egyszer.


Van valakinek tapasztalata?

Mások már tudják, hogy akarnak-e gyereket vagy sem, mire házasságot kötnek?


2018. aug. 13. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

*Mások már tudják, hogy akarnak-e gyereket vagy sem, mire házasságot kötnek?


Igen, mert ha már lelkileg is felnőtté válik az ember, akkor tudja mit szeretne. Az más kérdés, hogy tőle független akadályok miatt)pl.meddőség stb). nem valósul meg.

2018. aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Összeházasodtok, és boldogan éltek.

Aztán ha lesz bármilyen olyan feloldhatatlan probléma, ami most nincs, akkor legfeljebb elváltok. És akkor mi van? Földhöz fog vágni a 30 ezres illetékbélyeg? Vagy azt hiszed, hogy tíz év után szakítani nem fáj annyira, mint válni?

Ezzel az erővel tényleg szakíts, mert lehet, hogy 20 év múlva ő falun akar élni, te meg panelban.

Élj a mának! Most legyél boldog! A rossz az akkor is jön, ha most nem mersz lépni.

2018. aug. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

“Mások már tudják, hogy akarnak-e gyereket vagy sem, mire házasságot kötnek?” - Hát igen, tudják. Ez most ilyen “nesze semmi, fogd meg jól” válasz lesz, de én még olyat nem láttam (magunkat is beleértve), hogy házasságkötéskor nem tudják, hogy akarnak-e gyereket vagy sem... jól látod, ez nem egy kompromisszumképes dolog, és valóban válóok lehet. Ugyanakkor az, hogy ezt látod, és adott esetben - nekem így jött le, de javíts ki, ha tévedek - hajlandó lennél várni/halasztani emiatt az esküvőt mutatja, hogy megfontoltabban, érettebben kezeled a házasság kérdését, mint sok házadulandó pár... ami mindenképpen pozitív. Ha eddig eljutottatok, hogy nem tudjátok, és ez hatalmas gond lehet, innen már csak fél lépés átbeszélni, hogy mi lenne, ha... te akarnál gyereket, ő pedig nem, vagy fordítva. Mit tennétek, hogyan kezelnétek? Nyilván senki nem láthat a jövőbe, és más egy még nem létező problémáról beszélni úgy, hogy még nem társulnak hozzá érzelmek, de akkor is... a dolog súlyával már most tisztában vagytok. Én mindenképp beszélgetnék erről a párommal.

Sok sikert, és sok boldogságot!

2018. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ebben olyannyira biztos vagyok, hogy már a kapcsolatunk elején tisztáztuk, hogy mindketten szeretnénk. Az részletkérdés, hogy nem mostanában.

Szerintem ezt azért fontos azelőtt tisztázni, hogy összeházasodtok. A lelke mélyén szerintem mindenki érzi azt, hogy vágyik-e gyerekre a távoli jövőben, vagy sem.

2018. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!